کد خبر : 24390

شیرین بیان | فواید شیرین بیان

معجزه شیرین بیان برای پوست را در این مطلب میخوانید

به گزارش ورنداز :

معجزه شیرین بیان برای پوست را در این مطلب میخوانید 

فواید شیرین بیان برای پوست  آن‌قدر زیاد است که شما هم اگر از آن‌ها باخبر باشید، یک‌لحظه هم فرصت را از دست نداده و شروع به استفاده از آن می‌کنید. 

فواید شیرین بیان برای پوست

در این مطلب چند مورد از فواید شیرین‌بیان را برایتان بازگو می‌کنیم.

یکی از فواید شیرین بیان برای پوست خاصیت روشن‌کنندگی پوست است

اگر شما هم قسمت‌هایی از بدنتان از نواحی دیگر تیره‌تر است لازم است که از شیرین‌بیان استفاده کنید. شیرین بین یک ماده عالی است که می‌توانید جایگزین مواد شیمیایی کنید تا پوستتان را روشن‌تر کند.

یکی دیگر از یکی از فواید شیرین بیان برای پوست ازبین‌بردن لکه‌های حاصل از نور خورشید است

با بالارفتن سن و در معرض بیش از اندازه خورشید بودن، لکه‌های پوستی برای شما ایجاد می‌شود. ازآنجاکه آسیب‌های ناشی از نور خوشید عامل اصلی تغییر رنگ پوست است، آنزیم‌های بازدارنده اشعه فرابنفش خورشید (UV) موجود در گیاه شیرین‌بیان، از پوست شما در برابر این آسیب‌ها محافظت می‌کند.

اگر از شیرین‌بیان استفاده کنید، با موادی که دارد پوست شما در مقابل آفتاب محافظت می‌کند.

از فواید شیرین بیان برای پوست می‌توان به ازبین‌بردن یا محوکردن اسکارهای پوستی اشاره کرد

یکی از مشکلاتی که خانم‌ها دارند جای جوش یا آکنه است که بسیار آزاردهنده هست. شیرین‌بیان با داشتن مواد مؤثری که درون خود دارد، می‌تواند این لکه‌های پوستی را مهار کرده و با استفاده مستمر گاهی باعث محوشدن آن‌ها شود.

حفظ رطوبت پوست و آبرسانی به آن

استفاده منظم از برخی مواد از جمله شیرین‌بیان به رطوبت و آبرسانی پوست کمک می‌کند؛ بنابراین با استفاده از آن می‌توانید پوستی باطراوت داشته باشید. زیرا اگر پوست آبرسانی نشده و کم‌آب باشد، بعد از مدتی زیبایی و طراوت خودش را از دست می‌دهد و افراد را پیرتر از سن واقعی خود نشان می‌دهد.

طرز تهیه ماسک شیرین بیان

رای تهیه این ترکیب ۱ قاشق مرباخوری پودر شیرین بیان را با مواد زیر ترکیب می‌کنیم:

• ۱ قاشق غذاخوری روغن بادام

• ۱ قاشق غذاخوری شیر

• ۱ قاشق غذاخوری آبلیمو

• ۱ قاشق غذاخوری عسل طبیعی

پس از ترکیب ماسک را بر روی پوست قرار داده و آرام ماساژ دهید و اجازه دهید برای مدت ۳۰ دقیقه بر روی پوست شما بماند. زمانی که ماسک شیرین بیان بر روی پوست شما قرار دارد تا جایی که ممکن است به صورت کامل استراحت کنید و پوست صورت خود را حرکت ندهید. پس از گذشت مدت تعیین شده، صورت خود را به صورت کامل با آب گرم یا ولرم بشویید.

منبع مجله دلتا
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی