کد خبر : 25694

تلگرام | آموزش استوری گذاشتن در تلگرام

در این مطلب با نحوه استوری گذاشتن در تلگرام آشنا میشوید

به گزارش ورنداز :

استوری در تلگرام 

در این مطلب با نحوه استوری گذاشتن در تلگرام آشنا میشوید 

گذاشتن استوری در آپدیت جدید تلگرام

شرکت Telegram یک ویدیو منشتر کرده است که در آن قابلیت استوری را به نمایش گذاشته است.

با قابلیت استوری می توانید تصاویر و ویدیو های خود را با مخاطبین به اشتراک بگذارید.با اضافه شدن این قابلیت می توان گفت تلگرام فاصله بسیاری با پیام رسان هایی مثل واتساپ خواهد گرفت.این نسخه کاربران می‌توانند با ابزار media editor کیفیت پوست صورت را بهبود دهند، درواقع این ویژگی، مشابه ویژگی زیباسازی در دوربین گوشی‌های اندرویدی است.

قابلیت کراپ کردن و چرخش ویدیوها به تلگرام اندروید هم اضافه شده است. همچنین طراحی موزیک پلیر نسخه اندروید هم تغییرات خوبی داشته است.

قابلیت استوری در تلگرام

قابلیت استوری به طور کلی در تمامی شبکه های اجتماعی یا پیام رسان ها که از این قابلیت بهره می برند، مفهوم مشترکی دارند. قابلیت جدید استوری تلگرام نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد.

استوری در انگلیسی به معنای داستان است و در اینجا هم به معنی قرار دادن تصاویر و ویدئوها بصورت موقت از اتفاقات زندگی روزمره می باشد. تصاویر و ویدئو هایی که در قسمت استوری قرار داده می شود تنها برای مدت معینی قابل مشاهده هستند و پس از آن پاک می شوند.

این قابلیت برای تعاملات روزانه با دوستان خود بسیار کاربردی است. اکثر کاربران شبکه های اجتماعی مواقعی که به اماکن تفریحی می روند از رویدادهای پیرامون خود عکس یا فیلم می‌ گرفتند و در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام در پست ­ها به اشتراک می­ گذاشتند یا در پیام رسان ها که امکان انتشار آن نبود می توانستند در عکس پروفایل خود عکس های خود را منتشر کنند.

نحوه گذاشتن استوری در تلگرام

حال که با قابلیت استوری تلگرام آشنا شدیم ، نوبت به آموزش نحوه گذاشتن استوری در تلگرام می رسد. در دموی منتشر شده از این قابلیت می توان به شباهت های این قابلیت در تلگرام و اینستاگرام پی برد ، زیرا استوری ها در قسمت بالای چت ها قرار گرفته و همچنین این استوری ها دایره شکل می باشد. نحوه استوری گذاشتن در تلگرام به این شکل است که :

 1. با پایین کشیدن صفحه چت صفحه اصلی تلگرام گزینه ای به شکل دوربین عکاسی ظاهر و صفحه استوری تلگرام باز خواهد شد.
 2. در این صفحه می توانید عکس یا فیلم خود را که قصد استوری گذاشتن آن را دارید با لمس گزینه دایره شکل پایین صفحه بگیرید.
 3. همچنین می توانید با لمس وسط صفحه استوری متن دلخواهی را تایپ و در استوری خود قرا دهید ( توجه داشته باشید می توانید جای نوشته را با لمس نوشته و کشیدن آن بر روی جای دلخواه عوض کنید )
 4. با ابزاری که در پایین عکس یا فیلم گرفته شده می توانید استوری خود را به شکل دلخواه خود تغییر دهید.
 5. در انتها برای انتشار استوری خود بر روی گزینه آبی رنگ پایین صفحه که به شکل نماد تلگرام می باشد را لمس کنید.
 6. به همین راحتی می توانید استوری خود را در تلگرام منتشر کنید.

  مشاهده استوری در تلگرام

  حال که با نحوه گذاشتن استوری در تلگرام آشنا شدیم نوبت به مشاهده استوری دیگران فرا می رسد. در این قسمت نیز تلگرام از اینستاگرام الگو برداری کرده و استوری های دوستان خود را می توانید در قسمت بالای صفحه که دایره شکل نیز می باشند ملاحظه نمایید.

  در صورتی که استوری نیز منتشر کرده باشید ، می توانید در ابتدای استوری ها آن را مشاهده نمایید.

  گذاشتن استوری در تلگرام

  این امکان برای شما فراهم است که استوری خود را در هر لحظه که اراده کنید ، پاک کنید .

حجم ویدیو: 937.77K | مدت زمان ویدیو: 00:00:42
ارسال نظر

تبلیغات متنی