کد خبر : 25945

پفک هندی | پخت پفک هندی

ترفند پخت پفک هندی بدون روغن را در این مطلب میخوانید

به گزارش ورنداز :

پفک هندی 

ترفند پخت پفک هندی بدون روغن را در این مطلب میخوانید ابتدا ویدیوی زیر را تماشا کنید تا با این ترفند آشنا شوید.یکی از روش های خوب برای تهیه یک پفک خانگی می باشد که دیگر نیازی به روغن نیست. در این روش شما می توانید پفک هندی را با کمک نمک و بدون ذره ای روغن تهیه کنید. خیلی ها پفک هندی را به دلیل اینکه روغن زیادی مصرف می شود و کالری بالایی دارد تهیه نمی کنند ولی در این روش می توانید با خیال راحت یک پفک سالم خانگی تهیه کنید. در این روش تست شده شما می توانید از هم از مدل لوله ای و هم ساده و طرح دار برای پخت بدون روغن استفاده کنید. پفک هندی یا فارفار یکی از تنقلات بسیار خوشمزه هندی می باشد که از نشاسته ذرت و ساگو رنگی تشکیل شده است و به دلیل داشتن نشاسته با خوردن آن احساس سیری می کنید. این پفک به محض اینکه داخل روغن داغ ریخته می شود شروع به پف کردن و بزرگ شدن می کند که قرار است بدون روغن آن را در منزل تهیه کنید. پفک هندی به دلیل کالری کمتری که دارد نسبت به پفک های شرکتی سالم تر است.

طرز تهیه پفک هندی بدون روغن در خانه

مرحله اول: داغ کردن نمک

ابتدا باید یک شیر جوش گود را بردارید و داخل آن را تا ۱/۳ نمک بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و مداوم زیر و رو کنید تا نمک داغ داغ شود. دقت کنید شعله کم باشد تا نمک نسوزد ولی کاملا داغ شود.

مرحله دوم: افزودن پفک هندی

در ادامه پفک هندی را داخل نمک کمی فشار دهید و برای چند دقیقه صبر کنید تا پفک شروع به پف کردن کند، آن را زیر و رو کنید تا کاملا باز شود و نرم شود.

مرحله سوم: تهیه پفک هندی بدون روغن

به همین ترتیب هر نوع پفک هندی که دارید را در نمک داغ بزنید و بگذارید تا باز شود و در نهایت همه پفک ها را تهیه کنید و داخل دیس قرار دهید و به دلخواه با سس کچاب و یا به صورت ساده سرو کنید. شما می توانید از هر نوع پفک هندی طرح داری که دوست دارید استفاده کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه پفک هندی بدون روغن با نمک و بسیار ساده + ویدیو

  1. دقت کنید پفک هندی باید کاملا خشک باشد تا نمک جذب پفک نشود و شور نشود.
  2. تقریبا برای پفک هندی ۲ الی ۳ دقیقه زمان دهید تا پفک ها پف کنند
  3. می توانید در انتها داخل توری ریخته و الک کنید تا اگر نمک اضافی به آن چسبیده باشد جدا شود.
  4. پفک هندی بدون روغن طعم تنوری فوق العاده ی می دهد که بسیار رژیمی و کم کالری است.
  5. بهتر است پفک هندی را زیاد داخل نمک نریزید و به صورت کم کم آن را تهیه کنید
حجم ویدیو: 7.76M | مدت زمان ویدیو: 00:00:44
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی