کد خبر : 25799

رانی | رانی هلو | طرز تهیه رانی هلو

در این مطلب ترفند درست کردن رانی هلو را میبینید درست کزدن رانی هلو هم از نظر اقتصادی بصرفه تر است هم از نظر سالم بودن بهتر است در ادامه با ما همراه باشید

به گزارش ورنداز :

طرز تهیه رانی هلو 

در این مطلب ترفند درست کردن رانی هلو را میبینید درست کردن رانی هلو هم از نظر اقتصادی بصرفه تر است هم از نظر سالم بودن بهتر است در ادامه با ما همراه باشید 

رانی هلو یکی از انواع نوشیدنی های خوشمزه و محبوب ایرانی است که به همراه تکه های میوه است 
هلو ۱ کیلوگرم
شکر ۱ لیوان
آب لیمو ترش ۱ قاشق غذاخوری
آب ۳ لیوان

دستور تهیه رانی هلو

مرحله اول

برای تهیه  رانی هلو  ابتدا هلوها را به خوبی می شوییم، سپس با یک کارد تیز پوست شان را جدا می کنیم. در ادامه هسته هلوها را خارج می کنیم، سپس آنها را به صورت نگینی خرد می کنیم و کنار می گذاریم. در ادامه آب را داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم.

مرحله دوم

سپس روی حرارت قرار می دهیم و شکر را به قابلمه اضافه می کنیم، سپس شکر را هم می زنیم تا به طور کامل در آب حل شود. پس از اینکه آب به جوش امد و شکر به طور کامل حل شد هلوهای خرد شده را به قابلمه اضافه می کنیم.

مرحله سوم

حالا اجازه می دهیم هلوها به مدت ۱۰ دقیقه بجوشند و نرم شوند. پس از گذشت ۱۰ دقیقه قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم و آب لیمو ترش را اضافه می کنیم، سپس صبر می کنیم تا مایه رانی از حرارت بیفتد و خنک شود.

مرحله چهارم

پس از اینکه مایه رانی خنک شد، نصف لیوان از هلوهای خرد شده را بر می داریم و باقی مایه رانی را داخل مخلوط کن یا میکسر می ریزیم تا کاملا یکدست شود، سپس نصف لیوان خرده های هلو را اضافه می کنیم و در یخچال قرار می دهیم تا خنک شود.

مرحله پنجم

اگر میکسر یا مخلوط کن ندارید هلوهای خرد شده را زا قابلمه خارج کنید و به خوبی بکوبید تا کاملا پوره شوند، سپس به مایه رانی اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا رانی یکدست شود. در زمان سرو اگر رانی غلیظ بود می توانید کمی آب اضافه کنید.

حجم ویدیو: 15.13M | مدت زمان ویدیو: 00:00:57
ارسال نظر

نظرات کاربران
  • ناشناس

    بسیار عالییییی

تبلیغات متنی