کد خبر : 24434

ترشی بادمجان | طرز تهیه ترشی بادمجان

طرز تهیه ترشی بادمجان با روغن زیتون را در ورانداز میخوانید .

به گزارش ورنداز :

طرز تهیه ترشی بادمجان با روغن زیتون را در ورانداز میخوانید .

ترشی بادمجان 

این ترشی از ترشی های سنتی و قدیمی ایتالیایی است که با روغن زیتون تهیه و از سرکه تنها برای مزه دار کردن آن استفاده می شود. در نتیجه بهترین گزینه برای افرادی است که به دلیل بیماری یا ذائقه طعم تند و تیز سرکه را در ترشی نمی پسندند.

مواد لازم برای ترشی بادمجان با روغن زیتون 

بادمجان متوسط 2 عدد

سرکه سیب 2 فنجان

سیر ۲ حبه درشت

نمک و فلفل به میزان دلخواه

جعفری تازه و خرد شده 1 قاشق غذاخوری

روغن زیتون 3 قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

بادمجان ها را بشویید، پوست بکنید و کلاهک آنها را کاملا جدا کنید. سپس آنها را بصورت مکعبی خرد کنید. بادمجان های خرد شده را به همراه سرکه سیب در قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید.  بادمجان ها را حدود 15 دقیقه در سرکه سیب بجوشانید تا بادمجان ها نرم و پخته شوند اما شکل خود را از دست ندهند.در این فاصله سیرها را ریز خرد کنید و همراه با روغن زیتون در شیشه بریزید. قابلمه را از روی حرارت بردارید و بادمجان ها را آبکشی کنید. سپس بادمجان های پخته شده را داخل شیشه بریزید. کمی صبر کنید تا خنک شود سپس جعفری خرد شده به آن اضافه کنید.

به دلخواه کمی نمک و فلفل به ترشی اضافه کنید. درب شیشه را ببندید و در یخچال قرار دهید. ترشی بادمجان ایتالیایی با روغن زیتون نیازی به جا افتادن ندارد و بلافاصله قابل استفاده است. این ترشی فوق العاده خوش طعم و بی ضرر را با خیال راحت نوش جان کنید.

نکته: برای ظاهر زیباتر ترشی بادمجان می توانید پوست بادمجان ها را نگیرید و آنها را با پوست خرد کنید و در شیشه بریزید.

منبع فرتاک نیوز
ارسال نظر

تبلیغات متنی