کد خبر : 25892

تینت لب | مزایا تینت لب | تینت لب چیست؟

یکی از لوازم آرایشی که به تازگی طرفدار پیدا کرده است، تینت لب است. ولی دلیل این همه محبوبیت تینت لب چیست؟ در این مقاله به همه چیز درباره تینت لب می‌پردازیم.

به گزارش ورنداز :

یکی از لوازم آرایشی که به تازگی طرفدار پیدا کرده است، تینت لب است. ولی دلیل این همه محبوبیت تینت لب چیست؟ در این مقاله به همه چیز درباره تینت لب می‌پردازیم.

ایده اولیه تینت لب از کجا سرچشمه گرفته است

برای پیدا کردن مبدا طراحی و ساخت تینت لب و پاسخ به این سوال که کاربرد تینت لب چیست، باید نگاهی به کره جنوبی بی‌اندازیم. کره جنوبی در سال‌های گذشته، به یکی از اثرگذارترین عناصر صنعت زیبایی بدل شده است. قبل از این، فرهنگ‌ها و ترندهای زیبایی گوناگون مردم این کشور مورد توجه دنیا قرار گرفته بود. اما عرضه محصول‌های فانتزی و جذاب در زمینه لوازم آرایشی بهداشتی، k-beauty را تبدیل به یک پدیده بی‌همتا کرد.کره‌ای‌ها توانستند تکنولوژی مدرن را با فرهنگ سنتی خود ترکیب کرده و وجهه جدیدی از زیبایی را برای جهان به نمایش بگذارند. نقطه اوج k-beauty ، معرفی جایگزین‌های مدرن و هوشمندانه لوازم آرایشی به دنیا‌ بوده و تینت لب نیز از همین موارد است.تینت‌های‌ لب نه تنها در کره و شرق آسیا ، بلکه در تمام کشورهای اروپایی و غربی هم به یکی از محبوب‌ترین ترندهای آرایشی بدل شده است. برای اثبات این حرف، کافی است فقط کلمه تینت لب را در سایت‌های مختلف آرایشی و زیبایی جستجو کرده تا متوجه گستردگی این محصول نوین شوید.

تینت لب چیست؟

 
 

تینت لب، یک محصول آرایشی خاص برای لب‌ها است که پایه‌ای ژله‌ای یا شبیه به آب دارد. ماندگاری بالای تینت لب، باعث می‌شود که از آن به عنوان یک محصول آرایشی حرفه‌ای یاد کنیم. عملکرد این محصول، چیزی میان برق لب و رژ لب است؛ به شکلی که بخشی از خواص هر یک را داشته و در عین حال به شکلی قابل توجه نسبت به هر دو، طبیعی‌تر به نظر می‌رسد.تینت لب حرارتی دارای حالت چسبنده‌ای است که پس از تبخیر لایه مایع این محصول آرایشی روی لب‌ها احساس می‌شود. این ماده چسبنده که همان رنگ دانه‌های موجود در مایع پایه تینت‌ها است، باعث می‌شود که لب‌های شما درخشان و پررنگ به چشم آیند. به این شکل شما می‌توانید از دوام طولانی مدت این محصول آرایشی بهره‌مند شده و نیازی نیست که در طول روز، به فکر تجدید آرایش لب‌های خود باشید. البته تینت لب‌های جدید فرمول ساخت متفاوتی دارد. آنها بافتی شبیه به آب دارند و لایه‌ای روی پوست لب اضافه نمی‌کنند. رنگدانه‌های این محصول به پوست لب نفوذ می‌کند. به طوری که با کشیدن دست روی لب، متوجه حضور لایه اضافی نخواهید شدتینت لب حرارتی دارای حالت چسبنده‌ای است که پس از تبخیر لایه مایع این محصول آرایشی روی لب‌ها احساس می‌شود. این ماده چسبنده که همان رنگ دانه‌های موجود در مایع پایه تینت‌ها است، باعث می‌شود که لب‌های شما درخشان و پررنگ به چشم آیند. به این شکل شما می‌توانید از دوام طولانی مدت این محصول آرایشی بهره‌مند شده و نیازی نیست که در طول روز، به فکر تجدید آرایش لب‌های خود باشید. البته تینت لب‌های جدید فرمول ساخت متفاوتی دارد. آنها بافتی شبیه به آب دارند و لایه‌ای روی پوست لب اضافه نمی‌کنند. رنگدانه‌های این محصول به پوست لب نفوذ می‌کند. به طوری که با کشیدن دست روی لب، متوجه حضور لایه اضافی نخواهید شد.

تینت لب چیست

مزایا تینت لبکارشناس‌ها در حوزه زیبایی بر این باور هستند که تینت لب یکی از اعتیادآورترین لوازم آرایشی در بازار هستند. حقیقت امر این است که زیبایی و مزایای استفاده از تینت به قدری بالا می‌باشد که شما بعد از اولین استفاده، نمی‌توانید از آن دست بکشید.

 • فرمولاسیون سبک
 • سبب ایجاد حس چسبندگی و سنگینی روی لب نمی‌شود.
 • ظاهر طبیعی و درخشان به لب‌های شما می‌دهد و جایگزینی مقرون به صرفه برای تتوی لب است.
 • ماندگاری بالایی دارند و بدون نیاز به تمدید .
 • رنگدانه تینت جذب پوست لب می‌شود.
 • هیچ ردی از خود به جا نمی‌گذارند و ظاهر یکدستی به پوست لب می‌دهد.
 • نسبت به رژ لب، فرمولاسیون بسیار ایمنی داشته و فاقد مواد مضر شیمیایی نظیر سرب و پارابن هستند.

  معایب تینت لب

  تمام محصولات آرایشی، در برابر مزیت‌های فراوانی که فراهم می‌کنند، ضعف‌هایی نیز دارند. این موضوع درباره تینت هم صادق بوده و بارزترین آن‌ها عبارتند از:

  • فرمولاسیون تینت‌ها بر پایه آب و الکل است. این موضوع سبب خشکی لب و پوسته پوسته شدن آن می‌شود.
  • رنگدانه‌های تینت قوی هستند و پاک کردن آن‌ها از روی لب ممکن است دشوار باشد.

  فرق تینت لب با برق لب و رژ لب چیست؟برق لب دارای میزان بیشتری روغن و چربی بوده و معمولا روی لب‌ها، با یک برق غیرطبیعی به نظر می‌رسد، در حالی که در خصوص تینت‌ها، با چنین چیزی روبرو نیستیم. رنگ لب به شکلی روی پوست پخش می‌شود که گویا از خود پوست بوده و پس از گذشت دقایقی و با تبخیر شدن لایه اولیه، کاملا طبیعی به چشم می‌آید.

  در خصوص رژ لب‌های معمولی نیز به همین شکل، وجود یک لایه مجزا روی لب‌ها،  کاملا محسوس است. به علاوه دوام رژ لب‌های معمولی، هرگز به اندازه چیزی نخواهد بود که در خصوص تینت‌ها داریم. علت اصلی دوام بیشتر تینت‌ها، همان طور که گفتیم، نفوذ رنگ آنها به زیر پوست لب و عدم تشکیل لایه اضافه روی پوست لب است.

  برخلاف رژ لب و برق لب فاقد روغن و موم هستندرژ لب و برق لب ها از انواع موم و روغن تشکیل شده اند. همین مواد باعث لغزش و عدم پایداری آن ها روی لب می شود. تینت لب برخلاف رژ لب و برق لب فاقد روغن و موم بوده و بیسشان ژل یا مایع است. گاهی اوقات حتی بافتی موس مانند دارند.

  ماندگاری بیشتری نسبت به رژ لب و برق لب دارند

  انواع تینت لب ماندگاری بسیار بیشتری نسبت به رژ لب  و برق لب دارد. به گونه ای که اگر آن را یکبار در روز به لب هایتان بزنید، در تمام طول روز بدون تغییر باقی می ماند و لازم نیست آن را تمدید کنید. همچنین تینت لب به علت ماندگاری بالا در اطراف لب ‌پخش نمی شود و شکل آرایش لب را بر هم نمی زند. این ماندگاری به اندازه ای است که حتی با خوردن و آشامیدن هم پاک نمی شود و ضد آب است. حتی گاهی اوقات باید با پاک کننده آن را پاک کرد.

  فاقد سرب هستندهمان طور که در قسمت تینت لب چیست توضیح دادیم، دیگر تفاوت بالم لب و برق لب با تینت لب این است که این محصول فاقد سرب است و به همین دلیل هیچ ضرری برای لب ندارد.

  تینت لب ردی روی دندان و فنجان باقی نمی گذاردبسیاری از خانم ها از اینکه رژ لب روی دندان هایشان مالیده شود یا پس از نوشیدن مایعات، جای رژ لب روی فنجانشان دیده شود، ناراحت می شوند. این ناراحتی هنگام جلسات مهم دو چندان می شود. یکی از تفاوت ها یا بهتر است بگوییم مزیت ها و کارایی تینت لب این است که چنین مشکلاتی را ندارد‌. تینت لب هیچ ردی روی دندان و فنجان باقی نمی گذارد و اطراف لب هم مالیده نمی شود‌. بنابراین بانوان عزیز برای جلسات مهم کاری بهتر است از تینت لب به جای رژ لب استفاده کنند تا دیگر هیچ نگرانی نداشته باشند.

  تینت لب ها برخلاف رژ لب و برق لب طعم دلپذیری دارند

  رژ لب ها از موم و روغن تشکیل شده اند که مزه خوبی ندارند و عموما تلخ مزه هستند. تینت لب ها غنی شده با عصاره میوه هستند که طعم و رایحه بسیار خوبی دارند‌. این مسئله باعث می شود کسانی که عادت به خیس کردن لب هایشان دارند، این کار را با خیال راحت و بدون احساس طعم بد انجام دهند.

