کد خبر : 25216

سبزی خردکن | تیز کردن سبزی خرد کن

روش تیز کردن انواع تیغه سبزی خرد کن را در این مطلب می آموزید

به گزارش ورنداز :

تیز کردن تیغه سبزی خرد کن 

 

روش تیز کردن انواع تیغه سبزی خرد کن را در این مطلب می آموزید 

تیز کردن  تیغه سبزی خردکن  سوالی است که افراد بسیاری بعد از گذشت مدتی از کارکرد دستگاه سبزی خردکن با آن مواجه می شوند. پس اگر شما هم با این سوال مواجه شده اید که چگونه  تیغه سبزی خردکن  را تیز کنیم

چگونه تیغه سبزی خردکن را تیز کنیم؟همانطور که میدانید سبزی خردکن ها انواع مختلفی دارند. سبزی خردکن صنعتی به 2 مدل سطلی و بشقابی تقسیم می شوند. در انواع مدل های سبزی خردکن، تیغه یکی از اجزای اصلی آن است که نحوه کار سبزی خرد کن به آن وابسته می باشد.

سبزی خردکن چگونه کار میکند ؟بطور کلی برای کار با سبزی خردکن باید سبزی ها را به صورت کاملا خشک شده داخل دستگاه بریزید چرا که در غیر این صورت تیغه کند می شود. با ریختن سبزی با توجه به ظرفیت دستگاه و روشن کردن آن عملیات خرد شدن سبزی آغاز خواهد شد. می توانید سبزی را به میزان دلخواه خود ریز نمایید.

چگونه تیغه ی سبزی خردکن را در خانه تیز کنیم ؟معمولا تیغه سبزی خرد کن بعد از گذشت مدتی خاصیت تیز و بران بودن خود را از دست داده و قادر به خرد کردن سبزی نمی باشد. چنانچه تیغه ی سبزی خردکن تیز و بران نباشد تمامی سبزی ها له خواهند شد. به همین دلیل باید بعد از گذشت مدتی از کارکرد دستگاه و در صورت کند شدن تیغه ها برای تیز کردن آن ها اقدام کنید.

چطور تیغه سبزی خردکن را تیز کنیم ؟همانطور که می دانید به جهت جلوگیری از فرسودگی و زنگ زدگی تیغه های سبزی خرد کن از جنس استیل ضد زنگ ساخته می شوند. در حقیقت هر چه تیغه ها تیزتر باشند سرعت خرد کردن سبزی ها افزایش خواهد یافت و این نکته برای آشپزخانه های صنعتی که می خواهند حجم بالایی از انواع سبزی را در کوتاه ترین زمان ممکن به صورت یکدست خرد کنند اهمیت زیادی دارد. در ادامه به شما توضیح خواهیم داد که چگونه تیغه ی سبزی خردکن را تیز کنیم؟

تیز کردن تیغه سبزی خردکن به صورت دستی

در روش دستی از سنگ برای تیز کردن تیغه سبزی خردکن استفاده می شود. توجه داشته باشید با قرار دادن سنگ در داخل آب به مدت چند دقیقه تیغه بهتر تیز خواهد شد. برای تیز کردن تیغه سبزی خردکن با سنگ به طریق ذیل عمل کنید.

منبع ویکی گردی
ارسال نظر

تبلیغات متنی