کد خبر : 26091

قیمت روز دینار | قیمت روز دینار دولتی | قیمت روز دینار دولتی برای اربعین

قیمت روز دینار دولتی برای سفر به اربعین چقدر است؟ در ادامه قیمت روز دینار دولتی و آزاد را بخوانید.

به گزارش ورنداز :

قیمت روز دینار

قیمت روز دینار دولتی برای سفر به اربعین چقدر است؟ در ادامه قیمت روز دینار دولتی و آزاد را بخوانید.

براساس اعلام بانک مرکزی قیمت یک صد دینار عراق (IQD) در صرافی ملی امروز چهارشنبه بیست‌وپنجم مرداد ماه ۱۴۰۲ سه هزار و ۲۰۸ تومان (۳۲/۰۸۰ ریال) است.

همچنین قیمت هر دینار عراق در بازار آزاد ۳۷۰ ریال و ۰,۰۰۰۷۶ دلار است. هر دلار نیز حدود ۱۳۱۳ دینار است.

چگونه دینار دولتی بگیریم؟

ارز اربعین : مدارک مورد نیاز دریافت برای مراجعه به بانک و دریافت اسکناس دینار عراق، ارایه اصل کارت ملی و گذرنامه (یا برگه تردد اربعین) معتبر زائر است.

بانک مرکزی جزئیات و تمهیدات عرضه ارز اربعین حسینی از طریق پنج بانک عامل در سال ۱۴۰۲ را اعلام کرد.

شرایط دریافت و بانک های عامل توزیع کننده ارز اربعین به شرح زیر است:

  • فروش ارز (اسکناس) به زائرین به صورت دینار عراق حداکثر به مبلغ ۲۰۰ هزار دینار عراق به هر زائر به نرخ فروش اسکناس ETS که معادل ریالی آن حدود ۶۲ تا ۶۵ میلیون ریال است.
  • فروش ارز به زائرین بالای پنج سال از تاریخ ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۱۴
  • فروش ارز در بانک‌های منتخب ملی ایران، صادرات، تجارت، سپه و پست‌بانک
  • فروش ارز به زائرین محدودیتی بابت فروش ارز مسافرتی در سال جاری برای متقاضیان ایجاد نمی‌کند.
  • سرپرستان خانوار با در دست داشتن کلیه مدارک هویتی خود و اعضای خانوار می‌توانند نسبت به خرید ارز اربعین اعضای خانوار خود (همسر و فرزندان) از طریق بانک‌های تعیین‌شده اقدام نمایند.
  • فروش ارز تنها به زائرانی انجام خواهد شد که در سامانه سماح ثبت‌نام نموده‌اند و مجوز خرید ارز (کد پیگیری مربوط) را دریافت کرده‌اند.
  • مدارک مورد نیاز برای مراجعه به بانک و دریافت اسکناس دینار عراق، ارایه اصل کارت ملی و گذرنامه (یا برگه تردد اربعین) معتبر زائر است

برای پیاده روی اربعین چقدر دینار ببریم؟

به طور کلی اگر قصد کاهش هزینه ها را دارید، بهترین راه سفر به کربلا شرکت در پیاده روی اربعین است. با وجود موکب های متعدد در مسیر نجف تا کربلا، شما نیازی به هزینه برای اقامت در هتل یا هزینه خورد و خوراک نخواهید داشت. اما با این وجود شما باید مقداری پول برای کرایه ماشین از مرز تا نجف و از کربلا تا مرز به همراه داشته باشید.

با توجه به نرخ کرایه ماشین در اربعین شما نزدیک به 150 تا 250 هزار دینار برای هر نفر نیاز خواهید داشت. بهتر است دینار عراقی به همراه داشته باشید، چون اکثر ماشین ها پول ایرانی را قبول نمی کنند و مجبور خواهید بود با نرخ بالاتری پولتان را در صرافی های عراقی چنج کنید.

ارسال نظر

تبلیغات متنی