  فرق تینت لب با بالم لب چیست؟

  امروزه پس از عرضه تینت لب، سوالی که برای استفاده کنندگان تینت پیش می آید تفاوت تینت لب با بالم لب چیست؟ در واقع بالم لب از لحاظ ساختار شباهت بسیار زیادی زیادی به تینت دارد، اما بر خلاف تینت که برای رنگ دهی به لب‌ها تولید شده است، بالم لب برای مرطوب سازی، لطافت و نرمی و همچنین تقویت پوست لب‌ها ساخته شده است. بنابراین، باید بگوییم ممکن است از لحاظ ساختاری بسیار شبیه به بالم باشد ولی از لحاظ ظاهری باهم تفاوت دارند.در ترکیبات بالم لب اغلب از انواع روغن ها برای تقویت و ویتامین های مورد نیاز لب ها استفاده شده است. همچنین بالم لب به دلیل روغن‌های گیاهی که در ساختار خود دارد، بافت نسبتاً چسبنده ای روی لب ها ایجاد می کند. جالب است بدانید بعضی از بالم‌های لب در بازار اغلب رنگی هستند و رنگ بسیار ملایمی به لب‌ها می‌دهند. همچنین از برتری که  برخی از بالم لب نسبت به  تینت دارد این است که دارای خاصیت ضدآفتاب بوده و از لب ها در برابر اشعه های نور آفتاب و خشکی محافظت می کنند.

  انواع تینت لبچند سال قبل از این، تینت لب در چند رنگ و مدل محدود عرضه می‌شد و تنوع بسیاری نداشت. ولی تولید و عرضه تینت لب به رقابتی تنگاتنگ بین غول‌های صنعت تولید لوازم آرایش دنیا تبدیل شده است. پس از آشنایی با ویژگی‌های گوناگون این محصولات، می‌توانید با توجه به نیاز خود، تینت لب مناسب خود را انتخاب نمایید:

  تینت لب مایع

  تینت مایع

  تینت مایع، محبوب‌ترین و کلاسیک‌ترین نوع این محصول می‌باشند. استفاده از تینت مایع ممکن است کمی دشوار به نظر برسد، در حالی که اینطور نیست و تنها کافی است یک‌بار جسارت به خرج داده و مقداری از آن را روی لب‌های خود بمالید.

  تینت لب پیل آف

  تینت لب پیل آف

  این مدل تینت، ظاهر بسیار طبیعی به لب‌های شما می‌دهد و بیشتر از ۱۲ ساعت ماندگاری دارد. تینت پیل آف نسبت به نوع مایع، رنگدانه کمتری به لب منتقل کرده و باعث خشکی آن نمی‌شود. استفاده از تینت پیل آف، در دفعات نخست ممکن است کمی سخت باشد، اما ارزش تحمل این دردسر را دارد.

  تینت جامد

  تینت جامد

  تینت جامد بافتی شبیه به رژ لب داشته ولی از نظر عملکرد، هیچ فرقی با دیگر تینت‌ها ندارد. اما فرمولاسیون آن، سرشار از مرطوب‌کننده و مواد آبرسان است.

  این محصول افزون بر انتقال رنگدانه به لب، حجم دهندگی بالایی نیز دارد. همچنین برای افرادی که حساسیت یا خشکی لب دارند، انتخاب ایده‌آل و جذابی محسوب می‌شود.

  نحوه استفاده از تینت جامد

  1. تینت را مثل رژ لب به پوست لب‌ها بمالید.
  2. لب‌هایتان را روی هم فشار داده تا رنگدانه تینت پخش شود.
  3. مقدار اضافی آن را پاک نمایید.

  تینت لب مات

  تینت مات

  اتاق فکر کمپانی‌های آرایشی k-beauty، با عملکردی هوشمندانه با تمام ترندهای محبوب دنیا همگام می‌شوند و در پاسخ به ترند شدن رژ لب‌های مات در دنیا، اقدام به تولید و عرضه تینت لب با جلوه مات کرده است.این مدل تینت مثل انواع دیگر، بافتی بسیار طبیعی دارد و حتی موجب خشکی لب نیز نمی‌شود.

  تینت لب مات، برخلاف رژ لب مات، سبب ترک خوردگی یا چروک شدن پوست لب افراد نمی‌شود و پوشش صاف و یکدستی روی لب‌های شما خلق می‌کند. تینت مات اغلب به صورت مایع طراحی و عرضه شده و نحوه استفاده آن‌ها، دقیقا مثل تینت مایع معمولی است.

ارسال نظر

نظرات کاربران
 • ناشناس

  بچها دروغه ایتفاده نکنید من استفاده کردم لبم زخمی و زشت شد بخدا راست میگم

تبلیغات متنی