کد خبر : 26294

خوردن گلاب | فواید خوردن گلاب

در این مطلب با خواص گلاب بیشتر اشنا میشوید

به گزارش ورنداز :

فواید گلاب 

 

در این مطلب با خواص گلاب بیشتر اشنا میشوید درمانی قوی برای رفع لک و تیرگی و جوش و جای جوش و رفع خشکی می باشد علاوه بر آن پوست را شاداب کرده و منافذ پوست را میبندد.گلاب یکی از نوشیدنیهای پرمصرف در طب سنتی است که طبع میانه و گرم دارد بنابراین برای اکثر افراد مصرف آن توصیه می‌شود و عارضه خاصی ندارد.گلاب می‌تواند باعث خنکی، نرمی و صافی پوست‌های حساس و تحریک‌شده شود، پوستهای چرب را پاکسازی کرده و به تعادل برساند.

مصرف گلاب قبل از خواب
برای بهره‌مندی از خواص بی‌نظیر گلاب، هر شب قبل از خواب مقداری گلاب را با آبفشان به صورت و پوست خود بیفشانید همچنین نوشیدن شربت گلاب و عسل موجب طراوت بدن و دفع سموم از بدن می‌شود.

طبیعت گلاب گرم است و مقوی معده، قلب، کبد و اعصاب بوده و آرامبخشی قوی به حساب می‌آید؛ این مایع خوشبو و معطر تا حدودی تحریک‌کننده جریان خون بوده و بافت پوست را به تولید سلول‌های جدید تحریک می‌کند.

گلاب می‌تواند پوستهای معمولی را احیا کرده و به آنها جوانی و زیبایی ببخشد‌.

گلاب در طب سنتی ایرانی دارای خواص فراوانی است که مهم ترین آن آرام‌بخش بودن آن است که به همین دلیل در مراسم عزاداری هم از آن استفاده می‌شود.

 

خوردن گلاب قبل از خواب

یکی از دلایلی که در مراسم عزاداری و سوگواری اموات از گلاب استفاده می‌کنند این است که مزاج افراد مصیبت‌دیده را که معمولاً دچار استرس، بی‌خوابی و پرفعالیتی لذا حرارت بالا شده‌اند رو به خنکی و تعدیل می‌برد؛ بوی آن برای قلب و مغز مفید، آرام‌بخش و تسکین‌دهنده استطعم گلاب مورد پسند ذائقه و گوارا بوده، اشتها را که معمولاً به‌هنگام بروز استرس و غم مختل می‌شود تحریک کرده و باعث تسکین حلق و حنجره و صدا نیز می‌شود.

گلاب به‌دلیل دارا بودن آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامینهای گوناگون، می‌تواند از بروز علایم پیری پیشگیری کرده و پوست را تغذیه کند.

گلاب دارای خواص ضدعفونی‌کننده طبیعی، ضدالتهابی و ضدباکتری نیز هست.

ارسال نظر

تبلیغات متنی