کد خبر : 24307

رابطه جنسی | دانستنی های جنسی | تاثیرات رابطه جنسی

معرفی پوزیشن‌‌های مناسب برای اولین دخول را در این مطلب میخوانید

به گزارش ورنداز :

معرفی پوزیشن‌‌های مناسب برای اولین دخول را در این مطلب میخوانید 

برقراری رابطه جنسی برای بار اول برای اکثر خانم‌ها استرس زا و همراه با اضطراب‌های زیادی است، این موضوع در ابتدای ازدواج تاثیر زیادی بر رابطه جنسی اول دارد و به دلیل ترس از آن ممکن است اولین دخول با درد و استرس زیادی همراه باشد.

ترس زنان از اولین رابطه جنسی بیشتر ناشی از درد از دست دادن پرده بکارت است و این موضوع اهمیت رعایت برخی نکات و موارد در اولین رابطه جنسی را بسیار زیاد می‌کند. پوزیشن برای اولین دخول و قرار گرفتن در موقعیت مناسب یکی از نکاتی است که باید به آن توجه ویژه داشت که البته بهتر است با مشورت دکتر زنان در رابطه با آن تصمیم بگیرید.انجام صحیح این پوزیشن‌ها در اولین رابطه جنسی در کنار سایر موارد می‌تواند آرامش و لذت را به همراه داشته باشد. در همین راستا قصد داریم تا در این رابطه پیش‌آگاهی‌های لازم را در اختیار شما بگذاریم؛ از شما دعوت می‌کنیم تا در ادامه با ما همراه باشید.

دلیل استفاده از پوزیشن‌‌های خاص در اولین دخول

خانم‌ها در اولین رابطه جنسی به دلیل از دست دادن پرده بکارت استرس زیادی را تجربه می‌کنند. راهکارهای زیادی برای کاهش این استرس وجود دارد و یکی از آنها استفاده از پوزیشن‌های مناسب در اولین رابطه جنسی خواهد بود.

رابطه جنسی شب عروسی اولین تجربه سکس برای خانم‌ها است. پوزیشن اولین سکس می‌تواند در تجربه رابطه‌ای لذت بخش تاثیر زیادی داشته باشد.

پوزیشن‌های سکس در شب عروسی باید محرک و جذاب باشند. زمانی که پوست بدن زن به پوست مرد برخورد کرده و او را تحریک می‌کند هر چه این تحریک قوی‌تر باشد، جذابیت رابطه بیشتر می‌شود. دخول در اولین نزدیکی معمولاً دردناک است، بنابراین باید به کمک روش‌های مختلف و استفاده از انواع پوزیشن‌های جنسی مناسب این درد را کاهش داد.

پوزیشن در شب زفاف باید به گونه‌ای باشد که مرد به قسمت‌های مختلف بدن زن دسترسی کامل پیدا کند و بتواند تحریکات لازم را انجام دهد، بنابراین روش‌ها و فانتزی‌های پیچیده اصلا برای شب عروسی مناسب نخواهند بود.

مرد باید اعضای حساس بدن زن را لمس کرده و با او رابطه خوبی برقرار کند. عشق ورزی مهم‌ترین بخش رابطه عروس و داماد در شب عروسی است. از طرفی بهتر است پوزیشن‌ها به درستی انتخاب شوند تا لذت بیشتری به همراه داشته باشند و زن درد کمتری تجربه کند.

استفاده از کاندوم هنگام رابطه جنسی برای جلوگیری از بارداری و بیماری الزامی است. همچنین، زنان می‌توانند قبل از برقراری رابطه جنسی نگرانی‌های خود را با همسرشان در میان بگذارند تا از پوزیشن‌هایی که باعث افزایش درد می‌شود، اجتناب کنند. همچنین کنترل سرعت و شدت رابطه جنسی در اولین سکس بسیار مهم است و زن و مرد باید احتیاط کنند

