کد خبر : 26210

لمینت ناخن | لمینت ناخن چیست؟ | آموزش لمینت ناخن

لمینت ناخن چیست؟ لمینت ناخن یا کاور ناخن برای زیبا کردن و محافظت کردن ناخن انجام می‌شود. لمینت ناخن از شکستن و آسیب رسیدن به ناخن شما جلوگیری می‌کند و باعث ماندگاری ناخن شما می‌شود. در این مطلب قرار است همه چیز راجع به لمینت ناخن را به شما بگوییم و به صورت گام به گام آموزش لمینت ناخن را بدهیم. با ما همراه باشید.

به گزارش ورنداز :

لمینت ناخن

لمینت ناخن چیست؟ لمینت ناخن یا کاور ناخن برای زیبا کردن و محافظت کردن ناخن انجام می‌شود. لمینت ناخن از شکستن و آسیب رسیدن به ناخن شما جلوگیری می‌کند و باعث ماندگاری ناخن شما می‌شود. در این مطلب قرار است همه چیز راجع به لمینت ناخن را به شما بگوییم و به صورت گام به گام آموزش لمینت ناخن را بدهیم. با ما همراه باشید.

لمینت ناخن چیست؟

لمینت یا کاور ناخن نوعی روش کاشت ناخن است. با این تفاوت که در این روش از تیپ برای بلند کردن ناخن استفاده نمی شود. بلکه تمام مواد روی ناخن طبیعی زده شده و سطح آن را کاور می کند. عملکرد اصلی لمینت ترمیم سطح ناخن است. این ترمیم شامل تسطیح، تغذیه با مواد معدنی و ویتامین ها است. موادی که برای لمینت استفاده می شود شامل خمیر و پودر مخصوصی است که بی نظمی های روی ناخن را پر می کند و ظاهری زیبا به سطح آن می بخشد. داروی اعمال شده تا زمان ترمیم بعدی از روی ناخن ها پاک نمی شود و در تمام این مدت تاثیر خود را بر روی سطح ناخن می گذارد. این مواد اثر ابزارهای تهاجمی و سایر عوامل خارجی را بر روی ناخن ها از بین می برد. بعد از انجام لمینت می توانید ناخن های خود را با لنز ناخن یا انواع ابزار طراحی دیگر دیزاین کنید.

لمینت ناخن برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که روی ناخنشان ناهمواری، زده، ضربه و یا ترک مشاهده می‌شود می‌توانند ناخن خود را کاور کنند. به این صورت ناخن براق‌تر و صاف‌تر می‌شود همینطور افرادی که ناخن‌های ضعیف و شکننده دارند می توانند به طور ممتد لمینت ناخن کنند و از زیبایی همیشگی ناخن هایشان لذت ببرند. لمینت ناخن می‌تواند به تقویت ناخن‌های شکننده کمک کند و آن‌ها را محکم‌تر کند و زیبایی ناخن ها را به مراتب بیشتر کند. لایه‌ی محافظتی لمینت ناخن می‌تواند از خرابی و شکستگی ناخن‌ها جلوگیری کند. البته دقت داشته باشید که انجام لمینت ناخن برای همه افراد نمی تواند مناسب باشد زیرا مهم است بدانید که لمینت ناخن ممکن است ناخن‌ها را به مواد شیمیایی واکنش دهد و در برخی افراد مشکلاتی مانند حساسیت و التهاب را ایجاد کند.

پس از آنکه ناخن هایتان بلند شد امکان شکستی در ناخن هایتان بالا می رود و می تواند باعث بروز مشکلاتی شود. پس نگهداری و تعویض منظم لمینت ناخن ضروری است و بهتر است قبل از استفاده از لمینت ناخن با یک تکنسین متخصص صحبت کنید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید. در ادامه به صورت موردی به برخی از این موارد پرداخته ایم:

