کد خبر : 25000

پیتزا رژیمی | پیتزا بدون خمیر

طرز تهیه پیتزا بدون خمیر را در این مطلب بخوانید

به گزارش ورنداز :

طرز تهیه پیتزا بدون خمیر را در این مطلب بخوانید .

 

مواد لازم برای پیتزا بدون خمیر

پنیر پیتزا 2 پیمانه

پپرونی خرد شده به میزان لازم

افزودنی های دلخواه (فلفل، پونه کوهی و پودر ریحان) به میزان لازم

طرز تهیه پیتزا بدون خمیر کم کربوهیدرات

۱- برای لایه ی پایه و زیری پیتزا، در یک تابه ی چدنی یا تفلون کاملا نچسب یک لایه ی نازک از پنیر پیتزای خرد شده یا زنده شده بریزید. به طوری که یک لایه از کل سطح تابه را بپوشاند.

۲- روی لایه پنیر یک لایه از پپرونی های حلقه حلقه شده ی نازک بریزید. به طوری که پپرونی ها تمام سطح خمیر را بپوشانند و روی آن قرار بگیرند.

۳- حالا وقت آن است که درب شیشه ای تابه را ببندید یا اگر قابلمه در ندارد، روی آن را با یک درپوش شیشه ای بپوشانید و روی حرارت ملایم گاز قرار دهید تا پنیر پیتزا کاملا آب شود و کف و دیواره های آن طلایی رنگ گردد. ادویه های مورد نظر خود مانند فلفل، پونه کوهی، پودر سیر و پودر ریحان را به آن اضافه کنید تا پیتزا طعم عالی و خاص داشته باشد.

۴- سپس تابه را از روی حرارت گاز بردارید. اما قبل از آن که پیتزا را از تابه جدا کنید اجازه دهید تا پنیر خنک شود. بعد از خنک شدن پنیر راحت تر می توانید پیتزا را از تابه جدا کنید.

۵- پیتزای بدون خمیر کم کربوهیدرات را از تابه خارج کنید، آن را ابتدا به شکل علامت مثبت و بعد به شکل ضربدر برش بزنید تا مانند پیتزاهای آماده هشت برش داشته باشید. اگر هم پیتزای پنجره ای دوست دارید می توانید آن را به صورت افقی و عمودی برش بزنید تا مربع های کوچکی از پیتزا داشته باشید. سپس آن را با سس مورد علاقه ی خود سرو کنید.

نکات کلیدی طرز تهیه پیتزا بدون خمیر کم کربوهیدرات

– می‌توانید از انواع پنیز مانند موزارلا، چدار و پارمسان و یا ترکیبی از همه ی آن ها استفاده کنید. استفاده از پنیر پیتزاهای ترکیبی طعم پیتزا را فوق العاده خواهد کرد. در بعضی از دستورها پیتزای بدون خمیر را حتی با پنیر خامه ای نیز پیشنهاد کرده اند.

– این دستور ساده ترین طرز تهیه پیتزا بدون خمیر و بدون کربوهیدرات است اما لایه ی دوم آن می تواند شامل مواد دیگری نیز باشد؛ شما می توانید به دلخواهتان علاوه بر پپرونی، فلفل دلمه ای خرد شده، قارچ خرد شده، ذرت و حتی اسلایس های زیتون را نیز روی پنیر پیتزا بریزید تا هم ظاهری زیباتر و هم طعمی خاص تر داشته باشد.

– اضافه کردن مرغ پخته شده و خرد شده و با گوشت چرخ کرده ی آماده نیز می تواند طعم متفاوتی به پیتزای بدون خمیر بدهد.

– این پیتزا پیتزای سبکی است و می توانید آن را به عنوان پیش غذا به همراه سالاد نیز سرو کرده و نوش جان کنید.

ـ در بسیاری از دستورهای آشپزی، پیتزای بدون خمیر به نام پیتزای تابه ای نیز نوشته شده است که البته بسیاری از آن ها کم کربوهیدرات نیستند.

– اگر رژیم کتوژنیک دارید دقت کنید که از سس های پیتزای کم کربوهیدرات مخصوص رژیم کتوژنیک استفاده کنید.

منبع فرتاک نیوز
ارسال نظر

تبلیغات متنی