معرفی پوزیشن‌‌های مناسب برای اولین دخول

معرفی پوزیشن‌‌های مناسب برای اولین دخول

پوزیشن‌هایی برای اولین رابطه جنسی در اوایل ازدواج وجود دارد که درد کمتری را برای زن به همراه خواهند داشت و برای فردی که در این راه بی تجربه است مناسب خواهند بود. در ادامه بهترین و مناسب‌ترین پوزیشن‌ها برای اولین دخول را بررسی می‌کنیم:

پوزیشن میسیونری

پوزیشن میسیونری که به مدل سنتی نیز معروف است رایج‌ترین حالت در حین رابطه جنسی مخصوصا برای اولین بار محسوب می‌شود. در این حالت زن به پشت دراز می‌کشد و پاهایش را باز می‌کند و به زانوهایش اجازه می‌دهد کمی خم شوند. سپس مرد رو به رو روی او قرار می‌گیرد. پاهای زن در دو طرف بدن مرد قرار می‌گیرند و مرد در این حالت می‌تواند دخول را بسیار آهسته انجام دهد. این پوزیشن به دلیل فشار کم درد کمتری خواهد داشت.

پوزیشن دختر گاوچران

این پوزیشن در بین خانم‌ها محبوب است زیرا باعث تحریک نقطه جی می‌شود و لذت آنها را افزایش می‌دهد. پوزیشن دختر گاوچران در حین رابطه جنسی به گونه‌ای است که مرد به پشت دراز کشیده و پاهای خود را به آرامی دراز می‌کند. سپس زن روی لگن مرد می‌نشیند و دخول انجام می‌شود. این پوزیشن به دلیل تحریک زیاد زن، برای اولین رابطه جنسی مناسب است.

پوزیشن لوتوس

در این حالت مرد چهار دست و پا یا با پاهای صاف نشسته و سپس زن روی ران‌های او می‌نشیند. در این حالت زن و مرد می‌توانند برای صمیمیت بیشتر همدیگر را در آغوش بگیرند. در پوزیشن لوتوس تحریک نقطه جی زیاد است و به دلیل صمیمیت بالا برای اولین بار مناسب خواهد بود.

پوزیشن قاشقی

در این حالت که مدل اسپونینگ نیز نامیده می‌شود، زن و مرد هر دو به پهلو دراز می‌کشند، به طوری که زن جلوی مرد دراز می‌کشد و مرد لگن خود را از پشت به لگن زن می‌چسابند و دخول انجام می‌شود. این پوزیشن نیز برای اولین دخول و اولین سکس بسیار مناسب و همراه با صمیمت فراوان است

پوزیشن اژدها

این حالت که تا حدودی شبیه به حالت داگ استایل بوده و به این صورت است که زن روی شکم دراز می‌کشد اما دستانش را روی زمین گذاشته و کمی از آن فاصله می‌گیرد و دخول از پشت انجام می‌شود. برای راحتی زن می‌توان دو بالشت زیر شکم او قرار داد تا در اولین رابطه جنسی فشار زیادی احساس نکند.

پوزیشن قرار گرفتن زن روی مرد

یکی از بهترین پوزیشن‌ها برای اولین دخول قرار گرفتن زن روی مرد است. در این وضعیت، زن کنترل بیشتری بر رابطه دارد و می‌تواند برای کاهش درد، رابطه را کاملا کنترل کند. در این صورت مرد باید کاملاً روی زمین دراز بکشد و دستان خود را در دو طرف بدن خود قرار دهد و زن با کنترل خود دخول را انجام دهد. این پوزیشن، انتخابی مناسب برای زوج‌های جوان است زیرا با لذت زیادی همراه خواهد بود.

پوزیشن قرار گرفتن در مقابل هم

این پوزیشن باعث می‌شود که زوجین بتوانند در حین رابطه، چهره یکدیگر را ببینند و لذت یا درد طرف مقابل را بهتر احساس کنند و رابطه کنترل شده‌تری داشته باشند.

این پوزیشن به زوج‌ها این فرصت را می‌دهد که رابطه جنسی آرام و لذت بخشی را بدون نیاز به حمل یکدیگر در حین نزدیکی تجربه کنند. در این حالت زوج‌ها به راحتی می‌توانند همدیگر را نوازش کنند و ببوسند. اینگونه می‌توان اولین رابطه را آهسته و بدون استرس برقرار کرد.