 • افرادی که روی ناخنشان ناهمواری، زده، ضربه و یا ترک مشاهده می‌شود می‌توانند ناخن خود را کاور کنند. به این صورت ناخن براق‌تر و صاف‌تر می‌شود.
 • همچنین کسانی که کاشت ناخن دوست ندارند و یا از آن خسته شده‌اند، این گزینه جایگزین خوبی است. افرادی هم که به مواد لیکوئید حساسیت دارند، می‌توانند کاور کنند.
 • اگر کاشت پودر را دوست ندارید و لاک ژل روی ناخنتان دوام نمی‌آورد، لمینت گزینه خوبی است.
 • کسانی که کارهای خاص انجام می‌دهند، مثلا شغلی دارند که نمی‌توانند کاشت کنند، می‌توانند با لمینت ناخن‌هایی زیبا و مرتب داشته‌باشند.
 • کسانی که کاشت ناخن خود را برداشته و ریموو می‌کنند، ناخن‌هایی نازک و ضعیف دارند. این افراد می‌توانند برای مستحکم‌تر شدن ناخن از لمینت استفاده‌کنند.
 • افرادی که بچه کوچک دارند می‌توانند کاشت نکرده و لمینت کنند.
 • افرادی که ناخن‌هایشان به شدت آسیب‌پذیر است.

لمینت ناخن چیست؟

 

لمینت به چه کسانی توصیه نمی‌شود؟

اگرچه که لمینت ناخن می تواند برای بسیاری از افراد مناسب باشد، برای برخی از افراد نیز می تواند باعث بروز مشکلاتی شود که فرد را دلگیر کند. افرادی که دچار عفونت ناخن یا آسیب‌های مرتبط با ناخن هستند حتما قبل از انجام این عمل با یک متخصص مشورت کنند. اگر ناخن‌ها دچار عفونت، قارچ ناخن یا آسیب دیگری هستند، لمینت ناخن می‌تواند مشکلات را تشدید کند یا این عفونت‌ها را منتقل کند و آسیب جدی به ناخن های شما وارد کند. در این موارد، بهتر است ابتدا به پزشک معالج خود مراجعه کرده و عفونت را درمان کنید.

 • اگر احیاناً به عفونت‌های قارچی دچار هستید، کاشت و لمینت مناسب شما نیست. زیرا یکی از مواردی که در بیماریها چک می‌شود ناخن است. در این صورت نمی‌توانید پیشرفت بیماری را ببینید.
 • افرادی که سیستم ایمنی بدنشان ضعیف است بهتر است کاشت و لمینت نکنند.

ابزار مورد نیاز برای انجام کاور ناخن

ابزار و مواد مورد نیاز برای انجام لمینت و کاور ناخن به نوع روش انتخابی شما بستگی دارد. اما به طور کلی به ابزار زیر نیاز خواهید داشت:

 • محلول ضد قارچ
 • مواد لمینت مانند ژل فایبر گلاس، بیوژل، سرم ناخن، موم
 • پرایمر غیر اسیدی
 • دستگاه یو وی
 • ابزار مانیکور
 • پد الکلی

آموزش لمینت ناخن

کاور ناخن با روش های مختلفی انجام می شود که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند. در ادامه انواع لمینت ناخن را به شما معرفی می کنیم و روش انجام آن ها را توضیح می دهیم:

انواع لمینت ناخن

۱. لمینت ناخن با سرم ناخن

این روش را می توانید هم در خانه و هم در سالن انجام دهید. لمینت با سرم ناخن در دو مرحله انجام می شود که برای دریافت نتیجه مناسب لازم است که تمام مراحل را دقیق انجام دهید.

آموزش لمینت ناخن

مرحله اول: آماده سازی

هدف این روش تاثیرگذاری بر ناحیه رشد و کوتیکول است. ابتدا مراحل مانیکور ناخن را انجام دهید تا هم ناخن ها شکل و فرم مناسب به خود بگیرند و هم با زدن ضدقارچ سطح ناخن از آلودگی ها پاک شود. بهتر است این مرحله با ماساژ همراه باشد تا گردش خون در ناحیه ناخن و اطراف آن بهبود یابد. سپس، چند لایه نازک از سرم را به ناخن ها بزنید. دقت کنید که لایه های سرم خیلی نازک باشند تا ضخامت سطح ناخن زیاد نشود. سرم دارای اثر ضد عفونی کنندگی و ضد التهابی است. این مواد کوتیکول و ناحیه رشد را مرطوب می کنند، سطح ناخن را با ویتامین ها اشباع می کنند و کراتینه شدن را از بین می برند.

