کد خبر : 25924

قیمت خودرو | کاهش قیمت خودرو

در این مطلب جدید ترین قیمت روز خودرو در بازار و جزییات کاهش قیمت خودرو میخوانید

به گزارش ورنداز :

قیمت خودرو

در این مطلب جدید ترین قیمت روز خودرو در بازار و جزییات کاهش قیمت خودرو میخوانید 

حدود یک هفته قیمت خودرو صعودی بود اما در معاملات امروز قیمت خودروهای پرفروش ریزشی شد. قیمت پژو ۲۰۷، تارا و پژو پارس از محصولات ایران خودرو طی روز گذشته کاهش یافته است. همچنین قیمت کوییک، شاهین، ساینا، تیبا و پراید از خودروهای پرفروش سایپا نیز با کاهش به‌روزرسانی شده است.قیمت خودرو در دو ماه گذشته کاهش پیدا کرده است. با این وجود طبق گزارش کارشناسان، قیمت خودرو طی دو سال اخیر دو و نیم برابر شده است. افزایش قیمت خودرو در سالهای اخیر با انتقادهایی مواجه شده و برخی معتقدند ممانعت از واردات خودروهای خارجی باعث ایجاد این اتفاق شده است. به تازگی اخباری مبنی بر آزادسازی واردات خودروهای کارکرده شنیده می‌شود که می‌تواند قیمت خودرو را به شکل قابل توجهی کاهش دهد.جدیدترین قیمت خودروهای پرفروش داخلی و تغییرات آن نسبت به روز گذشته (پانزدهم مردادماه) را می‌خوانید.قیمت روز محصولات ایران خودروقیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ به ۴۵۵ میلیون رسیده است و نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است. مدل ۱۴۰۱ این خودرو ۴۸۰ میلیون تومان است که ۵ میلیون طی یک روز ارزان شده است. مدل ۱۴۰۰ این خودرو طی ۵ روز گذشته ۲۰ میلیون گران شده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ نیز به ۵۳۰  میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون ارزان شده است و طی ۵ روز گذشته ۱۰ میلیون گران شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۲ هم ۶۲۵ میلیون تومان است که طی روز گذشته ۵ میلیون تومان ارزان شده است و طی ۵ روز گذشته ۱۵ میلیون گران شده است. این خودرو از تیر تا به امروز ۱۶۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دنده ای پانوراما مدل ۱۴۰۲ امروز ۶۶۰ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون ارزان شده است و طی ۵ روز گذشته ۲۰ میلیون گران شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ امروز ۷۶۰ میلیون تومان است که طی روز گذشته ۵ میلیون ارزان شده است. این خودرو تقریبا دو ماه گذشته ۱۵۵ میلیون ارزان شده است.  مدل ۱۴۰۲ این خودرو ۷۸۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است. این  مدل طی یک ماه گذشته ۱۳۵ میلیون ارزان شده است.قیمت تارا اتوماتیک ۱۴۰۱ ، ۷۶۰ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته  ۵ میلیون ارزان شده است. تارا اتوماتیک صفر ۱۴۰۲ هم ۷۸۰ تومان قیمت خورده است که  ۵میلیون کاهش طی یک روز داشته است. 

قیمت تارا دنده ای۱۴۰۲ هم به ۶۶۵میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون ارزان شده است و  طی دوماه گذشته ۱۵۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس مدل ۱۴۰۲ به حوالی ۸۰۰میلیون تومان رسیده است که به معنای ثبات طی روز گذشته است. این خودرو طی ۲1روز گذشته ۵۰ رمیلیون ارزان شده است و نسبت به خرداد ۱۸۰ میلیون تومان ریزش داشته است.

قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم به ۵۷۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است و طی دو ماه گذشته ۲۴۰میلیون ارزان شده است.

قیمت رانا پانوراما پلاس مدل ۱۴۰۱ به ۵۱۰ میلیون تومان رسیده است که طی روز گذشته ثابت مانده است.  رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۲ نیز ۵۳۰ میلیون تومان که ۵ میلیون ارزان  شده است.

