کد خبر : 26405

موی سگ و گربه | پاک کردن موی سگ و گربه

اگر سگ یا گربه نگه داری میکنید حتما به مشکل ریزش موهایشان تا الان بر خورده اید. موی سگ و گربه روی سطوحی مثل مبلمان، فرش، لباس و ... می‌ماند و به همین راحتیا نمی‌رود. پاک کردن موی سگ و گربه روش هایی دارد و با این روش ها میشه راحت سطوح رو تمیز کنید. در ادامه با روش های پاک کردن موی سگ و گربه آشنا شوید.

به گزارش ورنداز :

پاک کردن موی سگ و گربه

اگر سگ یا گربه نگه داری میکنید حتما به مشکل ریزش موهایشان تا الان بر خورده اید. موی سگ و گربه روی سطوحی مثل مبلمان، فرش، لباس و ... می‌ماند و به همین راحتیا نمی‌رود. پاک کردن موی سگ و گربه روش هایی دارد و با این روش ها میشه راحت سطوح رو تمیز کنید. در ادامه با روش های پاک کردن موی سگ و گربه آشنا شوید.

روش های پاک کردن موی سگ و گربه

1- پیشگیری از ریختن مو بر روی فرش و مبلمان

بهترین تاکتیک برای مقابله با موهای حیوانات خانگی پیشگیری است. گام اول برای جلوگیری از ریختن موهای حیوانات خانگی، مرتب کردن موهای آنهاست. اگر در این کار مهارت دارید، می توانید خودتان اقدام به کوتاه نمودن موهای دوست پشمالویتان نمایید. در غیر این صورت بهتر است آنها را به دست یک آرایشگر ماهر یا دامپزشک بسپارید. یکی دیگر از راه های جلوگیری از چسبیدن موهای حیوانات به فرش و مبل، قرار دادن یک روکش مبلمان یا یک پتو در محل خوابیدن حیوان خانگیتان است. قطعا تمیز کردن یک تکه پارچه آسان تر از کل مبلمان است! نکته دیگر اینکه بسیاری از مردم فراموش می کنند که تخت حیوانات خانگی خود را تمیز کنند. در صورت تمیز نکردن منظم تخت، پس از مدتی مقدار زیادی مو به آن می چسبد که ممکن است با خوابیدن حیوان بر روی آن و حرکت در داخل خانه، در تمام فضای خانه پخش شود!

2- استفاده از دستمال مرطوبساده ترین و ارزان ترین راه برای از بین بردن خز و موهای حیوانات از روی فرش و مبل دستمال مرطوب است. چند دستمال یا حوله کاغذی را مرطوب کرده و به آرامی بر روی سطح مورد نظر بکشید. این کار موجب چسبیدن موها به دستمال و برطرف شدن پرزها می شود. سعی کنید فقط برای نقاط کوچک از این روش استفاده کنید.

3- استفاده از غلتک پاک کننده پرز

غلتک پاک کننده پرز یکی از کاربردی ترین ابزارها برای از بین بردن پرز از روی سطوح است. استفاده از این غلتک ها ساده است؛ کافی است قسمت چسبنده را روی فرش یا مبل فشار دهید و آن را بغلتانید تا موها جمع شوند.

4- استفاده از اسکاچ

خلاص شدن از شر موهایی که در داخل فرش فرو رفته اند، کار ساده ای نیست. باید تمام موها را از درون فرش بیرون بکشید و در عین حال مراقب باشید که به الیاف آن آسیبی نرسد. لاستیک موجود در اسکاج مانند یک آهنربا برای موها عمل می کند. با ضربات کوتاه و مکرر اسکاچ بر روی فرش خواهید دید که موها به راحتی به اسکاچ می چسبند

5- استفاده از دستکش لاستیکی

دستکش لاستیکی را کمی مرطوب کنید و آن را بر روی سطح مورد نظر بکشید. می بینید که تمام موها و کرک های حیوان خانگیتان به آن می چسبند.

6- استفاده از نرم کننده پارچه

نرم کننده با نفوذ به پارچه از چسبیدن ذرات به سطح جلوگیری می کند. به همین ترتیب استفاده از نرم کننده بر روی فرش باعث از بین رفتن پیوند موها با فرش می شود. برای این کار یک فنجان نرم کننده و سه فنجان آب را با یکدیگر ترکیب کرده و درون یک بطری اسپری دار بریزید. سپس این محلول را بر روی قسمت های موردنظر فرش و مبل خود اسپری کنید و صبر کنید تا خشک شود. این کار موجب سست شدن موها و دیگر ذرات شده و موها به راحتی با جارو برقی جمع خواهند شد.

7- استفاده از برس سگ

یکی دیگر از گزینه های عالی برای از بین بردن موی حیوانات خانگی همان ابزاری است که برای آرایش دوست پشمالوی خود از آن استفاده می کنید. برس‌های چنگکی و برس های مخصوص سگ های مو بلند برای فرش های پرز بلند مناسب هستند. این برس ها می توانند موهایی که درون پرزهای بلند فرش گیر گیر کرده اند را به دام انداخته و خارج کنند.

8- خرید جاروبرقی حیوانات خانگی

جاروبرقی‌های مخصوص حیوانات خانگی به لطف قدرت مکش بالا و فیلترهای تخصصی کار جمع کردن موهای حیوانات خانگی را برای سرپرستان آنها آسان کرده اند. این جارو برقی ها می توانند در کمترین زمان ممکن حجم زیادی از کرک و موی حیوانات را جمع آوری کنند و فضا را از هر گونه باکتری و عامل آلرژی‌زا پاکسازی کنند.

چگونه موها را از روی لباس برداریم

کاهش استاتیک با استفاده از اسپری‌های ضد چسبندگی روی لباس برای کمک به سست کردن موها تا راحت‌تر بوسیله‌ی برس یا غلتک از روی لباس جدا شوند. لباس را با دستمال‌های خیس میکروفایبری دیگر در خشک‌کن بیاندازید (کرک‌ها به پارچه میکروفایبر می‌چسبند) و تا زمانی که به آرامی خیس شود بگذارید بچرخد. از خشک‌کن آن را خارج کنید و با کمک یک برس و یا غلتک چسبنده کرک‌ها و موهای باقی‌مانده را جدا کنید.

اگر لباس‌های پشمی دارید که پر از مو شده‌اند، از یک بخارشوی لباس استفاده کنید یا قبل از استفاده از برس لباس آن را در  حمام بخار گرفته آویزان کنید. رطوبت باعث می‌شود که الیاف راحت‌تر موها را آزاد کنند و به راحتی برس شوند.یک غلتک چسبان لباس اغلب بهترین گزینه برای جداکردن موهای حیوانات است. اگر یکی از آنها را ندارید(یا نمی‌توانید پیدا کنید)، از یک نوارچسب بسته‌بند محکم که دور دست‌تان پیچیده شده و سمت چسبنده‌ی آن بیرون است استفاده کنید. این کار عالی است.

اگر  غلتک چسبنده کرک و یا برس لباس ندارید، در آشپزخانه خود به دنبال دستکش ظرفشویی باشید. اگر به آرامی آنها را مرطوب کنید و از روی لباس بکشید، اصطکاکی که دستکش ایجاد می‌کند و بافت آن منجر به سست شدن موها و چسبیدن آنها به دستکش می‌شود. یکبار که دستکش پر از مو شد، آنها را شسته و دوباره شروع کنید.

چگونه موهای حیوان خانگی را از روی  مبلمان برداریم؟

برای موهای حیوانات روی مبلمان، با جارو کردن آنها با  جاروبرقی مبلمان شروع کنید. کیسه‌ی جاروبرقی و یا محفظه فنجانی آن را ابتدا خالی کنید تا بیشترین مکش را داشته باشد. سپس، پارچه مبلمان را با اسپری ضد اصطکاک اسپری کنید. با یک دستمال میکروفایبر و یا اسفنج سلولزی مبلمان را دستمال بکشید. در آخر، دوباره جارو زده و با غلتک کرک‌ها را بردارید.

 

ارسال نظر

تبلیغات متنی