مرحله دوم: پوشاندن ناخن با لاک سرم

این مرحله شامل پوشاندن سطح ناخن با روغن ناخن، اسیدهای میوه و سپس لاک سرم است. موادی که برای تغذیه ناخن انتخاب می کنید، به نیاز ناخن های شما بستگی دارد. بعد از این کار می توانید هر طرحی که دوست داشتید با لاک ژل روی ناخن های خود بزنید.

۲. لمینت ناخن با بیوژل

انواع مختلفی از بیوژل ها برای کاور ناخن وجود دارد و هر کدام ویژگی های عملکردی و کاربرد خاص خود را دارند. معمولا برای خشک کردن این بیوژل ها باید از لامپ UV استفاده کنید. در غیر این صورت به سختی خشک می شوند. علاوه بر اثرات تغذیه ای و درمانی، این مواد به سطح ناخن اجازه “نفس کشیدن” می دهند و ظاهر زیبایی را روی ناخن ایجاد می کند. ماندگاری این روش حدود ۲ تا ۳ هفته خواهد بود.

ناخن کاران اغلب از ژل برای ایجاد یک کاور ناخن نازک استفاده می کنند. این روش مقاومت ناخن را افزایش نمی دهد، اما به خوبی به سطح ناخن می چسبد. همچنین در رنگ های مختلفی موجود است و اجازه می دهد هر رنگی را که دوست داشتید انتخاب کنید.

انواع لمینت ناخن

برای شروع باید سطح ناخن هایتان را کاملا صاف و از آلودگی ها پاک کنید. در مرحله بعد یک لایه نازک پرایمر غیراسیدی به ناخن ها بزنید تا مواد لمینت به خوبی به ناخن بچسبند. سپس یک لایه نازک بیوژل روی ناخن ها بزنید و به مدت ۲ دقیقه زیر لامپ UV خشک کنبد. یک ار دیگر این مرحله را تکرار کنید سپس تاپ کت بزنید. این لایه را نیز در دستگاه خشک کنید و سپس لایه چسبناک آن را با الکل از بین ببرید. در نهایت نیز اگر دوست داشتید می توانید از لاک های رنگی برای محافظت و زیبایی بیشتر ناخن هایتان استفاده کنید. همچنین، شما می توانید از انواع طرح ناخن ۲۰۲۲ برای دیزاین لمینت ناخن خود استفاده کنید.

۳. لمینت ناخن با موم

روش دیگر کاور ناخن استفاده از موم است. این تکنیک امروزه در بین دخترانی که ناخن های ضعیف و شکننده دارند بسیار محبوب است. نام دوم این تکنیک مانیکور ژاپنی است و می توانید آن را در خانه یا آرایشگاه انجام دهید. مانند سایر روش های لمینت، قبل از هرچیز مانیکور را انجام دهید و سطح ناخن را تمیز کنید. سپس یک تکه از موم را بردارید، روی یک اسفنج قرار دهید و کاملا صاف کنید. موم را به آرامی روی سطح ناخن بمالید و با ابزارهای مناسب آن را به طور یکدست و صاف پخش کنید. در نهایت می توانید ناخن هایتان را با لاک یا سایر روش های طراحی تزئین کنید و انواع طرح ناخن ساده و زیبا را روی ناخن هایتان بزنید.

آموزش لمینت ناخن

مزایا لمینت ناخن

لمینت ناخن دارای مزایای زیادی ست که مهم ترین آنها محکم شدن ناخن و همینطور زیبایی بسیار زیاد آن است. تقویت ناخن‌ها لمینت ناخن می‌تواند به تقویت ناخن‌ها کمک کند و آن‌ها را محکم‌تر کند و از شکستگی های مداوم آن بکاهد. با اعمال لایه‌ای از ماده پلاستیکی یا ژل بر روی ناخن‌ها، میزان شکنندگی و خرابی ناخن‌ها کاهش می‌یابد و آن‌ها مقاوم‌تر می‌شوند.

