کد خبر : 26179

محمد دلاوری | محمد دلاوری کیست؟ | محمد دلاوری در شب های مافیا

محمد دلاوری نویسنده، روزنامه‌نگار و مجری متولد 1352 زاده تهران است. محمد دلاوری این سال ها حواشی زیادی داشته است که در ادامه به آنها می‌پردازیم. در ادامه بیشتر با محمد دلاوری آشنا شوید.

به گزارش ورنداز :

 

محمد دلاوری کیست؟

محمد دلاوری نویسنده، روزنامه‌نگار و مجری متولد 1352 زاده تهران است. محمد دلاوری این سال ها حواشی زیادی داشته است که در ادامه به آنها می‌پردازیم. در ادامه بیشتر با محمد دلاوری آشنا شوید.

بیوگرافی محمد دلاوری

محمد دلاوری در سال ۱۳۵۲ در تهران به دنیا آمد. او در یک خانواده بازاری بزرگ شد و پدرش حجره داشت و به گفته خودش فرزند ناخلف پدر و مادرش بوده است. او در رشته شیمی لیسانس و در رشته علوم سیاسی فوق لیسانس خود را دریافت کرد. او خبرنگاری خجالتی است و فعالیت حرفه ای خود را در زمینه رسانه با ویراستاری روزنامه آغاز کرد و سپس به تلویزیون ملی راه پیدا کرد. 

وی قصد داشت در رشته سینما درس بخواند اما مخالفت شدید خانواده اش سبب شد تا وارد رشته شیمی شود. آن زمان کم کم دست به قلم می شد و برای خودش می نوشت. به طوری که در یکی از مصاحبه های خود عنوان می کند: 

از دوره نوجوانی مجله فیلم می‌خواندم و در خیالم بود که یک روز کارگردان شوم منتها خانواده متقی و پرهیزکار من با سینما و اینجور قرتی‌بازی‌ها به شدت مخالف بودند، حق هم داشتند. سینما را که نمی‌خوانند، می‌بینند!

ورود محمد دلاوری به خبرنگاری

از همان دوران دانشجویی در نمایشگاه کتاب مرتضی سرهنگی سردبیر روزنامه و فعال تلویزیونی را دید و علاقه وی برای نوشتن درباره دفاع مقدس آغاز شد. او به روزنامه کیهان معرفی شد و به عنوان ویراستار شغل خود را شروع کرد. 

بعد از گذشت چهارسال خبرنگاری در کیهان که چندان هم موفق نبود به صدا و سیما رفت و در آنها به عنوان یک خبرنگار فرهنگی و اجتماعی مجددا فعالیت خود را از سر گرفت. 

او مستندهای انقلاب جنسی را ایجاد کرد که توانست رکوردهای مستند فضای مجازی را بشکند. 

محمد دلاوری کیست؟

 

 

روزنامه‌نگاری بدون درد و خونریزی

در مصاحبه ای که دلاوری با روزنامه جام جم داشت از عدم مجوز انتشار توسط وزارت ارشاد خبر داد. بعد از گذشت مدتی موفق شد مجوز را بگیرد و نسخه الکترونیک کتابش را در اسفند ۱۳۹۸ منتشر کرد. او در اینستاگرام خود می گوید که مراحل پایانی چاپ کتابش در حال انجام شدن هستند. 

برنامه‌های تلویزیونی محمد دلاوری

برنامه خبری «صرفاً جهت اطلاع»

برنامه صرفا جهت اطلاع یک برنامه خبری بود که پنجشنبه شب‌ها در اخبار ۲۰:۳۰ شبکه ۲ سیما و اخبار شبانگاهی ساعت ۲۲ شبکه ۳ سیمای روی آنتن می رفت. این برنامه انتقادی همراه با طنز بود که نسبت به صحبت های سیاستمداران و برنامه های تلویزیونی انجام می شد. 

پایه گذاری صرفا جهت اطلاع از طریق محمد دلاوری انجام شد و بعد از گذشت حدود ۲ سال و ۸۰ برنامه هفتگی، نویسندگی و اجرای برنامه را به کامران نجف زاده و امیر شجاعی واگذار کرد. دلاوری علت خروج خود از این برنامه را درخواست مسئولین جهت موضع گیری های ناعادلانه در برابر برخی مسائل فرهنگی، سیاسی و استرس و فشار زیاد بر خود دانست. 

برنامه تلویزیونی «توقف ممنوع»

توقف ممنوع برنامه ای بود که به موضوعات نظیر فرهنگ مصرف، سودجویی و سایز موضوعات اقتصادی و... اشاره می کرد. این برنامه با اجرای دلاوری از شبکه پنج سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شد. 

