کد خبر : 24415

میل به رابطه جنسی | میل به رابطه جنسی در زنان و مردان

برای خواندن اطلاعات مفید رابطه جنسی زن و مرد ادامه مطلب را بخوانید .

به گزارش ورنداز :

میل به رابطه جنسی در زنان و مردان

برای خواندن اطلاعات مفید رابطه جنسی زن و مرد ادامه مطلب را بخوانید .

برای اطلاع از جزئیات میل به رابطه جنسی در زنان و مردان با ما در ادامه همراه باشید.

 میل جنسی در افراد مختلف به درجات متفاوتی تجربه می شود، بعلاوه یک فرد ممکن است در طول یک بازه زمانی مشخص نوساناتی را در میل جنسی خود تجربه کند.

 اگر چه میل جنسی، یکی از ابتدایی ترین تمایلات بشری است؛ تحقیقات در مورد اینکه چه زمانی و چرا میل جنسی را تجربه می کنیم محدود است.

آیا مردان میل جنسی قوی تری دارند؟

مردان میل جنسی بیشتری نسبت به زنان نشان می دهند و بیشتراز زنان به رابطه جنسی فکر می کنند، بطور متوسط مردان هر ۱۷۰۰ ثانیه یکبار به رابطه جنسی فکر می کنند؛ اما مردان هم چنین بیشتر از زنان به غذا و خواب فکر می کنند. بنابراین، مردان موجوداتی نیاز محور هستند، نه صرفا جنسی.

آیا با افزایش سن میل جنسی کم می شود؟

تحقیقات جدید نشان می دهد، افزایش سن لزوما با کاهش میل جنسی همراه نیست؛ درعوض افزایش سن منجربه کاهش تعداد دفعات رابطه جنسی می شود. به عبارت دیگر با افزایش سن، هنوز هم میل جنسی وجود دارد، اما زیاد رابطه جنسی برقرار نمی شود. یکی از دلایل کاهش دفعات رابطه جنسی در سنین بالا احتمالا به نگرش زوجین به رابطه جنسی در این سنین برمی گردد.

عوامل موثر بر میل جنسی

یکی از عوامل موثر بر میل جنسی، درسطح فیزیولوژیک هورمون ها هستند. برای مردان، با افزایش سطح تستوسترون، میل جنسی نیز افزایش می یابد، همچنین شواهدی وجود دارد میل جنسی زنان در مراحل مختلف چرخه تخمک گذاری تغییر می کند. یک مطالعه نشان داد با افزایش سطح تستوسترون در طول چرخه تخمک گذاری زنان میل جنسی بیشتری را تجربه می کنند. تحقیقات در رابطه با تاثیر عوامل روانی و محیطی بر میل جنسی همچنان ادامه دارد.

منبع ۵۵ آنلاین
ارسال نظر

تبلیغات متنی