کد خبر : 24339

ابتلا به آلزایمر | دلایل ابتلا به آلزایمر

در این مطلب از چند مورد از دلایل ابتلا به بیماری آلزایمر را میخوانید

به گزارش ورنداز :

در این مطلب از چند مورد از دلایل ابتلا به بیماری آلزایمر را میخوانید روزبه‌روز بر شمار افراد مبتلا به آلزایمر در جهان افزوده می‌شود که در این میان زنان شرایط بدتری دارند و از مشکلاتی همچون فراموشی و تغییرات رفتاری رنج می‌برند.در این میان تحقیقات نشان داده است برخی از رفتارهای بد که حتی شاید تصورش را هم نکنید تاثیرات مستقیمی بر ابتلا به این بیماری دارند که مهم‌ترین آنها در پی می‌آیند

دلایل ابتلا به آلزایمر 

۱. خواب کم 

تحقیقات دانشکده پزشکده انشگاه هاروارد نشان داد، افراد مسن‌تر که شب‌ها کمتر از هفت ساعت می‌خوابند دو برابر بیش از همسالان خود که بین 6 تا هشت ساعت در هر شب به استراحت می‌پردازند، در معرض ابتلا به آلزایمر قرار می‌گیرند و احتمال مرگ آنها هم دو برابر است.

۱. انگشت در بینی کردن:

عادت انگشت کردن در بینی میزان خطر ابتلا به آلزایمر را به طرز قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌دهد زیرا با این کار، پوست بینی از بین می‌رود و موجب افزایش باکتری‌‌هایی در آن محل می‌شود که می‌توانند راه خود را به سوی مغز پیدا کنند.

 
 

۲. تنهایی طولانی‌مدت:عدم حضور و مشارکت در مناسبت‌های اجتماعی، عدم ارتباط با دیگران و تنهایی هم بر سلامت مغزی افراد اثر منفی می‌گذارد.

به گفته کارشناسان بهداشتی، افرادی که حتی تعداد کمی دوست نزدیک داشته باشند، خوشبخت‌تر خواهند بود و کمتر در معرض فراموشی و آلزایمر قرار می‌گیرند، در حالی که تنهایی موجب بدتر شدن وخامت مغز می‌شود.این نتیجه در تحقیقاتی که دانشگاه جان هاپکینز درباره ارتباط انزوای اجتماعی و آلزایمر انجام داده به دست آمده است.

۳. خوردن غذاهای بی‌کیفیتبخش‌هایی از مغز که مرتبط با آموزش، یادگیری و سلامت مغزی است در افرادی که غذاهای فست‌فودی مانند همبرگر پیتزا، سیب‌زمینی سرخ کرده و چیپس می‌خورند، مستقیماً تحت تاثیر منفی این غذاها قرار می‌گیرند.

 

رژیم غذایی متشکل از غذاهای فراوری‌شده، روغن‌های غیر بهداشتی و گلوکزهای افزوده‌شده، باعث بروز عفونت‌های مختلف و افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های متعدد می‌شود.

۵. گوش دادن به موسیقی با صدای بلند به وسیله هدفون گوش دادن به موسیقی‌ باصدای بلند به وسیله هدفون یا هندزفری برای بیش از 30 دقیقه در روز احتمال ابتلا به آلزایمر یا دیگر مشکلات عملکرد مغزی را تشدید می‌کند.

منبع ۵۵ آنلاین
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی