کد خبر : 24670

توت فرنگی | شستشوی توت فرنگی

توت فرنگی ‌‌حتما این مدلی بشور | کرم هایی که با شستن نابود نمیشوند و باید حتما این مدلی که میگ بشوری...

به گزارش ورنداز :

توت فرنگی ‌‌حتما این مدلی بشور | کرم هایی که با شستن نابود نمیشوند و باید حتما این مدلی که میگ بشوری...

شستن توت فرنگی با آب و نمک

احتمالا تا به حال اسم مگس میوه به گوشتتون نخورده؛ ایشون نوعی کرم هستند که در میوه ها زندگی می کنند و درون میوه های تازه تخم می گذارند. این حشره روی سطح و داخل بافت توت فرنگی به میزان زیاد وجود داره حالا اگه میخواین با خوردن توت فرنگی ناخواسته مگس میوه نخورید باید حتما ضدعفونیش کنید.

یکی از بهترین مواد برای ضدعفونی کردن توت فرنگی محلول آب و نمکِ. برای درست کردن این محلول به ازای هر لیوان آب سرد 1 قاشق چایخوری نمک بهش بزنید. سپس توت فرنگی ها رو داخل این محلول بریزید. به گزارش شایانیوز توجه داشته باشید توت فرنگی‌ها باید کاملاً در آب نمک غوطه‌ور باشند تا تمیز و ضدعفونی بشن. 5 دقیقه بعد میتونید توت فرنگی ها رو با آب سرد بشویید و میل کنید.

شستن توت فرنگی با آب و سرکه

با آب و سرکه هم میتونید یک محلول ضدعفونی کننده بسازید. برای این منظور ۱ فنجان سرکه سفید رو با ۸ فنجان آب ترکیب کنید. توت فرنگی‌ها رو به مدت 10 دقیقه در این محلول قرار دهید سپس اون ها رو با آب سرد آبکشی کنید. 

شستن توت فرنگی با جوش شیرین

استفاده از جوش شیرین یکی از بهترین روش های ضدعفونی کردن توت فرنگی است. برای این کار ۱ قاشق غذاخوری جوش شیرین رو با ۴ لیوان آب مخلوط کنید سپس توت فرنگی‌ها رو برای ۵ دقیقه داخل این محلول قرار بدید. بعد با آب سرد آبکشیش کنید.

1- به هیچ وجه تا فرارسیدن زمان مصرف، توت فرنگی‌ها رو نشویید چرا که به خاطر اسفنجی بودن رطوبت رو به خودش جذب میکنه و فاسد میشه.

2- از مایع ظرفشویی برای ضدعفونی کردن توت فرنگی استفاده نکنید. مایع ظرفشویی به بافت میوه آسییب میزنه و باعث فاسد شدنش میشه.

3- ساقه توت فرنگی رو بعد از ضدعفونی کردن جدا کنید

ارسال نظر

تبلیغات متنی