کد خبر : 26612

رب فلفل دلمه ای | طرز تهیه رب فلفل دلمه ای

ترفند درست کردن رب فلفل دلمه ای در خانه در این مطلب میخوانید

به گزارش ورنداز :

رب فلفل دلمه

ترفند درست کردن رب فلفل دلمه ای در خانه در این مطلب میخوانید اگر شما هم کنجکاو شدید که رب فلفل دلمه‌ای چه است و چطور درست می‌شود پس حتما این مطلب را دنبال کنید در ادامه برای اطلاع از ترفند پخت رب فلفل دلمه‌ای با ما همراه باشید.نگهداری رب خانگی در فریزرهنگامی که که به میزان کافی رب خانگی درست کردید، باید فکری برای مراقبت از آن بکنید.
نخست آنکه بهترین ظرف برای مراقبت رب خانگی ظرف شیشه ای است که به خوبی درب آن سفت می شود . شیشه با ماده ی داخلی اش عکس العمل نمی دهد و این کمک می کند رب شما خالص و جدید بماند.
این که رب خانگی را در فریزر نگهداری کنید و یا در یخچال، اختلاف چندانی ندارد، می توانید یکی از شیشه های مورد نیاز را در طبقه های بالایی یخچال بگذارید و ما بقی را در فریزر بگذارید و به مرور بیرون بیاورید. نکته ی مهمی که در این جا موجود است این است که درصورتی که تصمیم دارید رب خانگی خود را در فریزر نگهداری کنید، ظرف ها را به طور کامل پر نکنید تا در فریزر نترکند.
برای این که مدت زمان طولانی تری رب ها سالم و تازه بمانند، هیچ گاه قاشق خیس و یا چرب را وارد ظرف نکنید به دلیل آن که اینکار سبب کپک زدن رب خانگی شما می شود.
نکته هایی برای نگهداری از رب ظرفی که رب را قرار است در آن بریزید باید کاملا خشک و تمیز باشد.روی رب را روغن بریزد تا هوا وارد رب نشود و رب کپک نزند. بهتر است روغن جامد آب کنید و روی تمام شیشه های رب بریزید. روغن سبب می شود هوا به داخل شیشه نفوذ نکند.در زمان پخت رب گوجه فرنگی، در پایان پخت به رب روغن اضافه کنید تا ماندگاری رب افزایش یابد.درب ظرف رب باید به طور کامل محکم شود تا جلوی وارد شدن هوا به آن گرفته شود.پس از پختن رب و ظرف کردن رب، ظرف رب را یک شبانه روز برعکس از طرف درب ظرف بگذارید تا هوای داخل شیشه کاملاً از ظرف خارج شود.

بهترین ظرف برای نگهداری رب گوجه فرنگی

 

کنسرو کردن مواد غذایی یا فرآوری خانگی و حفظ کردن آنها، همیشه بهترین راه برای نگهداری آنها است خواه، آنها گوجه فرنگی، فلفل یا زیتون هستند، یا هرچیز دیگر دلایل زیادی برای انجام این کار وجود دارد برخی از مزایای زیاد این کار: شیشه بهداشتی تر است.با این همه تغییری در عطر و طعم مواد غذایی ایجاد نمیکند.مواد غذایی در معرض اکسیژن یا گازهای دیگر وجود ندارند.عملا، غیر ممکن است که غذا اکسید و یا خراب شود.بعنوان آخرین نکته، غذا را برای مدت زمان طولانی تر از حد طبیعی حفظ می کند و به درجه حرارت گرم و سرد مقاوم است، بنابراین بسیاری از غذاهای مختلف را می توان به این روش آماده شده نگه داشت نگه داشتن و استفاده از موادغذایی، مانند این آسان است هیچ دلیلی وجود ندارد که میکرو ارگانیسم به مواد غذایی آسیب برساند، درحالیکه عطر و تازگی دارد 

حجم ویدیو: 30.13M | مدت زمان ویدیو: 00:00:57
ارسال نظر

تبلیغات متنی