علاوه بر این انجام لمینت ناخن می تواند زیبایی و ظاهر جذابی به ناخن های شما ببخشد. با استفاده از لمینت ناخن، می‌توانید به ناخن‌های خود ظاهری جذاب و زیبا ببخشید.

 • حس سنگینی نداشته و سبک است
 • قابل لمس است
 • سرعت در انجام
 • صدف سالم می‌ماند
 • ماندگاری و دوام خوب
 • قابل انعطاف و مقاوم

عوارض و معایب لمینت ناخن

درست است که لمینت کردن به ناخن زیبایی و جلوه خاصی داده و حس خوشایندی دارد، اما باید بگویم نباید در طولانی مدت این کار را انجام دهید. انجام چنین کاری برای زمان زیاد سبب ایجاد عفونت‌های قارچی و فرسودگی و خرابی ناخن می‌شود.

توصیه می‌شود پس از مدتی بگذارید ناخن استراحت کرده و آن را تقویت نمایید.

ترمیم لمینت ناخن

لمینت ناخن را تا سه بار می‌توانید ترمیم کنید. ولی پس از آن باید آن را برداشته، ریموو کنید و دوباره لمینت کنید.

مراحل ترمیم لمینت ناخن

در واقع هنگام ترمیم باید ابتدا لاک ژل را تراشیده و دوباره مراحل گفته شده در بالا برای انجام لمینت را انجام داد.

ماندگاری لمینت ناخن چقدر است؟

همانطور که در بخش آموزش لمینت ناخن توضیح دادیم، انجام دادن این کار به زمان زیادی نیاز ندارد. زیرا سوهان کشی آن کم است و در عرض نیم ساعت انجام می شود. برخلاف کاشت ناخن پودری که مراحل بیشتری دارد و سوهان کشی و صاف کردن مواد کاشت زمان زیادی می برد. اما ماندگاری لمنیت ناخن کمی بیشتر از کاشت پودری و در حدود ۲۵ روز است. پس از این مدت می توانید کاور ناخن هایتان را ترمیم کنید و ماندگاری آن را بیشتر کنید. اما در نظر داشته باشید که ترمیم لمینت ناخن تنها ۳ بار امکان پذیر است و پس از آن باید دوباره کور ناخن را انجام دهید.

ریمو لمینت ناخن

ممکن است بعد از مدتی به هر دلیلی بخواهید لمینت ناخن های خود را بردارید. برای این کار می توانید به سالن های زیبایی مراجعه کنید و آن را به متخصصان این کار بسپارید. اما اگر می خواهید خودتان در خانه ریمو لمینت ناخن های خود را انجام دهید، فقط کافی است که پنبه، فویل و استون ۱۰۰ درصد داشته باشید و مراحل زیر را با دقت انجام دهید:

 • یک تکه فویل را بردارید و آن را به اندازه دور انگشتان خود برش بزنید.
 • مقداری پنبه را به استون آغشته کنید. میزان استون نه خیلی زیاد و نه کم باشد.
 • پنبه را روی سطح ناخن هایتان بگذارید و بلافاصله فویل را دور انگشتتان بپیچید. فویل باید کاملا پنبه را بپوشاند.
 • به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید تا استون کار خود را انجام دهد.
 • بعد از این مدت ناخن ها را چک کنید. اگر لمینت کاملا کنده شده بود که کار تمام است. اگر نه، بگذارید چند دقیقه دیگر نیز بماند.
 • زمانی که تمام مواد لمینت از روی ناخن هایتان پاک شد، فویل و پنبه را بردارید و در پایان نیز دست های خود را با آب ولرم شستشو دهید.

ریمو لمینت ناخن

 

ارسال نظر

تبلیغات متنی