کد خبر : 25937

رژ لب حرارتی | رژ لب حرارتی چیست؟

آرایش از موارد مهمی برای خانم ها است. رژ لب یکی از پرکاربردترین لوازم آرایشی خانم ها می باشد. رژ لب حرارتی محصولی بسیار جالب و خاص است که به تازگی طرفدار زیادی پیدا کرده است. در ادامه با رژ لب حرارتی آشنا شوید.

به گزارش ورنداز :

رژ لب حرارتی

آرایش از موارد مهمی برای خانم ها است. رژ لب یکی از پرکاربردترین لوازم آرایشی خانم ها می باشد. رژ لب حرارتی محصولی بسیار جالب و خاص است که به تازگی طرفدار زیادی پیدا کرده است. در ادامه با رژ لب حرارتی آشنا شوید.

هرآنچه که باید از رژ لب حرارتی بدانید

با استفاده از رژ لب‌های حرارتی می‌توان علاوه بر ایجاد رنگ و فرم دلخواه در لب‌ها از جنبه‌های درمانی این ابزار‌های آرایشی جهت افزایش رطوبت و لطافت پوست لب‌ها استفاده نمود. حرارتی بودن این رژ‌ها به کارکرد آن‌ها و تغییر رنگ آن در هنگام تغییر دمای بدن برمی‌گردد. ویژگی‌های شگفت انگیز و خاص این رژ لب‌ها باعث می‌شود بعد از استفاده از آن‌ها در موقعیت‌های گوناکون و با توجه به افزایش و کاهش دمای بدنتان رنگ این رژ لب‌ها نیز تغییر کند.

در کنار مزایای رژ لب‌های حرارتی برای رنگ و فرم دادن به لب‌ها و افزایش لطافت و آبرسانی به آن‌ها می‌توان از این ابزار‌ها به عنوان ابزار‌هایی چند کاره جهت ایجاد رنگ مناسب در گونه و پشت پلک‌ها نیز استفاده نمود. به عبارت دیگر از رژ لب‌های حرارتی می‌توان در هنگام میکاپ به عنوان رژ لب، بالم لب، سایه چشم و رژگونه استفاده کرد.

رژ لب حرارتی چیست؟

این رژ لب‌ها که به عنوان رژ لب‌های جادویی نیز شناخته می‌شوند دارای ترکیباتی خاص هستند که PH آن‌ها با توجه به درجه حرارت بدن تغییر کرده و در نتیجه رنگ رژ لب بر روی لب‌ها نیز تغییر می‌کند. رژ لب‌های حرارتی از کاربردی‌ترین و مهمترین ابزار‌های آرایش فانتزی صورت به شمار می‌آیند و برای داشتن میکاپی ملایم و طبیعی گزینه مناسبی محسوب می‌شوند. بعد از اینکه از رژ لب‌های حرارتی برای ایجاد رنگ دلخواه بر روی لب‌های خود استفاده می‌کنید، درجه حرارت بدن شما رنگ این رژ لب‌ها را تعیین خواهد کرد.

این رژ‌ها در ابتدا و زمانی که آن‌ها را بر روی لب‌هایتان می‌کشید، بی‌رنگ هستند اما به مرور با افزایش حرارت بدن رنگ آن‌ها هم تند‌تر می‌شود و با کاهش دمای بدن نیز رنگ رژ لب‌ها ملایم‌تر خواهد شد. برای این که ظاهری طبیعی در چهره خود ایجاد کنید، می‌توانید از ساز و کار رژ لب‌های حرارتی برای رنگ و فرم دادن به لب‌هایتان بهره بگیرید. ترکیبات موجود در فرمولاسیون این رژ لب‌ها باعث می‌شوند علاوه بر ایجاد رنگ طبیعی در لب‌ها، لب‌هایتان براق‌تر و درخشان‌تر جلوه کنند. رژ لب‌های حرارتی در دو مدل مایع و جامد به تولید رسیده و وارد بازار می‌شود.

رژ لب حرارتی چیست؟

 

فواید رژلب حرارتی

چهره خود را بهبود بخشید

داشتن چهره ای خوب می تواند افراد را صاف تر، خوش خلق تر و بلندتر نشان دهد، اما اگر رژلب نزنید، رنگ دهان روشن تر می شود و فرد پرانرژی تر به نظر می رسد. پس از زدن رژ لب حرارتی، هاله کاملا باز می شود، آرایش ظریف تر به نظر می رسد و رنگ چهره نیز بهبود می یابد. رژ لب حرارتی با توجه به حرارت بدن شما تصمیم می گیرد و رنگی با توجه به حرارت بدن انتخاب می کند که نشان دهنده باطن شما است.

لب ها را مرطوب کنید

استفاده از رژ لب فواید زیادی دارد که می تواند لب ها را زیبا، مرطوب و محافظت کند. رژ لب حرارتی نوعی لوازم آرایشی زیبایی است که با رطوبت رسانی خاصی می تواند در مدت زمان کوتاهی لب های افراد را گلگون و براق کند. در عین حال، استفاده از رژلب حرارتی نیز می تواند زیبایی کلی صورت را افزایش دهد، خطوط را اصلاح کند و پرانرژی به نظر برسد. تفاوت رژلب حرارتی با رژلب معمولی در این است که مرطوب کنندگی بیشتری دارد.

یکی از مزیت های رژلب معمولی این است که بعد از این که مدتی از آن استفاده کردیم لب ها رنگ خود را از دست می دهند و کبود میشوند.

رنگدانه ها، رنگ ها و افزودنی های شیمیایی زیادی در رژلب معمولی وجود دارد و پوست لب ها نسبتا شکننده است. در استفاده کوتاه مدت هیچ واکنش آشکاری وجود نخواهد داشت. اما اگر به مدت طولانی از رژلب معمولی استفاده کنید باعث تیره شدن رنگ لب می شود. ولی در رژ لب حرارتی این مشکل وجود ندارد.

عدم خشکی پوست و دهان

استفاده از رژ لب می تواند چهره فرد را بهتر جلوه دهد و کل آرایش را کامل کند. بعضی از رژلب های معمولی بافتی نسبتا خشک دارند باعث می شوند که رطوبت لب از بین برود و باعث خشکی و پوسته پوسته شدن لب ها می شود اما رژلب حرارتی از بافتی مرطوب کننده ساخته شده که باعث آبرسانی و مرطوب کنندگی لب ها می شود. این رژلب برخلاف رژلب معمولی هیچ که در صورت استفاده مکرر باعث خشکی لب نمی شود بلکه لب را آبرسانی و براق تر نشان می دهد.

فاقد سرب

اگرچه رژ لب می تواند به بهبود چهره کمک کند، رژ لب محصولی است که روی لب ها استفاده می شود. هنگام غذا خوردن به راحتی در دهان خورده می شود. عناصر فلزی سنگین مانند سرب موجود در رژ لب نیز وارد بدن می شود و تخلیه این مواد به سختی انجام می شود. در خارج از بدن، کبد نمی تواند این مواد سمی را به موقع متابولیزه کند که منجر به مسمومیت با سرب خواهد شد. این بزرگترین معایب رژلب های معمولی است اما در رژ لب حرارتی سرب به کار نرفته است و با اطمینان خاطر می توان بدون پاک کردن آن غذا خورد و ترسی از مسمومیت با سرب نداشت.

رژ لب حرارتی چیست؟

 

نرم شدن لب

لب ها بخشی از صورت هستند که می توانند با کمترین وقت و کمترین هزینه بیشترین تفاوت را در چهره شما ایجاد کنند مهم است این بخش زیبا کننده صورت نرم به نظر برسد و نرم باشد تا احساس راحتی بیشتری بکنید حتی نرم بودن لب ه می تواند اعتماد به نفس بیشتری هم به شما بدهد. رژلب حرارتی به واسطه ترکیبات مغذی و ویتامین موجود در خوذ باعث میشود لب ها نرم تر شوند. این رژلب های جادویی که از مواد مغذی و ویتامین ها تشکیل شدند میتوانند لب های شما را به بهترین شکل ممکن تغذیه کنند.

نتیجه نهایی متفاوت

یکی از مزایا رژلب حرارتی این است که با توجه به حرارت و پی اچ بدن رنگ عوض می کند و این باعث می شود هنگامی که دو نفر از آن استفاده می کنند دو نتیجه متفاوت بگیرند. حتی دمای بدن فرد می تواند با توجه به استرس و خستگی تغییر کند و از یک رژلب در دو روز، دو نتیجه متفاوت بگیرید. می دانم بیشتر شگفت زده شده اید که آن را امتحان کنید.

رنگ طبیعی و براق

مهم است که رژلبی که استفاده کردیم طبیعی به نظر برسد. چون هر چه رنگ آن طبیعی تر باشد بیشتر حس می کنند که رنگ واقعی لب ها است. جدا از این ها براق شدن لب ها نیز مهم است که نگاه هر بیننده ای را به خود جلب کند. کاری که رژ لب حرارتی انجام می دهد.

حاوی ویتامین

از دیگر ویژگی های خاص رژ لب حرارتی می توان به مغذی بودن آن اشاره کرد که لب را تغذیه می کند و حاوی ویتامین هایی است که باعث درمان لب ها در صورت ترک خوردگی و تیرگی می شود.

آخرین ویژگی رژلب حرارتی این است که ماندگاری زیادی دارد. برای خانم های زیبا رو مهم است که وسط مهمانی رنگ رژلب از بین نرود یا کمرنگ نشود که در وسط مهمانی یا.. به دنبال ترمیم کردن آن با استفاده دوباره از رژلب باشیم. ماندگاری جادویی رژلب حرارتی باعث میشود دیگر استرس این که رژلب ما کمرنگ شده است یا نه، را نداشته باشیم.

معایب رژلب ها

باعث حساس شدن پوست لب شود

اگرچه رژ لب حرارتی کوچک به نظر می رسد، اما حاوی مواد زیادی است و برخی از مواد تحریک کننده نیز وجود دارد. حاوی مقداری ضایعات سوخت، لانولین و سایر مواد است. این ترکیبات پیچیده با هم جمع می شوند و روی پوست حساس لب اعمال می شوند که به راحتی می تواند منجر به التهاب کبد شود. البته این فقط مشکل رژلب حرارتی نیست بلکه این معایب هر رژلبی است.

رنگ

چنان چه انتخاب رنگ رژ لب حرارتی بر اساس حرارت و پی اچ بدن برای برخی از افراد خوب است. اما ممکن است این ویژگی رژلب حرارتی در برخی موارد بد باشد. شاید ما بخواهیم رنگی تند در لب های خود به کار ببریم ولی حرارت بدن ما پایین باشد رژلب حرارتی رنگی ملایم باشد. این تداخل می تواند انتخاب رژلب حرارتی برای همیشه را به مشکل بیندازد چون استفاده از چند رنگ پشت سر هم ممکن است خسته کننده باشد و به دنبال تنوع برویم.

جدا از این ها رنگ های رژ لب حرارتی محدود است چون دمای بدن زیاد نمی تواند تغییر کند و بیشتر رنگ هایش به هم شبیه است. گاهی میخواهیم یک آرایش درام بکنیم و نیاز به یک رژلب خیلی تند داریم اما چون فردی آرام هستیم رژلب حرارتی رنگی ملایم روی لب هایمان نشان می دهد. این زمان، همان زمانی است که رژلب حرارتی پاسخگو نیست.

رژ لب حرارتی

 

موارد کاربرد رژ لب حرارتی

موارد استفاده این رژ لب ها فقط به لب محدود نمی‌شود. بلکه کاربردهای دیگری نیز دارد که در زیر به آن ها اشاره می‌کنیم:

۱. رژ گونه

استفاده از این نوع رژ لب به عنوان رژ گونه یک رنگ کاملا طبیعی به چهره می دهد و باعث برجسته دیده شدن گونه ها می‌شود. تغییر رنگ رژ لب های حرارتی استفاده شده به عنوان رژ گونه نیز به درجه حرارت بدن بستگی خواهد داشت. برای انجام این کار می‌توانید مقداری از رژ لب را روی گونه خود بزنید، سپس آن را به صورت دلخواه پخش کنید. بعد از مدتی مشاهده خواهید کرد که رنگ رژ گونه به درجه حرارت بدن شما واکنش نشان داده و تغییر رنگ می‌دهد.

۲. سایه چشم

یکی دیگر از موارد کاربرد رژهای حرارتی استفاده از آن ها به عنوان سایه چشم می‌باشد. برای این کار تنها کافی است مقداری از رژ حرارتی را پشت پلک خود بزنید و آن را به صورت یکنواخت در پشت چشم خود پخش کنید. رنگ طبیعی این محصول حالت بسیار طبیعی و زیبایی به چشم های شما می‌دهد.

۳. بالم لب

استفاده از رژ حرارتی به عنوان بالم لب، از دیگر موارد کاربرد آن می‌باشد. زیرا این نوع رژها خاصیت ترمیم کنندگی و مرطوب کنندگی دارند و می‌توانند به آبرسانی پوست لب کمک کنند.

انواع رژ لب حرارتی

رژلب‌ های حرارتی دارای مدل های متنوع در بازار هستند که شامل موارد زیر می ‌شوند:

رژ لب حرارتی جامد

این رژلب حرارتی، حالت جامدی دارد که مثل تمامی رژلب‌ های عادی دارای طرح و شکلی یکسان می باشد. این نوع رژلب حرارتی معمولا مات است و ماندگاری بسیار خوبی بر روی لب دارد.

