کد خبر : 25537

ماست | روش ماست انداختن در خانه

روش ماست انداختن در خانه را در این مطلب بخوانید

به گزارش ورنداز :

روش انداختن ماست 

روش ماست انداختن در خانه را در این مطلب بخوانید اگر شما هم دوست دارید در کنار غذاهایتان ماست میل کنید، می‌توانید با این دستور ساده یک ماست سفت و شیرین در منزل آماده کنید.ماست یکی از پرخاصیت‌ترین مواد غذایی است که دارای خواص زیادی بوده و آن را می‌توان در خانه تهیه کرد. ماست‌هایی که در سوپر مارکت‌ها و... به فروش می‌رسند، اغلب شیرین و سفت هستند. به همین خاطر برخی از کدبانو‌های ایرانی علی رغم میل‌شان به جای تهیه ماست در خانه به خرید آن روی می‌آورند. در این بخش ترفندی را در تهیه ماست خانگی به شما می‌آموزیم که می‌توانید با آن یک ماست شیرین و سفت درست کنید.

چگونه یک ماست شیرین و سفت تهیه کنیم؟

برای اینکه ماست شما شیرین و سفت شود و آب نیاندازد، بهتر است از ترفند زیر استفاده نمایید:

مواد لازم:

ترفند ماست بند‌ها برای سفت و شیرین شدن ماست

طرز تهیه

نشاسته و شیر را با هم مخلوط نمایید. شیر و نشاسته را روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید. بعد از به جوش آمدن شیر، حرارت را خاموش نمایید. بعد از اینکه شیر از حرارت افتاد یعنی زمانی که انگشتتان را نسوزاند، یک ملاقه شیر را با ماست مخلوط نمایید.

ماست را به کل شیر بیافزایید. شیر را در جای نسبتا گرم به مدت ۵ ساعت قرار دهید تا خودش را بگیرد. ماست را درون یخچال به مدت ۱۲ ساعت بگذارید و سپس سرو نمایید.

نکته

اگر داخل ماست مایه زده شده و گرفته قبل از سرد شدن کامل قاشقی بزنید یا آن را تکان دهید، ماست آب می‌اندازد.

اگر به هر دلیلی ماست شما آب انداخت آن را دور نریزید و مصرف کنید.

اگر ماستتان آب انداخت می‌توانید با یک دستمال تمیز آب آن را بگیرید.

اگر ماست آب انداخت یا تکه‌تکه شد، یعنی شیر زیاد داغ بوده و یا ماست خیلی سرد بوده و یا مایه ماست کمتر از مقدار لازم بوده است.

ارسال نظر

تبلیغات متنی