کد خبر : 25893

تعمیر یخچال | تعمیر یخچال منزل

ترفند تعمیر یخچال منزل با سشوار را در این مطلب میخوانید

به گزارش ورنداز :

تعمیرات یخچال منزل

ترفند تعمیر یخچال منزل با سشوار را در این مطلب میخوانید ابتدا ویدیوی زیر را تماشا کنید تا با این ترفند آشنا شوید.

تعمیر لاستیک یخچال در خانه 

منظور از تعمیر لاستیک یخچال همان نوارهای پلاستیکی است که از دور درب یخچال محافظت می‌کنند. این بخش به دلیل استفاده مکرر در طول روز بیشتر در معرض خرابی قرار می‌گیرد؛ بنابراین بهتر است هرچند وقت یک‌بار بررسی شود تا مشکل بیشتری را به دنبال نیاورد. مشکل بیشتری که می‌تواند با کم‌توجهی به این مورد پیش بیاید، کار کردن بیشتر کمپرسور یخچال است.این کار کردن اضافه می‌تواند به کمپرسور آسیب‌زده و هزینه‌های بیشتری را روی دستمان بگذارد. چراکه تعمیرات یخچال یک کار بسیار تخصصی است و ما فقط می‌توانیم قسمت‌هایی جزئی مثل تعمیر لاستیک یخچال را انجام دهیم. برای برطرف شدن مشکل بخش‌های دیگر حتماً به یک تعمیرکار ماهر نیاز پیدا می‌کنیم.

تعویض یا تعمیر لاستیک یخچال فریزر

برای تعمیر لاستیک یخچال یا همان نوار دور درب، در ابتدا باید درب یخچال و لاستیک را خوب بررسی کنید. اگر میزان خرابی این نوار لاستیکی زیاد باشد و هوای بیرون به داخل یخچال نفوذ کند باید به سراغ خرید نوار دور درب یخچال بروید و آن را تعویض کنید؛ اما اگر شکل و فرم نوار تغییری کرده یا از جای خودش بازشده است می‌توانید به‌جای خرید، آن را تعمیر کنید.

به خاطر داشته باشید که اگر از تعمیر لاستیک یخچال غفلت کنید، یخچال براثر کار کردن زیاد صدمات بیشتری می‌بیند و مواد غذایی زودتر فاسد می‌شوند. نشانه‌های خرابی این قسمت، مواردی مانند سفت شدن لاستیک یا به عبارتی خشک شدن آن، ترک خوردن، شل و بی‌شکل شدن یا پاره شدن هستند.

رخ دادن هرکدام از این موارد به شما می‌گوید که این بخش نیاز به توجه و بررسی دارد. البته معمولاً لاستیک‌های یخچال از عمر مفید خوبی برخوردارند و خراب شدن این قسمت کم‌تر پیش می‌آید.

قبل از شروع تعمیر لاستیک یخچال از این موارد مطمئن شوید

۱) اطمینان حاصل کنید که یخچال را به‌طور کامل از جریان برق جدا کرده‌اید.

۲) مطمئن شوید که مشکلی که برای یخچال به وجود آمده مربوط به نوار دور درب آن است. اگر این‌گونه نباشد احتمالاً خود درب دچار آسیب شده است. برای اطمینان از این موضوع می‌توانید درب یخچال راکمی به سمت بالا بکشید. اگر صدا یا لقی درب را احساس کردید باید به فکر تعمیر خود درب باشید.۳) می‌توانید با چند راهکار ساده از میزان عملکرد لاستیک درب یخچال باخبر شوید. از دستتان برای حس کردن سرما استفاده کنید. هنگامی‌که درب یخچال بسته است. دست خود را در اطراف درب نگه‌دارید، اگر سرمای داخل یخچال را حس کردید، می‌توان گفت که نوار درب خراب است. می‌توانید از یک برگ کاغذ هم برای این آزمایش استفاده کنید. افتادن کاغذ از لای درب قدرت پایین چسبندگی را می‌رساند و این یعنی احتیاج به تعویض یا تعمیر دارید.

تعویض لاستیک یخچال با پیچ

بعد از گذراندن مراحل بالا لاستیک را از قسمت بالایی گرفته و به سمت بیرون بکشید تا پیچ‌های روی درب مشخص شود. برای جداسازی کامل لاستیک باید پیچ‌ها را چند دور بچرخانید ولی به‌صورت کامل آن‌ها را جدا نکنید. حال می‌توانید لاستیک را بیرون بیاورید و لاستیک جدید را جایگزین کنید. برای این کار از گوشه‌ها شروع کنید و پیچ‌ها را ببندید ولی آن‌ها را بیش‌ازحد محکم نکنید.

تعویض لاستیک درب یخچال بدون پیچ

نحوه تعویض لاستیک پرسی درب یخچال به این صورت است که شما لاستیک را از روی شیارهای آن جدا می‌کنید. نوار جدیدی را که خریداری کرده‌اید دوباره در محل شیارها قرار می‌دهید و خوب چفت شدن آن را برسی می‌کنید.

البته بسته به مدل یخچالی که از آن استفاده می‌کنید ممکن است نوع لاستیک پرسی متفاوت باشد و با چسب بر روی درب یخچال قرارگرفته باشد. پس برای قرار دادن نوار جدید باید از چسب استفاده کنید. گاهی اوقات هم ممکن است در چسباندن لاستیک یخچال به مشکل بخورید و نتوانید آن را بر روی درب نصب کنید. در این صورت بهتر است به یک تعمیرکار زنگ بزنید.

کمک به قدرت چسبندگی لاستیک یخچالگاهی اوقات با کاهش قدرت چسبندگی لاستیک یخچال مواجه می‌شوید. علت این امر در معرض سرما بودن لاستیک یخچال به‌طور مداوم است. برای حل این مشکل و تعمیر لاستیک یخچال آن را بیرون بیاورید.

بعد آن را در آب جوش بگذارید و یا با سشوار به آن گرما برسانید. این گرم شدن کمک می‌کند تا قدرت چسبندگی ازدست‌رفته تا حدودی برگردد. در انتها لاستیک را در محل خود قرار داده و تا حدود دو یا سه ساعت درب یخچال را باز نکنید.

فراموش نکنید که این نکته در تعمیر لاستیک یخچال مانند فوت کوزه‌گری است و باید رعایت شود تا نتیجه بهتری بگیرید. با استفاده از این شیوه به‌راحتی و بدون نیاز به تعمیرکار می‌توانید مشکل را به‌آسانی حل کنید.

حجم ویدیو: 7.72M | مدت زمان ویدیو: 00:00:34
ارسال نظر

نظرات کاربران
  • ناشناس

    باسلام بسیار خوب وعالی بیان میشود درب یخچال وغیرو مطالبها برای خانوادهای محترم ...

تبلیغات متنی