کد خبر : 25558

ماشین لباسشویی | تمیز تر شستن ماشین لباسشویی

ترفند تمیز تر شستن ماشین لباسشویی را در این مطلب بخوانید

به گزارش ورنداز :

ترفند تمیز تر شستن ماشین لباسشویی

ترفند تمیز تر شستن ماشین لباسشویی را در این مطلب بخوانید

 راه استفاده و نگهداری از ماشین لباسشویی فقط انداختن لباس ها و انتخاب درست برنامه شستشو نیست ، بلکه نکاتی وجود دارد که اگر به درستی رعایت شود میتواند از بروز بسیاری از مشکلات در ماشین لباسشویی جلوگیری کند و باعث افزایش طول عمر ان شود. ما امروز شما را با 7 نکته افزایش طول عمر ماشین لباسشویی آشنا خواهیم کرد.امروزه با افزایش بی رویه هزینه خرید یک لباسشویی با کیفیت جلوگیری از آسیب رساندن به ماشین لباسشویی و افزایش طول عمر آن بسیار به صرفه تر و عاقلانه تر از هزینه تعمیرات و یا خرید لباسشویی است.

راهکارهایی برای افزایش طول عمر لباسشویی

 

استفاده از ماشین لباسشویی در نگاه اول بسیار ساده است ، اینطور به نظر میرسد که لباس ها را درون دیگ لباسشویی می اندازیم و دکمه استارت را میفشاریم و بعد از اتمام شستشو لباس ها را خشک میکنیم . اما قضیه به این روند ختم نمیشود و قطعا اگر اشتباهی این میان رخ دهد ممکن است آسیب های جدی در کوتاه مدت و یا بلند مدت به ماسین لباسشویی شما وارد شود .

یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد این است که چگونه تنها از خشک کن لباسشویی استفاده کنیم ا ماشین ما کمتر آسیب ببیند که برای خواندن این مطلب می تواند به بخش مورد نظر آن مراجعه نمایید.

پس آگاهی از این آسیب ها و پیشگیری از این موارد بسیار میتواند در امر افزایش طول عمر لباسشویی شما کمک کند ، تا انتهای مقاله 7 نکته افزایش طول عمر ماشین لباسشویی با ما همراه باشید.استفاده بیش از حد از مواد شوینده

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که لباس های شما بیش از اندازه کثیف باشد و راه حل شما برای رفع این کثیفی ها افزودن بی شاز اندازه مشخص مواد شوینده باشد ، با این استدلال که این کار باعث شستشوی بهتر البسه خواهد بود .

اما به هیچ وجه اینطور نیست و این امر باعث آسیب رساندن به لباسشویی و جا ماندن لکه های آنزیم های مواد شوینده بر روی لباس ها خواهد شد .راه کار شستشوی بهتر لباس های کثیف انتخاب برنامه شستشوی بهتر است و نه افزایش مواد شوینده .

اندازه مناسب شوینده جهت حفظ سلامت لباسشویی

ضد عفونی دیگ لباسشویی

سعی کنید قبل از اینکه لباس های شما بعد از شستشو بو بگیرد با استفاده از برنامه های مخصوص شستشو و ضد عفونی دیگ ، دیگ یا همان درام لباسشویی خود را ضد عفونی کنید .

این امر هم باعث جلوگیری از بو گرفتن لباس ها خواهد شد و هم اینکه به افزایش طول عمر دستگاه شما کمک خواهد کرد .برای این امر به هیچ عنوان مواد شوینده شیمیایی مانند سفید کننده ها پیشنهاد نمیشود.

صدا های غیر عادی لباسشویی

اگر از تراز و صاف بودن ماشین لباسشویی خود بر روی زمین و انتخاب برنامه شستشو و خشک کن متناسب با وزن و نوع البسه خود مطمئن هستید اما صدای خشک کن و شستشوی لباسشویی شما بیش از حد متعارف هست ، حتما با تکنسین خدمات پس از فروش تماس بگیرید چون هرچه زودتر مشکل لباسشویی برطرف شود آسیب کمتری به دستگاه شما وارد خواهد شد .

نکات حفظ سلامت لباسشویی

کنترل شیر ها ی ورودی آباگر لباسشویی شما دارای دو ورودی آب است حتما از درست وصل کردن ورودی های آب سرد و گرم اطمینان حاصل کنید ، زیرا که اگر اشتباهی صورت گیرد و آب گرم جایگزین آب سرد و یا برعکس آن اتفاق افتد ، قطعا به دستگاه شما آسیب های جدی در بلند مدت خواهد رسید و روند شستشوی لباس ها به مخاطره خواهد خورد .

برای مثال شما شستشوی سریع را انتخاب کرده اید ، این شستشو با آب نسبتا سرد (چیزی در حدود 40 درجه سانتی گراد) انجام خواهد شد ، حال فرض کنید که به جای آب سرد آب بالای 60 درجه وارد دیگ لباسشویی شود .

بستن زیب لباس هالباس هایی که دارای زیپ هستند اگر باز بمانند در زمان شستشو و خشک کن به دلیل اصطحلاک و برخورد بسیار زیاد با درام لباسشویی قطعا در بلند مدت آسیب های جدی به دستگاه شما خواهد رساند.

خارج کردن لباس ها بعد شستشو

ارسال نظر

نظرات کاربران
  • ناشناس

    7نکته چی شد؟!؟

  • ناشناس

    مثلا راهکار گفتی

  • ناشناس

    پس بقیه اش

تبلیغات متنی