کد خبر : 26496

شادی کرم رودی | شادی کرم رودی کیست؟ | شادی کرم رودی در بی رویا

شادی کرم رودی بازیگر و کارگردان ایرانی متولد 6 مهر 1389 می‌باشد. شادی کرم رودی یکی از بازیگران اصلی فیلم بی رویا و همچنین همسر نویسنده فیلم، آرین وزیردفتری است. در ادامه به طور کامل با شادی کرم رودی آشنا شوید.

به گزارش ورنداز :

شادی کرم رودی

شادی کرم رودی بازیگر و کارگردان ایرانی متولد 6 مهر 1389 می‌باشد. شادی کرم رودی یکی از بازیگران اصلی فیلم بی رویا و همچنین همسر نویسنده فیلم، آرین وزیردفتری است. در ادامه به طور کامل با شادی کرم رودی آشنا شوید.

بیوگرافی شادی کرم رودی

شادی کرم رودی (متولد ۶ مهر ۱۳۶۹) هنرپیشه اهل ایران است.
او فارغ التحصیل لیسانس رشته نوازندگی از دانشگاه هنر و فوق لیسانس ادبیات نمایشی از دانشگاه سوره میباشد، شادی کرم رودی به جز بازیگری مدرس موسیقی هم می باشد.

ورود شادی کرم رودی به عرصه هنری با سپری شدن دوره های بازیگری آغاز شد. وی در مؤسسه کارنامه زیر نظر اساتیدی مانند پیام دهکردی، رضا بهبودی، امیر پوریا، صابر ابر، سعید آرمند و و خانم آناهیتا اقبال نژاد بازیگری را فرا گرفت.

شادی کرم رودی کیست؟

جلوی دروبین

اولین بار سال ۹۲ در ۲۳ سالگی با فیلم «ماهی و گربه» به کارگردانی شهرام مکری جلوی دوربین رفت سپس در فیلم «یک شهروند کاملا معمولی» حضور داشت.

ایشان در سال ۱۳۹۶ هم در فیلم تحسین شده «دارکوب» نقش یتا را در کنار چهره هایی چون سارا بهرامی و امین حیایی ایفا کرد.

ازدواج شادی کرم رودی

شادی کرم رودی در سال 97 با آرین وزیر دفتری ازدواج کرد. آرین وزیر دفتری کارگردان جوان و خوش آتیه فارغ التحصیل لیسانس طراحی صنعتی از دانشگاه تهران و فوق لیسانس سینما از دانشگاه هنر است، از مهمترین فیلم های کوتاه او میتوان به "هنوز نه" و "مثل بچه آدم" اشاره کرد. وی با فیلم مثل بچه آدم در فستیوال کن بخش سینه فونداسیون 2018 حضور داشت و فیلمش مورد استقبال قرار گرفت. خانوم کرم رودی هم در این فیلم بازی کرده است.

ازدواج شادی کرم رودی

اوقات فراغت

اوقات فراغتم فیلم می بینم ، کتاب می خوانم ، پیانو می زنم و سفر می رم ، عاشق سفرم و هر موقع بتوانم سفر می کنم ، فوتبال و دیدن فیلم و سریال هم جزو تفریحاتم است.

نحوه قبول نقش

همه نقش هایی که تا الان بازیگری کردم با یکدیگر متفاوت هستند و خیلی دوست دارم این رویه را حفظ کنم.

نقش چالش زا را دوست دارم تا توانایی و عیار کارم مشخص شود ، تا به نقشی اعتقاد هم نداشته باشی بازی نمی کنم.

تجربه کارگردانی

خانم کرم رودی که تجربه ساخت دو فیلم کوتاه هم دارد می گوید بازیگری و کارگردانی دو مسیر متفاوت و موازی هستند که هرکدام ارزش خودشان را برای من دارند.

سعی می کنم با برنامه ریزی مناسب به هر دو مورد برسم و کارم را به نحو احسن انجام بدهم.

شادی کرم رودی

شرایط سخت فیلمسازی

هزینه تولید برای فیلم کوتاه  افزایش پیدا کرده و بخاطر حضور عوامل سر پروژه های سریالی به سختی می توان عوامل را برای پشت صخته و جلوی صحنه پیدا کرد.

دیپلم ریاضی

دیپلم ریاضی گرفتم و سال آخر تصمیم گرفتم هنر بخوانم و همه تجربیاتی که رضایت خانواده را جلب و آنها را با خود همراه کنم از سر گذرانم.

تجربه کار با رامبد جوان

شادی کرم رودی سال ۱۴۰۰ در سریال «مردم معمولی» تجربه همکاری با رامبد جوان را در یک نقش کمدی بدست آورد.

می گوید اولین برخورد رودروی من با آقای جوان در همین پروژه بود ، اینطور بگویم که دوست دارم باز هم با رامبد جوان کار کنم چون بسیار شیری و خوش برخورد است.

او در عین حال جدی و مدیر است و با بازیگر صحبت می کنم تا به نقش خود برسد.

فیلم شناسی شادی کرم رودی

تلویزیون

 • بوم و بانو
 • شاهرگ

نمایش خانگی

 • مردم معمولی

سینما

 • فیلم سه روز و سه قتل(1399)
 • فیلم ابلق(1399)
 • فیلم بی رویا(1399)
 • فیلم زوزه مرد(1398)
 • فیلم درخت بنفش(1397)
 • فیلم جمشیدیه(1397)
 • فیلم مثل بچه آدم(1397)
 • فیلم دارکوب(1395)
 • فیلم یک شهروند کاملا معمولی(1393)
 • فیلم ماهی و گربه(1391)
 • فیلم جای منو توی اتاق بنداز

افتخارات و جوایز شادی کرم رودی

شادی کرم رودی

 1. نامزدی بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم سینمایی “بی‌رویا” در چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر.
 2.  برنده جایزه بهترین فیلم‌نامه برای فیلم کوتاه “هرگز، گاهی، همیشه” از سی‌هشتمین دوره جشنواره فیلم کوتاه تهران.
 3. برنده جایزه بهترین کارگردانی برای فیلم کوتاه “هرگز، گاهی، همیشه” از سومین دوره جشنواره فیلم ده.
 4. برنده جایزه بهترین فیلم‌نامه به طور مشترک با آرین وزیردفتری برای فیلم کوتاه “هنوز نه” از چهاردهمین دوره جشنواره فیلم نهال.
 5.  بهترین بازیگر زن در دوازدهمین دوره جشنوارهٔ ملی دانشجویی فیلم کوتاه سایه برای فیلم “مثل بچه آدم”.
 6. بهترین بازیگر زن در پانزدهمین دوره جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه نهال برای فیلم “مثل بچه آدم”.

خلاصه داستان فیلم سینمایی بی رویا

فیلم “بی رویا” روایتگر ماجرای زوج جوانی است به نام “رویا” و “بابک” که قصد مهاجرت از ایران را دارند. دو هفته پیش از مهاجرت رویا با دختری بی‌نام و نشان مواجه می‌شود. حضور دختر در زندگی آنها به اتفاقاتی عجیب منجر شده و به تدریج هویت رویا دچار دگرگونی می‌شود. معمای هویتِ رویا با حضور بیشتر دختر در بطن زندگی او و بابک، کامل و کامل‌تر می‌شود تا جایی که…

بازیگران فیلم سینمایی بی رویا

از ستارگان آن می‌توان به ترکیبی از ستاره های سینمایی و تلویزیونی از جمله تیام کرمانیان، رضا داوودنژاد، شادی‌ کرم رودی، شهریار فرد، صابر ابر، طناز طباطبایی، فرانک کلانتر، مائده طهماسبی، مجتبی فلاحی، مهری آل آقا، میلاد یزدانی، نهال دشتی، نوا نعمتی و … اشاره کرد که در این فیلم هنرنمایی کرده اند.

فیلم «بی‌رویا»نخستین فیلم بلند آرین وزیر دفتری است که پیشتر با فیلم کوتاه «هنوز نه…» برنده جوایزی نظیر سیمرغ آسیایی بهترین فیلم کوتاه از جشنواره جهانی فجر شده و با فیلم کوتاه «مثل بچه آدم» در بخش سینه فونداسیون جشنواره کن حضور داشته است.

ارسال نظر

تبلیغات متنی