کد خبر : 26006

آتش سوزی | آتش سوزی وحشتناک هاوایی

جزییات آتش سوزی وحشتناک هاوایی را در این مطلب میخوانید

به گزارش ورنداز :

آتش سوزی هاوایی 

جزییات آتش سوزی وحشتناک هاوایی را در این مطلب میخوانید 

آتش‌سوزی هولناک هاوایی

در پی آتش‌سوزی که در هاوایی رخ داده بالای ۵۰ نفر کشته شده‌اند و آتش تا لبه اقیانوس هم آمده است در ادامه برای اطلاع از جزییات این آتش‌سوزی هولناک در هاوایی با ما همراه باشید.

فرماندار هاوایی با بیان اینکه آمار کشته‌های آتش‌سوزی مرگ‌بار هاوایی به ۵۳ نفر رسید است، گفت: آمار تلفات این آتش‌سوزی‌ها احتمالاً از ۶۱ نفر بالاتر خواهد رفت.

آتش‌سوزی روزهای اخیر در شهر لاهاینا کشور آمریکا ابتدا از علفزارهای طبیعی شروع شد اما وضعیت به سرعت، وخیم شد و بسیاری  از ساکنان شهر را برای فرار از آتش وارد دریا کرد.لاهاینا، یک شهر توریستی در ساحل غربی جزیره «مائویی» است که حالا خیابان‌های آن تا لبه اقیانوس سوخته است. رسانه‌های آمریکایی گزارش می‌دهند که آتش‌سوزی‌های طبیعی در هاوایی در سال‌های اخیر بیشتر و بیشتر شده و حالا یک شهر کوچک را تقریبا با خاک یکسان کرده است.آمار کشته‌ها تا پیش از این 36 نفر بود اما دولت محلی مائویی در بیانیه‌ای گفت که مرگ 17 نفر دیگر تا پایان روز گذشته تایید شده است. هزاران نفر دیگر هم مجبور به فرار شده‌اند.وی افزود: آمار تلفات این آتش‌سوزی‌ها احتمالاً از 61 نفر بالاتر خواهد رفت. تاکنون 1700 ساختمان نابود شده، بیش از 2000 نفر شب را در پناهگاه گذرانده‌اند و 11 هزار نفر در مائویی هنوز برق ندارند.

سازمان هواشناسی ملی آمریکا گفت که توفند دورا (یک سامانه جوی به شدت متلاطم که مشخصه آن یک مرکز کم فشار که همراه با بارندگی شدید توأم با بادهای با سرعت و سیلاب است.) در اقیانوس آرام باعث وزش بادهایی به سرعت 97 کیلومتر در ساعت شد که بر آتش دمید.جاش گرین، فرماندار هاوایی، پیشتر در اشاره به سونامی سال 1960 که باعث مرگ 61 نفر شد، گفته بود: ما برای سال‌های طولانی شاهد چنین مرگ و میر گسترده‌ای نبوده‌ایم.این بدترین آتش‌سوزی از نظر تعداد کشته‌ها در آمریکا بعد از آتش‌سوزی معروف به کمپ در سال 2018 در شمال کالیفرنیاست که باعث مرگ 85 در شهر پارادایس شد.

مقامات آمریکایی می‌گویند که آتش‌سوزی‌های مائویی از جمله آتشی که لاهاینا را ویران کرد، درحال حاضر عمدتاً مهار شده است و عملیات جستجو و امداد با کمک 30 پرسنل ارتش آمریکا در جریان است.

ارسال نظر

تبلیغات متنی