کد خبر : 25206

برخورد در عصبانیت | برخورد با همسر در عصبانیت

در زمان عصبانیت، موقعیت های بحث و گفتگو بین شما و همسرتان به راحتی قابل کنترل نیستند. اما با این حال، می توانید با استفاده از روش های مناسب، بتوانید صحبت با همسرتان را در اوج عصبانیت به خوبی پیش ببرید:

به گزارش ورنداز :

در زمان عصبانیت، موقعیت های بحث و گفتگو بین شما و همسرتان به راحتی قابل کنترل نیستند. اما با این حال، می توانید با استفاده از روش های مناسب، بتوانید صحبت با همسرتان را در اوج عصبانیت به خوبی پیش ببرید:

1- قبل از هر چیز دیگری، سعی کنید خود را آرام کنید، تنفس عمیق بکشید و فرصتی برای فرار از موقعیت بدهید.

2- به جای حمله به همسرتان، تلاش کنید توضیح دهید که چه چیزی باعث شده شما عصبانی شوید.

3- سعی کنید به صورت برخوردار از احترام با همسرتان صحبت کنید، به او گوش کنید و با کلامی بیان کنید که شما دغدغه او را درک می کنید.

4- از صحبت کردن در حضور فرزندان خود خودداری کنید، برای این کار بهتر است در یک جای خصوصی صحبت کنید.

5- سعی کنید در حین صحبت با همسرتان، از عبارات همچون "همیشه" و "هرگز" بکار نبرید، زیرا این کلمات ممکن است صحبت را تشدید کنند.

6- پایان صحبت را به خوبی ترتیب دهید و به همسرتان بگویید که شما آنقدر او را دوست دارید که بخواهید با او در مسائل خانوادگی همراه باشید. 

7- در نهایت، اگر نمی توانید به صورت متقابل صحبت کنید، بهتر است که کمی صبر کرده و سپس به بحث برگردید و یا از کمک یک مشاور خانواده استفاده کنید.

8- در صورتی که همسر شما نیز عصبانی است، سعی کنید به او بیشتر فرصت بدهید تا خود را آرام کند. در این حین، شما هم می توانید با خود به صورت خفیف تنفس عمیق کنید و سپس به حرف های همسرتان گوش دهید.

9- سعی کنید به جای لحظاتی که شما و همسرتان در حال بحث و جدل هستید، به مسائل مشترک و قابل انجام تمرکز کنید. مثلاً به جای صحبت در مورد مسائل خانوادگی، یک فیلم ببینید یا درست کردن غذایی که هر دو دوستش دارید، می تواند بهترین راهکار باشد.

10- نوع صحبت کردن شما نیز می تواند تاثیر بسزایی در حل مشکلات و برطرف کردن خلافی ها داشته باشد. بهتر است که سعی کنید صحبت های خود را به صورت ساده و روان بیان کنید و از استفاده از کلمات جاری و بدون لحن منفی خودداری کنید.

11- در نهایت، همیشه به یاد داشته باشید که همسر شما نیز یک انسان است و ممکن است خطا کند. تلاش کنید همیشه با احترام با او برخورد کنید و سعی کنید برای حل مشکلات با هم صحبت کنید.

 

ارسال نظر

نظرات کاربران
  • داود طنوریان

    باید با آرامش صحبت کنید ببخشید وقتی اصلانی هستید ورابطه جنسی می خواهید باید چی کار کرد موفق باشید

تبلیغات متنی