کد خبر : 24614

قیمت بنزین | افزایش قیمت بنزین | قیمت بنزین در سال ۱۴۰۲

در این مطلب درباره جزییات افزایش قیمت بنزین میخوانید .

به گزارش ورنداز :

در این مطلب درباره جزییات افزایش قیمت بنزین میخوانید .

قیمت بنزین این روزها به یکی از مباحث روز تبدیل شده است چرا که اعلام اجرای طرح بنزین برای همه تغییر قیمت بنزین نیز به یکی از خبرهای  دنبال کننده چند وقت اخیر تبدیل شد. مسئولان در اظهار نظرهای متفاوتی موضع مشخصی در رابطه با کاهش یا افزایش قیمت بنزین اعلام نکرده اند. مهمترین خبر منتشر شده درباره قیمت بنزین قیمت واقعی آن که 20 هزار تومان اعلام شده است. در ادامه به آخرین خبر درمورد قیمت بنزین می پردازیم.در سومین‌ماه سال ۱۴۰۲، میزان ۶۰ لیتر سهمیه بنزین ماهانه به کارت‌های هوشمند سوخت شخصی واریز می‌شود، همچنین سهمیه سوخت خودروهای عمومی و خدماتی مطابق جدول سهمیه طرح مدیریت مصرف سوخت واریز می‌شود.طرح فعلی سهمیه‌بندی بنزین از ساعت صفر روز جمعه، ۲۴ آبان‌ماه سال ۱۳۹۸ بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، برای همه وسائل نقلیه بنزین‌ سوز آغاز شد.سقف ذخیره سهمیه بنزین کارت‌های هوشمند سوخت برای مالکان خودروهای شخصی و موتورسیکلت‌ها ابتدا شش ماه بود که به‌ دنبال گسترش ویروس کرونا در کشور و شرایط ویژه اعلام‌ شده برای مقابله با گسترش آن، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در اطلاعیه‌ای این سقف را به ۹ ماه تغییر داد، بنابراین سهمیه واریزی ماهانه خودروهای شخصی و موتورسیکلت‌ها در صورت استفاده نکردن، حداکثر تا ۹ ماه در کارت‌های هوشمند سوخت قابل ذخیره خواهد بود.

حسین آقایان درباره افزایش مصرف بنزین و راهکار عبور از آن اظهار داشت: یکی از دلایل رشد مصرف این بوده که قیمت پایین است. وقتی به موقع قیمت بنزین را بالا نبردند، باید به تبعات آن می‌اندیشیدند. اکنون هم اگر اجرایی شود روی تورم اثر می‌گذارد و قیمت دیگر کالا‌ها را بالا می‌برد، اگر هم کاری نکنیم مصرف به صورت لجام گسیخته افزایش می‌یابد.وی پیشنهاد کرد: یکی از راهکار‌ها اینکه باید از سهمیه کارت‌های سوخت شخصی کم، برداشت بنزین با نرخ آزاد را هم محدود کنند و قیمت را هم تاحدی بالا ببرند که مصرف قدری کنترل شود.

مدیر اسبق تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه ما اکنون تبدیل به واردکننده می‌شویم، افزود: تردد اتومبیل‌های فرسوده هم مزید بر علت شده و مصرف را به شکل سرسام‌آوری افزایش می‌دهد. همه این‌ها دست به دست هم داده که حل ماجرا را سخت کند.وی گفت: اگر قیمت بنزین در حد ۵ هزار تومان باشد شاید در حد اینکه درآمد‌های دولت را تاحدی بیشتر کند، تاثیرگذار است، اما واقعیت اینکه قیمت بنزین با وضع تورمی که وجود دارد شاید با نرخ ۱۰ هزار تومان هم کم باشد.

آقایان بیان داشت: باید برای دارندگان خودرو‌های اوراقی مشوق‌ها و امتیازاتی در نظر بگیرند، مثلا وام کم‌بهره اختصاص دهند تا این خودرو‌ها از رده خارج شوند، البته دارندگان این خودرو‌ها با قیمت بسیار بالای کنونی خودرو انگیزه‌ای برای تعویض آن ندارند.

منبع فرتاک نیوز
ارسال نظر

نظرات کاربران
 • رسول

  قربان من نمیدونم دیگه چیکارکنم

 • ناشناس

  دروغ گویی گوه خوری دل دردمیگیرین

 • محمود

  همین شایعه گرانی بنزین باعث شده که خیلی از بازاریها محصولاتشان را گران کنند
  مگر امسال سال مهار تورم نیست

 • ناشناس

  از میرسلیم راهکار بخواهید
  تا موقعی که امثال میرسلیم دست اندرکار خودرو هستن هیچ سروسامانی به وضعیت سوخت وخودرو داده نمیشود
  آقا ۴۰ساله داره یه پشت ور میزنه وریده به وزارت صنایع و معادن کافی نیست
  هنوز به این موجود متقلب ودورو اجازه فعالیت داده میشه
  تا یه خونه تکانی اساسی در مسیولین ومدیران و تصمیم گیران بدون کارآیی و نتیجه گرفته نشه وضعیت سوخت وخودرو وکلا اقتصادی این مملکت درست نمیشه

 • ناشناس

  شما خوتون تورم می‌بینید و میگید بنزین باید گرون شه خوب با این تورم بالا چرا حقوق کارگران و بازنشستگان حداقل بگیر رو 27 درصد بالا بردید به اندازه تورم 70 درصدی باا میبردید فقط جیب خودتون می‌بینید نه قشر ضعیف و حداقل بگیر جامعه رو

 • اسماعیل

  بنزین نرخ کشورهای دیگه بدین مردم ولی ماشین برقی با کیفیت بسازید به قیمت کشورهای دیگه بدین دست مردم نه پراید نه ماشین های دوره سنگی تولید کنید بدین مردم تا همه کشته قل قم شن بیفتن تو خونه .

 • ناشناس

  فیش حقوقی بازنشستگان را برایم ارسال کنید.

 • ناشناس

  دیگه زندگی تو ایران حرومهه

تبلیغات متنی