رژ لب حرارتی مایع

رژ لب ها‌ی حرارتی مایع در فرم ها و انواع مختلفی وجود دارند، که شامل رژلب ‌های حرارتی ساندیسی ،گلدار و لامپی می باشند. اگرچه ترکیبات و کیفیت تمامی این محصولات یکسان باشد، اما دارای ظاهری متفاوت می باشند که موجب جذابیت بیشتر شده است. علاه بر رژ لب های حرارتی مایع، رژ لب های مایع شفاف هم وجود دارند که جلوه‌ ی زیبایی به رنگ طبیعی لب های شما می بخشد.

رژلب حرارتی ژله‌ ای

این نوع رژ لب ها‌ همان طور که از نامشان مشخص است، ژله‌ای بوده و طرح ‌ها و شکل های متفاوتی دارند. انواع مختلف رنگ های رژلب‌ های ژله‌ای در بازار موجود هستند.

رژ لب حرارتی رنگی

رژلب‌ های حرارتی رنگی، دارای رنگدانه ‌های ریز گردی هستند که این محصول را زیباتر کرده است و البته موجب رنگدهی قدرتمند آن ‌هم می‌ شود.

رژ لب حرارتی قلبی

رژلب حرارتی در طرح ها و فرم های متنوع در بازار است. که از مدل قلبی گرفته تا چتری، گلدار، ماشینی و… را در برمی گیرد. این رژ لب‌ های حرارتی فانتزی، محصولی خاص و ویژه در میز آرایش شما می باشد.

رژ لب حرارتی لامپی

رژلب ‌های حرارتی لامپی نیز اشکال مختلف دیگر از این محصولات فانتزی هستند. این رژلب ها برای کادو و هدیه برترین گزینه می باشند، چون که خاص و منحصر به فرد هستند.

رژلب حرارتی گلدار

رژ لب‌ های حرارتی گلدار دارای ظاهری شیشه ‌ای، جامدو بی رنگ هستند که معمولا طرح یک گل و یا خوشه ی گندم رنگی را در خود دارند. این رژ لب ها روی لب، رنگ اصلی خودشان را نشان می دهند و اکثرا به رنگ هلویی، مرجانی و صورتی هستند.

رژ لب حرارتی مکه‌ ای

رژ لب‌ های حرارتی مکه‌ ای در دسته ی محصولات پرطرفداری قرار گرفته اند که علاوه بر کارایی فوق‌ العاده و زیبایی‌ بی نظیر خود، حس نوستالژی خاصی هم دارند.

رژ لب حرارتی عروسکی

رژلب‌ های حرارتی عروسکی هم نوع دیگری از رژلب‌ های حرارتی کی باشند که علاو بر اینکه به لب ‌ها رنگ می‌ دهند، بلکه موجب براقیت و نرمی پوست لب می شود، که با تغییر دمای بدن رنگشان نیز تغییر می کند.

برق لب حرارتی

مکانیزم عملکرد برق لب حرارتی نیز دقیقا مانند رژ لب های حرارتی است. با این تفاوت که فرم این محصولات به صورت مایع است و درخشندگی بیشتری به لب های شما می دهند. برق لب های حرارتی در ابتدا بی رنگ هستند و با دمای بدن شما روی لب به رنگ صورتی ملایم تبدیل می شوند. برخی از انواع این برق لب ها ویتامینه و حاوی نانو ذرات طلایی هستند که باعث براقیت و جذابیت بیشتر لب های شما می شود.

بالم لب حرارتی

لب های ما حساس ترین قسمت بدن ما هستند و در شرایط مختلف مانند سرما، خشکی، کم آبی و … دچار خشکی و ترک خوردگی می شوند. در این ظرایط بالم لب گزینه بسیار مناسبی برای نرم و مرطوب کردن لب های شماست. امروزه انواع بالم لب در مدل ها و فرمولاسیون های مختلف تولید شده اند که بالم لب حرارتی یکی از آن هاست. اگر می خواهید لب های خود را نرم کنید، اما دوست ندارید یک لایه ضخیم رژ لب بزنید، می توانید از بالم لب های حرارتی استفاده کنید. این محصول زمانی که روی لب شما قرار می گیرد با توجه به دمای بدن شما تغییر رنگ می دهد و زیبایی بیشتری به چهره شما می بخشد.

 

ارسال نظر

نظرات کاربران
 • ناشناس

  از کجا تهیه کنیم

 • 30453

  دیجی کالا داره

 • ناشناس

  از مغازه دیگه

 • ناشناس

  جالب بود تا حالا ندیدم و نشنیده بودم

 • Zzz

  من ازاین رژ دارم ولی نمیدونستم این مطالب رو درموردش

تبلیغات متنی