برنامه تلویزیونی «پایش»

دلاوری اجرای برنامه پایش را هم برعهده داشت. او در برخی برنامه هایش انتقاد و کنایه هایی را خطاب به وزیر بهداشت و علی اکبر ولایتی، حسن روحانی و دیگر رجال سیاسی انجام داد. بعد از گذشت مدتی ایشان را به دلایل کاملا نامعلوم از اجرای برنامه کنار گذاشتند. او از طریق پستی در صفحه اینستاگرام خود نسبت به کنار گذاشته شدنش از برنامه پایش اعتراض کرد.  دلاوری همچنین در مصاحبه ای با صبح نو، ادعا کرد که خیلی از مدیران سازمان صداو سیما به واسطه کارهای اودر این سال‌ها دچار دردسر شده‌اند.

محمد دلاوری

 

 

برنامه تلویزیونی «منِ او»

در مهر سال ۱۳۹۸ محمد دلاوری به عنوان مجری ویژه برنامه «منِ او» انتخاب شد که در ایام اربعین از شبکه یک سیما منتشر می شد. 

برنامه تلویزیونی «تهران ۲۰»

این مجموعه ی تلویزیونی با موضوعات اجتماعی در رابطه با زندگی مردم در تهران و سایر کلان شهرها ساخته می شد که با اجرای محمد دلاوری از شبکه پنج سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می شود. 

محمد دلاوری در شب های مافیا

محمد دلاوری در قسمت 3 فصل 1 شب های مافیا: زودیاک به تازگی حضور داشت.

حاشیه های محمد دلاوری

خبر جنجالی و افشاگری از معدلش

خبری از جانب محمد دلاوری منتشر شد که از خوابیدن افراد حاضر در یک سمینار با آهنگ لالایی خبر می داد و به دست مردم رسید. در این سمینار همه افراد خوابیده بودند و جالب اینجا است که همه آنها عضو یک نهاد نظامی بودند. در راستای انتشار این خبر با آنها برخورد شد. این خبر جنجال زیادی ایجاد کرد تا جایی که برای جبران این کار دلاوری کارنامه تحصیلی مقطع کارشناسی اش با معدل ۱۲/۵ را در رسانه ها منتشر کردند. البته محمد دلاوری هم بیکار نماند و عکس نمرات و معدل ۱۹/۲۷ کارشناسی ارشد خود را در رسانه ها منتشر کرد. 

مصاحبه با پرویز فتاح

در اسفند سال ۱۳۹۸ محمد دلاوری با پرویز فتاح در برنامه تهران ۲۰ مصاحبه ای را انجام داد که سبب ایجاد حواشی و اظهارنظرهای متعدد مردم و اهالی رسانه شد. این موضوع به قدری جنجالی شد که معاون خبری ایرنا این مصاحبه را جزئی از تاریخ رسانه ها دانست. البته حسین دهباشی، عباس عبدی و... نیز به این رفتار پرویز فتاح واکنش بسیار جدی نشان دادند.

جدال میان دلاوری و فتاح اینگونه شکل گرفت که مجری بخشی از سوالات مردم درخصوص طولانی شدن ساخت آزادراه تهران - شمال و قراردادن عوارض سنگین بر آن را عنوان کرد، فتاح هم در پاسخ به این سوالات اینگونه عنوان کرد: 

کی گفته شما نماینده مردم هستید؟ شما نماینده مردم نیستید. صدا و سیما شما را گذاشته از من سؤال بپرسید!

خبرگزاریهای داخلی از ممنوع خروج بودن و ضبط گذرنامه وی در تاریخ ۲۲ آذر می دهند هنوز اطلاعاتی در دسترس نمی باشد

اخراج از خبر

در طی مصاحبه ای که دلاوری با برنامه فرمول یک انجام داد؛ اجرای برنامه تهران ۲۰ را عنوان کرد و در حال حاضر هم مشغول به آن می باشد. محمد دلاوری

 

 

ممنوع الخروجی

دلاوری در ۲۱ آذر ماه سال ۱۴۰۱ هنگام خروج از کشور متوجه ممنوع الخروجی و پاسپورتش ضبط شد. با اینکه او هنوز جزئیات این ممنوع الخروجی را ذکر نکرده اما طبق شایعات اظهار نظرهای جنجالی او در سال‌های اخیر در تلویزیون باعث این ممنوع الخروجی آن هم در روزهای خیزش ۱۴۰۱ ایران شده‌است.

ازدواج

محمد دلاوری چند سالیه ازدواج کرده و صاحب یک دختر و یک پسر بنام صدرا می باشد.

 

ارسال نظر

تبلیغات متنی