کد خبر : 26516

آرین وزیر دفتری | آرین وزیر دفتری کیست؟ | آرین وزیر دفتری در فیلم بی رویا

آرین وزیر دفتری نویسنده فیلم بی رویا و همچنین سازنده فیلم های کوتاه مختلف است. آرین وزیر دفتری همسر شادی کرم رودی بازیگر معروف سینما است. در ادامه با آرین وزیر دفتری آشنا شوید.

به گزارش ورنداز :

آرین وزیر دفتری

آرین وزیر دفتری نویسنده فیلم بی رویا و همچنین سازنده فیلم های کوتاه مختلف است. آرین وزیر دفتری همسر شادی کرم رودی بازیگر معروف سینما است. در ادامه با آرین وزیر دفتری آشنا شوید.

بیوگرافی آرین وزیر دفتری

آرین وزیر کشوری متولد ۱۱ تیرماه ۱۳۶۷ در تهران است، او همسر شادی کرم رودی بازیگر معروف سینما می باشد.

وی فارغ التحصیل رشته سینما در مقطع فوق لیسانس است. او با کارگردانی آثاری همچون مثل بچه آدم، هنوز نه و فیلم بی رویا به شهرت رسید. همسر آرین وزیر دفتری، شادی کرم رودی بازیگر سینما و تلویزیون است. وی این روزها در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۲ با  فیلم بی رویا  حضور دارد که به همراه عوامل و بازیگرانی چون طناز طباطبایی و دیگر بازیگران این فیلم به ایتالیا سفر کرده تا در چشنواره ونیز شرکت کند.

معتاد فیلم و سینما

من در میان هزاران نسخه DVD بزرگ شدم، سپس در دبیرستان گروهی از معتادین به فیلم سینما داشتم و روی کارهای «اسکورسیزی»، «پولانسکی»، «برگمان» و «فلینی» متمرکز بودیم که تاثیر زیادی روی من گذاشت.

شروع آماتوری

دقیقا از همان سالی که از مقطع لیسانس طراحی صنعتی، فارغ التحصیل شدم (۱۳۹۱) شروع کردم آماتوری فیلم کوتاه ساختن! بعد رفتم آموزشگاه سینمایی و دوره دیدم.

بیوگرافی آرین وزیردفتری

 

از ساخت فیلم کوتاه تا فیلم بلند

فیلم کوتاه «هنوز نه» را می توان نخستین اثر او به صورت حرفه ای دانست که در سال ۹۵ ساخته و موفق به کسب جایزه سیمرغ آسیایی برترین فیلم کوتاه از فستیوال جهانی فجر و نیز جایزه نتپک و جایزه بزرگ فستیوال فیلم کوتاه «پوسان» گردید. در سال ۹۷ بود که این هنرمند به خاطر ساخت دومین اثر خود به نام «مثل بچه آدم» موفق به قسمت سینه فونداسیون جشنواره کن قبول گردد و جایزه سیمرغ جشنواره بین الملل را از آن خود کند.

فیلم مثل بچه آدم به کارگردانی آرین وزیردفتری و تهیه کنندگی مجید برزگر ششمین فیلم کوتاه وی و محصول انجمن سینمای جوانان کشورمان می باشد که بازیگرانی همچون نگار عابدی، شادی کرم روی (همسر وی) و یزدان کوکبی صبا در آن بازی می نمایند.

فیلم کوتاه «هنوز نه» نیز کارگردان آن آقای وزیردفتری و تهیه کننده آن آقای برزگر می باشد و محصول انجمن سینمای جوانان کشورمنا است. این فیلم کوتاه در قسمت رقابت فیلم کوتاه ۴۱ امین جشنواره فیلم «پورتلند» در آمریکا به نمایش کشیده شد و جایزه این بخش را به کارگردان جوان کشورمان اختصاص داد.

در قسمت مسابقه جشنواره ونیز سال ۲۰۲۲، فیلم بی رویا که کارگردان آن آرین وزیردفتری و تهیه کننده آن هومن سیدی می باشد, حضور پیدا نمود.

آشنا شدن با هومن سیدی از زبان خودش

آرین وزیردفتری با آقای هومن سیدی همکاری داشته اند؛ که از جمله ی آن می توان تهیه کنندگی فیلم بی رویا است. علاوه بر آن می توان رابط آشنایی او با سعید سعدی نیز اشاره داشت. خود این هنرمند در این باره چنین می گوید:

«با هومن سیدی زمانی که برای یکی از فیلم های کوتاهم از جشنواره ای جایزه گرفتم، آشنا شدم چرا که ایشان داور جشنواره بودند. آن زمان به من گفت که اگر خواستم کار بلندی بسازم؛ او را رد جریان بگذارم تا کمکم کند. ایشان واسطه ی آشنایی من با سعید سعدی شدند و زمانی که ایده فیلم بی رویا روی کاغذ آمد, ابتدا سعید سعدی به پروژه پیوست و پس از آن هومن سیدی زمانی که فیلنامه را خواند مشتاق همکاری شد و تهیه کنندگی مشترک را پذیرفت.»

زندگی شخصی و ازدواج وزیردفتری

در بیوگرافی آرین وزیردفتری مطالعه می کنید که وی در سال ۹۷ یعنی در سن سی سالگی با شادی کرم رودی که در آن زمان ۲۸ سال سن داشت، ازدواج نمود. که از پس در زمینه ساخت فیلم با یکدیگر در کنار زندگی مشترک، همکاری کردند. شادی کرم رودی از چهره های سینما و تلویزیونی کشورمان است که با فیلم کوتاه «مثل بچه آدم» در سال ۹۷ از دوازدهمین دوره فستیوال «جایزه» موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر زن و نیز در جشنواره «نهال» به عنوان بهترین بازیگر شناخته شد.وی در ۶/۷/۱۳۶۹ متولد شد. او فارغ التحصیل کارشناسی رشته ی موسیقی از دانشگاه سوره می باشد.

همسر آرین وزیردفتری

 

افتحارات

فیلم «مثل بچه آدم» ساخته آرین وزیردفتری و تهیه‌کنندگی مجید برزگر ششمین فیلم کوتاه وزیردفتری و محصول انجمن سینمای جوانان ایران است که خانم شادی کرم‌رودی، نگار عابدی و یزدان کوکبی‌صبا در آن ایفای نقش کردند.

فیلم کوتاه هنوز نه… به کارگردانی آرین وزیردفتری و تهیه‎‌کنندگی مجید برزگر و انجمن سینمای جوانان ایران، در بخش مسابقه فیلم کوتاه چهل و یکمین جشنواره فیلم پورتلند در آمریکا به نمایش در آمد و این کارگردان کشورمان موفق به کسب جایزه شد

ارسال نظر

تبلیغات متنی