کد خبر : 24540

درس خواندن | ساعت مناسب درس خواندن

با توجه به شروع شدن فصل امتحانات، بزرگترین دغدغه بیشتر دانش‌آموزان، گرفتن بالاترین نمره از امتحانات است؛ در این مطلب به بررسی زمان و ساعت مناسب درس خواندن می‌پردازیم.

به گزارش ورنداز :

بهترین ساعت درس خواندن برای دانش‌آموزان

با توجه به شروع شدن فصل امتحانات، بزرگترین دغدغه بیشتر دانش‌آموزان، گرفتن بالاترین نمره از امتحانات است؛ در این مطلب به بررسی زمان و ساعت مناسب درس خواندن می‌پردازیم.

فصل امتحانات شروع شده است و دانش‌آموزان به زودی وارد امتحانات پایان ترم خردادماه می‌شوند. بزرگ‌ترین دغدغه محصلان به ویژه آنها که گرفتن بالاترین نمره برایشان اهمیت بسزایی دارد و همچنین خانواده‌ها، برنامه‌ریزی برای درس خواندن در بهترین ساعات روز است، به خصوص حالا که معضلی به نام خواب‌آلودگی فصل بهار نیز وجود دارد.

بزرگ‌ترین دغدغه محصلان به ویژه آنها که گرفتن بالاترین نمره برایشان اهمیت بسزایی دارد و همچنین خانواده‌ها، برنامه‌ریزی برای درس خواندن در بهترین ساعات روز است.

فصل امتحانات نزدیک است و دانش‌آموزان به زودی وارد امتحانات پایان ترم خردادماه می‌شوند. بزرگ‌ترین دغدغه محصلان به ویژه آنها که گرفتن بالاترین نمره برایشان اهمیت بسزایی دارد و همچنین خانواده‌ها، برنامه‌ریزی برای درس خواندن در بهترین ساعات روز است، به خصوص حالا که معضلی به نام خواب‌آلودگی فصل بهار نیز وجود دارد.

قطعاً یک چرت کوتاه نیم‌روزی می‌تواند دانش‌آموز را حسابی سرحال بیاورد و آماده خواندن درس و پذیرش مطالب آموزشی کند. پس به خاطر داشته باشیم که صرف غذا یا استراحت ۳۰ دقیقه‌ای را در برنامه روزانه دانش‌آموز خود قرار دهیم.
بر اساس تحقیقات، بهترین زمان یادگیری مباحث و مطالعه دروس، ساعت 10 صبح الی 2 بعدازظهر و 4 بعدازظهر الی 10 شب است.
اما ساعت یادگیری برای دروس مختلف می‌تواند متفاوت باشد. برخی از دروس قطعاً در ساعات ابتدایی روز که مغز خستگی ندارد بهتر قابل یادگیری هستند که در ادامه به آنها می‌پردازیم.
دروس یادگرفتنی را چه ساعتی بخوانیم؟
دورس یادگرفتنی مثل ریاضی، فیزیک، شیمی و... دروسی هستند که نمی‌توان با حفظ کردن آنها را به خوبی آموخت و باید با تمرین بیشتر یادشان گرفت، بنابراین این‌گونه از دروس را بهتر است در ساعات اولیه روز که ذهن خسته نیست مرور کنید. در صورتی که نصف روز را در مدرسه هستید، بعد از صرف ناهار در خانه و یک چرت نیم‌ساعته ذهن ریکاوری و آماده پذیرش مطالب درسی می‌شود و بهترین زمان برای یادگیری دروسی مثل ریاضی است. 
دروس حفظ‌کردنی را چه ساعاتی از روز بخوانیم؟
بعد از مرور و یادگیری دروس محاسباتی مثل ریاضی، مغز آماده یادگیری دروس حفظی است. پس می‌توانید به راحتی بعد از پایان تمرینات و مرور درس‌های یادگرفتنی، با یک استراحت کوتاه و صرف یک میان‌وعده مقوی و انرژی‌زا مانند میوه یا تنقلاتی مثل مغزیجات خواندن درس‌هایی نظیر زبان، تاریخ، ادبیات فارسی و... را شروع کنید.
منبع عصر ایران
ارسال نظر

تبلیغات متنی