کد خبر : 25786

ریشه فرش | نو نگه داشتن ریشه فرش

در این مطلب ترفند نو نگه داشتن ریشه فرش را میبینید

به گزارش ورنداز :

نو نگه داشتن ریشه فرش

در این مطلب ترفند نو نگه داشتن ریشه فرش را میبینید 

یک روش ساده و شیک برای نگهداری از ریشه‌ی فرش

یک روش ساده و شیک برای نگهداری از ریشه‌ی فرش را در این مطلب از وبسایت جلدنیوز بخوانید.

 
 
 

یه ترفند خیلی ساده و راحت برای اینکه ریشه های فرشتون بدون آسیب و تمیز بمونن.

همیشه گفتیم به ریشه ها چسب نزنید و اونارو تا نکنید، به جاش میتونید ازین روش استفاده کنید که ارزون ترینه یا از کاور ریشه جاجیم استفاده کنید که مقاومتش بیشتره.

ویدیوی زیر را تماشا کنید تا با این ترفند آشنا شوید.

صدمات چسب زدن به ریشه فرش

  • کنده شدن ریشه‌های فرش

یکی از صدماتی که با چسب زدن به ریشه‌ی فرش ایجاد می‌شود این است که موقع جدا کردن چسب ریشه‌ها کنده می‌شود. وقتی تعداد ریشه‌های کنده شده‌ی فرش زیاد شود ظاهر فرش خراب می‌شود و کیفیت خود را از دست می‌دهد. علاوه بر آن ممکن است با کنده شدن ریشه‌ها تار و پودهای فرش هم از هم باز شود.

  • باقی ماندن اثر چسب روی ریشه

یکی دیگر از آسیب‌هایی که به دنبال چسب زدن به ریشه فرش ایجاد می‌شود این است که جای چسب روی ریشه باقی می‌ماند. برخی مواقع با شستشو جای چسب پاک می‌شود و از بین می‌رود، اما در مواقعی دیگر ممکن است جای چسب باقی بماند و حتی با شستشو در قالیشوئی هم از بین نرود.

اما آسیب‌های چسب پهن فقط این موارد نیست. وقتی روی ریشه فرش چسب می‌زنید بر اثر رفت و آمد قدرت چسبندگی فرش از بین می‌رود و مجبور می‌شوید آن را تعویض کنید و طی همین تعویض‌ها عمر ریشه فرش کم می‌شود. همچنین در ساختار چسب مواد شیمیایی به کار رفته است که درصورتی باقی ماندن آن روی ریشه موجب صدم زدن به الیاف آن می‌شود.

جایگزین چسب زدن به ریشه فرش

با توجه به اینکه چسب زدن به ریشه فرش موجب خراب شدن ریشه و از بین رفتن آن می‌شود بهتر است از انجام این کار ممانعت کنید و یک روش جایگزین برای آن پیدا کنید. به طور مثال می‌توانید روی ریشه‌ها گره بزنید تا داخل هم فرو نروند و موجب جارو زدن هم شما را اذیت نکنند.

یکی دیگر از راه‌های محافظت از ریشه‌های فرش این است که با استفاده از کاور یا محافظ آن را بپوشانید. محافظ یا کاور ریشه باعث می‌شود لبه قالی محکم شود و آسیبی به ریشه‌های فرش وارد نشود. در تولید محافظ ریشه از مواد شیمیایی مضر برای ریشه استفاده نشده است و از طرف دیگر نیازی به کندن ندارد که ریشه را خراب کند.

حجم ویدیو: 14.47M | مدت زمان ویدیو: 00:00:51
ارسال نظر

نظرات کاربران
  • ف.ن.ج

    عالی و بسیار مفید بود.

  • ن.ج

    بسیار عالی و مفید بود.
    ممنون.

تبلیغات متنی