کد خبر : 26281

برگ انجیر | دمنوش برگ انجیر | خواص دمنوش برگ انجیر

طرز تهیه دمنوش برگ انجیر را در این مطلب میخوانید

به گزارش ورنداز :

طرز تهیه دمنوش برگ انجیر را در این مطلب میخوانید 

دمنوش برگ انجیر چه خاصیتی دارد؟

خواص دمنوش برگ انجیر برای بدن بسیار است؛ به گونه‌ای که بسیاری از دکترهای طب سنتی، از این دمنوش برای درمان ناباروری مردان استفاده می‌کنند. از دیگر خواص مهم این دمنوش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

کنترل دیابت از خواص دمنوش برگ انجیر

اگر از بیماری دیابت رنج می‌برید، لازم به ذکر است که برگ انجیر تا حد زیادی قند خون را کاهش می‌دهد؛ در نتیجه اگر از انسولین استفاده می‌کنید، خوردن این دمنوش باعث می‌شود که در طول روز از دوز کمتری انسولین استفاده کنید؛ بنابراین سعی کنید دمنوش را در وعده صبحانه میل کنید.

خواص دمنوش برگ انجیر

تقویت استخوان‌ها با طرز تهیه دمنوش برگ انجیر

کلسیم زیاد موجود در برگ انجیر باعث می‌شود که کمبود کلسیم بدن جبران شود؛ همچنین فسفر موجود در برگ انجیر نیز به تشکیل استخوان تازه و بهبود استخوان آسیب‌دیده کمک می‌کند. در نتیجه اگر دچار شکستگی استخوان شدید، حتما از این دمنوش در طول روز استفاده کنید.

رفع یبوست

اگر مشکل یبوست دارید به جای استفاده از داروهای شیمیایی، می‌توانید طرز تهیه دمنوش برگ انجیر را یاد بگیرید و مشکل یبوست خود را برطرف کنید؛ برگ انجیر فیبر بالایی دارد و به تنظیم حرکات مواد غذایی در روده کمک می‌کند.

درمان ناباروری مردان با طرز تهیه دمنوش برگ انجیر

آنتی‌اکسیدان‌هایی چون ملاتونین، کافئویلمالیک اسید، منگنز و ویتامین E در برگ انجیر، در درمان ناباروری مردان نقش بسیار موثری دارد؛ چرا که این آنتی اکسیدان‌ها می‌توانند به تولید بیشتر اسپرم در بدن کمک کنند.

دمنوش برگ انجیر برای لاغری

اگر جزو افرادی هستید که به تناسب خود بسیار اهمیت می‌دهید و یا مشکل اضافه وزن دارید، مصرف چند برگ انجیر می‌تواند مواد مغذی مورد نیاز روزانه را برای بدن تأمین نماید. البته لازم به ذکر است که در خوردن آن نباید زیاده‌روی کنید.

دم کرده برگ انجیر در بارداری

طرز تهیه دمنوش برگ انجیر برای معده بسیار مفید و موثر است و از آن برای درمان معده درد، کاهش اسید معده و زخم معده استفاده می‌شود؛ بنابراین اگر در دوران بارداری از معده درد رنج می‌برید می‌توانید از این دمنوش استفاده کنید.

چگونه از برگ انجیر استفاده کنیم؟

به دو روش می‌توان از برگ انجیر استفاده کنید؛ روش اول می‌توانید از برگ‌های تازه برای دمنوش استفاده کنید؛ روش دوم اینکه می‌توانید برگ انجیر را مانند اسفناج 20 دقیقه پخته به سوپ یا خورشت اضافه کنید.

طرز تهیه دمنوش برگ انجیر

طرز تهیه دمنوش برگ انجیر

برای تهیه دمنوش برگ انجیر به سه یا چهار برگ انجیر نیاز دارید که در ابتدا ساقه‌های برگ انجیر را جدا کرده و آن‌ها را له کنید؛ سپس برگ‌ها را به همراه آب درون قوری بریزید؛ سپس اجازه دهید قوری به مدت 20 دقیقه روی کتری بماند تا به خوبی دم بکشد؛ در نهایت دمنوش شما آماده است و می‌توانید در کنار عزیزانتان استفاده کنید.

ارسال نظر

تبلیغات متنی