کد خبر : 25926

جریمه ماشین | صفر کردن جریمه ماشین

در ادامه مطلب کد دستوری جریمه رانندگیتو را که میتوانید به وسیله آن جریمه ماشین را صفر کنید میخوانید

به گزارش ورنداز :

نحوه دریافت خلافی خودرو

استعلام و پرداخت سریع خلافی خودرو از اهمیت بالایی برخوردار است و عدم توجه به آن می‌تواند منجر به توقیف وسیله نقلیه و انتقال آن به پارکینگ شود. برخی از متداول‌ترین روش‌های دریافت خلافی شامل موارد زیر هستند:

1. دریافت خلافی خودرو از طریق سامانه پیامکی

در صورتی که تمایل به دریافت میزان خلافی خودرو از طریق سامانه پیامکی دارید کافیست کد 17 رقمی VIN که بر روی سند و کارت ماشین درج شده است را به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ پیامک بزنید.

پس از ارسال پیامک این سامانه میزان خلافی شما به همراه شناسه پرداخت و قیض برای شما ارسال خواهد کرد.  با استفاده از شناسه ارسالی شما می‌توانید قبض جریمه را پرداخت نمایید.

استعلام رایگان خلافی خودرو از طریق وب سایت پلیس راهور ناجا

در این روش برای استعلام خلافی خودرو می‌توانید به سایت پلیس راهور، مراجعه نمایید. پس از مراجعه به سایت، در سمت راست سایت بر روی خدمات کلیک نمایید.

استعلام خل

پس از کلیک بر روی این گزینه، به صفحه استعلام خلافی خودرو وارد می‌شوید.

نکته:  گاهی امکان دارد به دلیل حجم گسترده مراجعه به این سایت در دریافت اینترنتی خلافی خودرو دچار مشکل شوید ، برای رفع این مشکل با کلیک بر روی دریافت اینترنتی خلافی خودرو  بدون طی کردن مراحل بالا به طور مستقیم  به صفحه مورد نظر بروید.

در صفحه باز شده مطابق شکل زیر  شماره بارکد پستی(کد ۸ رقمی درج شده بر روی کارت ماشین) را در کادر تعبیه شده وارد کنید، سپس گزینه امنیتی را وارد نمایید و بروی دکمه جستجو کلیک کنید.

استعلام خلافی خودرو از سایت پلیس

شماره بارکد پستی

پس از طی کردن مراحل بالا میزان خلافی خودرو به همراه شناسه قبض و شناسه پرداخت در اختیار شما قرار می‌گیرد.

به کمک این شناسه ها می‌توانید نسبت به پرداخت قیض جریمه اقدام نمایید.

دریافت خلافی خودرو با مراجعه به پلیس 10+

 شما می‌توانید با در دست داشتن کارت خودرو، سند خودرو یا بیمه‌نامه، به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه کرده و استعلام خلافی خودرو خود را دریافت نمایید. دقت داشته باشید در صورتی که مبلغ خلافی شما بیش از ۱۰ میلیون ریال (یک میلیون تومان) باشد، می‌بایست به مراکز راهنمایی و رانندگی مراجعه نمایید.

دریافت خلافی با کد USSD

با هر مدل گوشی که دارید بدون نیاز به اینترنت، می‌توانید کد #۱۱۰*  را شماره گیری کرده و  خلافی خودروی خود را دریافت و سپس پرداخت کنید.پس از شماره گیری#۱۱۰* دو گزینه‌ در اختیار شما قرار می‌گیرد که به ترتیب عبارتند از «۱- خدمات قابل ارائه »، «۲- خدمات در دست اقدام » ، اگر می‌خواهید خلافی ماشین‌تان را ببینید باید عدد ۱ را انتخاب و ارسال کنید.

در مرحله بعد یک گزینه (استعلام خلافی خودرو) در اختیار شما قرار می‌گیرد که برای دریافت خلافی خودرو خود باید عدد ۱ را انتخاب و ارسال کنید. این مرحله، از شما خواسته می‌شود کدVIN (همان شماره‌ ۱۷ رقمی پشت کارت خودرو است که با IR شروع می‌شود) را وارد کنید. کد را وارد و سپس ارسال کنید.

نکته:

  • دقت کنید که کد را حتما به زبان انگلیسی وارد کنید که دچار مشکل نشوید.
  • همچنین کدهای یواِس‌اِس‌دی به خاطر مسائل امنیتی در صورت نگرفتن پاسخ بعد از چند ثانیه ارتباطشان قطع می‌شود، بنابراین بهتر است بدون معطلی کد VIN را وارد کنید.

چگونه خلافی خودرو را استعلام بگیریم؟

در مرحله بعد اگر فقط لیست خلافی خودروتان را می‌خواهید می‌توانید عدد ۱ (خلافی خودرو) را ارسال کنید و در صورتی که علاوه بر لیست خلافی خودرو شناسه قبض و شناسه پرداخت را می‌خواهید عدد ۲ (خلافی خودرو و شناسه قبض و شناسه پرداخت)را وارد کنید.

چگونه میزان خلافی خودرو را استعلام بگیریم؟

5. دریافت خلافی خودرو با تماس تلفنی

در این روش شما می‌توانید با شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸ تماس بگیرید و با وارد کردن کدVIN درج شده در پشت کارت ماشین از میزان جرائم و خلافی خودرو خود اطلاع کسب کنید.

حجم ویدیو: 6.01M | مدت زمان ویدیو: 00:00:54
ارسال نظر

تبلیغات متنی