کد خبر : 24546

قیمت خودرو | قیمت خودرو در بازار

در این مطلب به بررسی وضعیت قیمت خودرو در بازار می‌پردازیم.

به گزارش ورنداز :

وضعیت قیمت خودرو در بازار

در این مطلب به بررسی وضعیت قیمت خودرو در بازار می‌پردازیم.

رصد بازار از تداوم روند افت قیمت برخی پرطرفدارهای ایران خودرو حکایت دارد، بطوریکه امروز 1 خرداد 1402 شاهد افت 2 تا 5 میلیون برخی از ایران خودرویی‌ها در کنار ثبات قیمت برخی دیگر از آنها بودیم.

افت قیمت خودرو در بازار امروز در حالی رقم خورد که امروز هم مانند روز گذشته شاهد رشد نرخ دلار بودیم، رشدی که خلاف جهت بازار خودرو رقم خورد. به گفته فعالان بازار خودرو اجرای طرح یکپارچه فروش خودرو یکی از عمده دلایلی است موجب شده تا شاهد افت قیمت خودرو و خروج خریداران از بازار باشیم، بطوریکه در حال حاضر بازار خودرو در رکود کامل بسر می‌برد.

براساس ارزیابی بازار امروز «207 پاناراما اتومات» با افت 5 میلیونی به مرز یک میلیارد تومان نزدیک شد و بیشترین افت قیمت را به خود اختصاص داد،‌ از سوی دیگر «دنا پلاس» هم افتی 4 میلیونی در بازار داشت و به روند کاهشی خود ادامه داد.

قیمت محصولات ایران خودرو

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «207 پاناراما اتومات»، «هایما S5 پلاس»، «سمند سورن پلاس»، «رانا پلاس»، «دنا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتومات» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که «سمند سورن پلاس» در بازار 609 میلیونی تومان قیمت گذاری شد و نسبت به روز گذشته تغییر قیمت نداشت. «هایما S5پلاس» هم در بازار یک میلیارد و 500 میلیون تومان قیمت گذاری‌ شد و بدون تغییر ماند.

«رانا پلاس» هم در میان محصولات ایران خودرو امروز افت 4 میلیونی داشت و در بازار با قیمت 538 میلیون تومان قیمت خورد. «دناپلاس» هم در بازار امروز 690 میلیون تومان قیمت گذاری شد و کاهشی 2 میلیونی را ثبت کرد.

«دنا پلاس توربو اتومات» هم افتی 2 میلیونی در بازار داشت و 903 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. اما در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز قیمت «207 پاناراما اتومات» یک میلیارد و 5 میلیون تومان شد و کاهشی 5 میلیونی را تجربه کرد.

قیمت خودرو

منبع اقتصادنیوز
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی