کد خبر : 26194

قطار های تندرو | حذف قطار های تندرو | حذف قطار های تندرو خط 5

به تازگی مسعود درستی، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه، از حذف قطار های تندرو خط 5 تهران کرج خبر داد. در ادامه به دلیل حذف قطار های تندرو خط 5 و جزییاتش می‌پردازیم.

به گزارش ورنداز :

حذف قطار های تندرو خط 5

به تازگی مسعود درستی، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه، از حذف قطار های تندرو خط 5 تهران کرج خبر داد. در ادامه به دلیل حذف قطار های تندرو خط 5 و جزییاتش می‌پردازیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مسعود درستی اظهار داشت: حرکت قطارهای تندرو تهران - کرج و بالعکس در ساعات شلوغی مسافران صورت می‌گرفت و فشار زیادی از جمعیت به سایر خطوط از جمله خط ۲ وارد می‌کرد.وی ادامه داد: از دید یک مسافر هر روزه مترو به این مسئله که قطارهای تندرو از خط ۵ مترو حذف شده است نگاه نکنید؛ ما در حوزه قطارهای تندرو ۱۲ دقیقه اختلاف داریم منصفانه این است که ۱۲ دقیقه در ۴۰ کیلومتر خیلی تاثیر گذار در مسافری که ۷ صبح از خانه بیرون می‌زند نیست. در برنامه ریزی روزانه این ۱۲ دقیقه نقش منفی ندارد ولی بعد روانی آن را می‌پذیرم. مسافرین حرفه ای مترو باید خود را با برنامه ما تطبیق بدهند. دلایل محکمی برای این امر داریم. به همین دلیل از اول شهریورماه قطارهای تندرو از مدار خارج می‌شود.

درستی ادامه داد: کاهش زمان انتظار مسافر روی سکو از جمله دلایل منجر به جمع شدن قطارهای تندرو از خط ۵ مترو است. سرفاصله قطارهای تندرو و کندرو ۲۰ دقیقه است ولی اکنون یک دست می‌شود ۱۰ دقیقه. این در حالی است که در گذشته هم در وسط روز قطارهای تندرو فعالیتی نداشتند. موضوع دومی که وجود دارد این است که بیشترین تاخیر به واسطه نوع حرکت قطارها برای قطارهای کندرو است آن هم به دلیل سوار شدن بیش از حد جمعیت در قطارهاست. به خاطر همین تصمیم گرفتیم برای متعادل سازی این زمان را یکسان کنیم.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه خاطرنشان کرد: موضوع سومی که‌وجود دارد این است که به واسطه بار بیشتر قطارهای تندرو به لحاظ سرعت و وزن، بیشترین خرابی در حوزه سوزن‌ها اتفاق می‌افتد. این هم موجب ایجاد تاخیراتی می‌شود که بر اساس داده هایی که داشتیم تصمیم گرفتیم این حرکت‌ها را لغو کنیم. سعی ما این است که بتوانیم زمان سفر را به قطارهای تندرو نزدیک کنیم و طی ۵۰ تا ۵۲ دقیقه مسیر را طی کنند که اگر میسر شود تنها ۶ دقیقه با زمان قبلی تفاوت دارد. ایمنی و راحتی مسافران نتیجه اتخاذ این تصمیم است.

 

ارسال نظر

تبلیغات متنی