قیمت رانا پلاس مدل ۱۴۰۱ هم ۴۶۵ میلیونی شده است که طی روز گذشته ۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت سمند EF۷ مدل ۱۴۰۱ حوالی ۵۶۵میلیون تومان است که روز گذشته ثابت مانده استقیمت سمند سورن پلاس بنزینی مالتی مدیا مدل ۱۴۰۱ هم ۵۷۵ میلیونی شده است که نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است. قیمت سمند سورن مدل ۱۴۰۲ پلاس بنزینی نیز ۵۹۰ میلیون تومان است که طی روز گذشته ثابت مانده است. سه مدل سمند یاد شده طی ۵ روز گذشته ۳۵ میلیون گران شدند. 

قیمت پژو پارس LX  مدل ۱۴۰۲ نیز ۶۱۵ میلیون اعلام شده است که طی روز گذشته۵ میلیون ارزان شده است اما در ۵ روز گذشته ۳۰ میلیون گران شده است. این خودرو هشتم خردادماه ۶۶۵ میلیون تومان بود و نسبت به امروز ۵۰ میلیون ارزان شده است.

 

قیمت پژو پارس XU۷P مدل ۱۴۰۲ نیز ۵۱۰ میلیون تومان شده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون کاهش یافته است و در ۵ روز گذشته ۱۵ گران شده است.

قیمت پژو پارس ELX-TU۵ مدل ۱۴۰۱ نیز به ۷۱۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز  گذشته ثابت مانده است اما در 5 روز گذشته ۲۰ میلیون گران شده است. این مدل گرانترین پژو پارس است.

قیمت پژو ۴۰۵ SLX مدل ۱۴۰۰ نیز  ۵۳۰ میلیون تومان است. این خودرو طی روز گذشته ۵ میلیون کاهش یافته است و در ۵ روز گذشته ۲۰ میلیون گران شده است.

قیمت روز محصولات سایپاقیمت پراید وانت مدل ۱۵۱ پلاس مدل ۱۴۰۰ به ۲۶۰ میلیون تومان رسیده است و نسبت به  روز گذشته ۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پراید ۱۱۱ صفر مدل ۹۹ نیز امروز ۳۲۵ میلیون تومان است و ۱۰ میلیون کاهش پیدا کرده است.

قیمت پراید ۱۵۱ SE مدل ۱۴۰۱ هم با کاهش ۵ میلیونی حوالی ۲۶۰ میلیون تومان به روزرسانی شد.

 

قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ امروز با کاهش ۵ میلیونی طی حوالی ۳۲۵میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت تیبا EX هاچ بک مدل ۱۴۰۰  نیز با ریزش ۵ میلیونی حوالی ۳۳۰ میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت ساینا S دنده ای‌ مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۴۵ میلیون تومان خریدوفروش می شود  که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون کاهش داشته است. 

قیمت ساینا EX دنده ای مدل ۱۴۰۱ نیز ۳۳۰ میلیون تومان است که نسبت به  روز گذشته ۵ میلیون پایین آمده است.

 

قیمت کوییک دنده ای R مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۳۵ میلیون رسیده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت کوییک دنده ای S مدل ۱۴۰۱ هم ۳۴۰ میلیون تومان شده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون ارزان شده است و  مدل ۱۴۰۲ این خودرو هم ۳۵۰ میلیون است. قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۱ نیز ۴۰۵ میلیون تومان اعلام شده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون کاهش یافته است.

قیمت شاهین سایپا مدل ۱۴۰۲ امروز به ۵۵۵میلیون تومان رسیده است و نسبت به روز گذشته ۵ ارزان شده است. شاهین G مدل ۱۴۰۰ هم ۵۴۰ میلیون تومان فروخته می‌شود که به معنای کاهش ۵ میلیونی طی روز گذشته است.

قیمت خودرو کاهشی می‌شود

امرالله امینی، عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی، در رابطه با پیش‌بینی خود از آینده بازار خودرو به تجارت‌نیوز گفت: به احتمال فراوان قیمت‌ محصولات مختلف در بازار خودرو همچنان ریزشی بماند. چراکه بیشتر پارامترها بر کاهش قیمت خودرو دلالت دارند.

وی درباره این پارامترها توضیح داد: از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تغییر سیاست‌گذاری دولت و تصمیم بر آزادسازی واردات خودروهای نو و کارکرده اشاره کرد. از سوی دیگر جو روانی در بین مردم و بازار به روند کاهشی امیدوار است. البته نمی‌توان تاثیر تغییر وزیر صمت بر کندشدن فرآیند واردات و کاهش قیمت‌ها را منکر شد.

این کارشناس اقتصادی افزود: دولت برای صنعت خودرو در سردرگمی به سر می‌برد؛ چراکه سالیان طولانی است که خودروسازی، امری کاملاً دولتی بوده است و پس از مدت‌ها دوباره قرار است تا این بازار به واسطه بخش خصوصی اداره شود.امینی در پایان خاطرنشان کرد: مهم‌ترین مسئله در مورد واردات خودرو به تأمین ارز بازمی‌گردد که بار عمده‌ آن بر دوش دولت است. هر چند ممکن است که برخی از ایرانیان خارج از کشور و برخی از سرمایه‌داران داخلی هم در امر واردات، ورود کنند، اما عمده بار تامین ارز واردات خودرو بر عهده بانک‌ مرکزی و دولت است.

واردات خودرو از مبادی غیررسمی!

بابک صدرایی، کارشناس صنعت و بازار خودرو، در رابطه با موضوع تامین ارز واردات خودرو با وجود اولویت‌های مهم‌تر کشور گفت: در سال 96 که هنوز دور جدید تحریم‌ها آغاز نشده بود و کشور مشکلی در باب تامین دارو و نهاده‌های دامی نداشت، تنها 60 هزار دستگاه خودرو وارد کشور شد؛ حال جای سوال است که چگونه در دوره وزارت رضا فاطمی‌امین، وزیر سابق صمت، و حال حاضر برخی از افراد از واردات خودرو با تعداد 100 هزار و 200 هزار دستگاه سخن گفتند و می‌گویند؟

وی افزود: حتی اگر مشکل تامین ارز کشور برطرف شود، به دلیل تحریم‌های آمریکا خودروسازان معتبر جهانی نظیر تویوتا، کیا، هیوندای، مزدا و … به شکل رسمی  محصولات خود را به خریداران ایرانی نمی‌فروشند و واردکنندگان برای خرید خودرو در خارج از مرزهای کشور باید به دلالان بازار آزاد کشورهای دیگر مراجعه کنند تا شاید بتوانند با قیمتی بالاتر از قیمت نمایندگی‌ها محصول یا محصولات مد نظر خود را تهیه و وارد ایران کنند.

آینده قیمت خودرو چه می‌شود؟پیش‌بینی صدرایی از آینده بازار خودرو این است که نمی‌توان انتظار ریزش شدیدی را با توجه به شرایط موجود داشت؛ چراکه بازار در حال حاضر مبتنی بر واقعیت عمل نمی‌کند و بیشتر مبتنی بر اخبار و هیجانات زودگذر است. در نتیجه تا زمانی که اتفاق جدیدی در سیاست خارجی یا قیمت ارز رخ ندهد، نمی‌توان انتظار افزایش یا به‌ویژه کاهش قیمت چشمگیری را داشت.

او اضافه کرد: سرعت تصمیم‌گیری و به‌ویژه عملکرد حاکمیت در قیمت‌های آینده بازار خودرو اثر شگرفی دارد، چراکه اگر برای مثال تا یک ماه آینده تعداد قابل توجهی خودرو وارد بازار کشور شوند، قطعاً نگاه مردم به بازار خودرو  تغییر خواهد کرد و امکان رونق گرفتن معاملات در این بازار افزایش می‌یابد.

گفتنی است نوسان قیمت خودرو موضوعی است که طی سالیان متمادی به یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های مردم تبدیل شده است و مردم هر روز اخبار خودرو را دنبال می‌کنند تا شاید روزنه‌ای از کاهش قیمت‌ها را در بازار ببینند و در نتیجه آن اقدام به خرید برای مصرف یا کسب سود از گران شدن خودرو در آینده کنند.

حال اما بازار خودرو شرایط پر ابهامی را پشت سر می‌گذارد و دیگر خریدار و فروشنده‌ای در بازار مشاهده نمی‌شود. در این بین اما پیش‌بینی نهایی کارشناسان احتمال تداوم ریزش قیمت‌هاست.

ارسال نظر

تبلیغات متنی