کد خبر : 26330

فریز کردن خورشت | ترفند فریز کردن خورشت

خورشت ها را باید با این ترفند فریز کنید در ادامه جزییات را میخوانید

به گزارش ورنداز :

 روش فریز کردن خورشت 

۸خورشت ها را باید با این ترفند فریز کنید در ادامه جزییات را میخوانید فریز کردن مواد غذایی یکی از بهترین روش ها برای نگهداری طولانی مدت غذا و جلوگیری از هدر رفتن آن است. بسیاری از ما انواع گوشت و سبزی را برای تهیه راحت تر غذا فریزر می کنیم. برخی از خانم های شاغل که وقت اندکی برای تهیه غذا دارند در روزهای تعطیل انواع خورشت را تهیه کرده و درون فریزر می گذارند تا روزانه وقت کمتری را صرف آشپزی کنند. در این بخش از رازهای خانه داری ویکی گردی به شما می گوییم چگونه خورشت ها را درون فریزر نگهداری نمایید تا طعم آنها تغییر نکند.

طریقه فریز کردن خورشت هااگر به مقدار زیادی خورشت درست کرده اید، برای جلوگیری از هدر رفتن خورشت آن را به طریقه زیر فریز کنید.

 

1. ابتدا خورشت مورد نظر خود را بپزید2. برای منجمد کردن خورشت و خوراکی که آبکی هستند ، ابتدا آنها را درون یخچال قرار داده تا سرد شوند. قرار دادن یکباره حجم زیادی از مواد غذایی یا مواد غذایی داغ در فریزر، دمای فریزر را پایین می آورد و مدت زمان لازم برای انجماد افزایش می دهد که موجب فاسد شدن غذا خواهد شد.3. پس از سرد شدن صبر کنید که چربی غذا به صورت سفت شده و روی سطح مواد قرار گیرد. این چربی ها را از روی سطح غذا بردارید و دور بریزید. چربی ها بدلیل قابلیت بالای فساد پذیری از طول عمر غذاهای منجمد شده می کاهند.4. سپس خورشت را به اندازه نیاز هر وعده خود در ظرف نگهدارنده سر بسته بریزید و درون فریزر بگذارید. ریختن خورشت در ظروف سربسته از تغییر طعم و رنگ آن ها جلوگیری می کند.

5. روی هر ظرف فریز شده برچسب بزنید و روی آن تاریخ بسته بندی و نام مواد غذایی را بنویسید، تا آنها را به موقع استفاده کنید و از فاسد شدن آن ها جلوگیری شود.

6. خورش ها را تا سه ماه می توان درون فریزر نگهداری نمود اما بهتر است زودتر از این موعد این غذاها را مصرف کنید.

نکات مهم برای نگهداری خورشت در فریزر:

برای فریز کردن غذاها آن ها را به اندازه نیاز هر وعده خود بسته بندی کنید زیرا پس از باز شدن یخ مواد فریز شده فعالیت باکتری های داخل آن شروع می شود و یخ زدن مجدد آن سبب تغییر رنگ، بد بو شدن و فاسد شدن غذا می شود.

  • برای فریز کردن غذاهای داغ صبر کنید تا خنک شوند و بعد آن ها را در فریزر قرار دهید.
  • از ظروف نگهدارنده دردار پلاستیکی استفاده کنید. ظروف شیشه ای برای این کار مناسب نیستند، زیرا زمانی که در معرض تغییر دمای ناگهانی قرار بگیرند، ترک می خورند.
  • اگر خورش ها را در اندازه های کوچک تر درون فریزر قرار دهید، سرعت یخ زدایی افزایش یافته ، از هدر رفت و دور ریز ماده غذایی هم جلوگیری می شود.
  • بعد از آنکه خورشت را از فریزر خارج کردید و یخ آن ذوب شد، آن را به خوبی داغ کنید و نوش جان بفرمایید و از فریز کردن مجدد آن اجتناب کنید.
  • خورشت در دمای زیر منفی 18 درجه سانتی گراد یا صفر درجه فارنهایت تا سه ماه سالم می ماند.
  • برای فریز کردن غذاها حتماً به دما، بسته بندی و نحوه فریز کردن آن ها دقت کنید.
  • همه غذاها قابل فریز کردن نیستند و خوردن بعضی از غذاهای فریز شده می تواند مضر و خطرناک باشد.
ارسال نظر

تبلیغات متنی