پوزیشن دراز کشیدن پهلو

یکی از بهترین پوزیشن‌هایی که زوج‌های جوان می‌توانند برای اولین رابطه خود انتخاب کنند، رابطه جنسی از پهلو است. در این پوزیشن زن به پهلو دراز می‌کشد و مرد پشت سر او می‌خوابد. با توجه به اینکه لمس تمام بدن در این رابطه اتفاق می‌افتد، تحریک زوجین خیلی بهتر و قوی‌تر از سایر حالت‌ها انجام می‌شود و این گزینه را می‌توان بهترین پوزیشن برای دخول اول دانست.

کاهش درد اولین رابطه جنسی

یکی از دغدغه‌های زوجین هنگام برقراری اولین رابطه جنسی، کاهش درد اولین دخول برای خانم‌ها خواهد بود. به این منظور توصیه می‌شود اولین رابطه را با رضایت کامل انجام دهید. در اولین دخول و پاره شدن پرده بکارت نه تنها نباید اجباری در کار باشد، بلکه این دخول باید با نوازش‌های صبورانه و معاشقه‌های پرشور انجام شود و مرد به تدریج زن را برای خول آماده کند.

بنابراین برای کاهش درد اولین رابطه جنسی مرد باید تمام احتیاط‌های لازم را به عمل آورد و با ملایمت و صبورانه عمل کند، زیرا کوچکترین اشتباهی در شب عروسی، زن را خسته و ناراحت می‌کند و رابطه جنسی نه تنها با لذت همراه نخواهد بود بلکه خاطره بدی به جای می‌گذارد.

روش‌‌هایی برای کاهش درد اولین دخول

برای کاهش درد اولین دخول کافی است چند نکته را عایت کنید. اول اینکه بهتر است از زیاده‌روی در سخنان تحریک آمیز جلوگیری کنید زیرا می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد. اگر همسرتان بیش از حد ساکت است، می‌توانید همزمان سوالاتی مانند “آیا احساس خوبی داری؟ “، “آیا درد داری یا لذت میبری؟ ” و سوالات دیگری از این قبیل بپرسید و نظر او را جویا شوید.

از خوردن غذاهای سنگین قبل از رابطه جنسی خودداری کنید زیرا باعث خواب آلودگی شما می‌شود. همچنین از نوشیدن الکل خودداری کنید، زیرا نوشیدن الکل می‌تواند نعوظ را دشوار کند.نگران همگام سازی ارگاسم نباشید. بسیاری از زنان تنها زمانی به ارگاسم می‌رسند که تجربه کافی داشته باشند. خیلی بعید است که بتوانید در اولین دخول هر دو به اورگاسم برسید. پس بیشتر خوش بگذارنید و در مورد آنچه شما را خوشحال و راضی می‌کند صحبت کنید.

اگر مرد خیلی زودتر از آنچه انتظار داشتید ارضا شد، نگران نباشید و ناراحت نشوید. کمی عشق بورزید، بخوابید و دوباره تلاش کنید، بار دوم خیلی راحت‌تر خواهید بود.

درد پاره شدن پرده بکارت در اولین دخول

پاره شدن پرده بکارت می‌تواند در اولین دخول دردناک و همراه با خونریزی باشد. اما این خونریزی و درد زیاد طول نمی‌کشد و به سرعت از بین می‌رود. برای بسیاری از زنان، این درد و خونریزی تنها 10 ثانیه طول می‌کشد، پس از آن لذت جایگزین درد خواهد شد.

برای لذت بردن در این مرحله از رابطه جنسی سعی کنید قبل از پاره شدن پرده بکارت زمان زیادی را به معاشقه بگذرانید تا ترشحات واژن افزایش یافته و از دردهای احتمالی کاسته شود. توصیه می‌شود از یک روان کننده استفاده کنید، زیرا در برخی از خانم‌ها به دلیل استرس و اضطراب ترشحات واژن در اولین دخول کافی نیست و همین موضوع باعث ایجاد درد می‌شود. بنابراین، استفاده از روان کننده می‌تواند موثر باشد. روان کننده‌ها همچنین احتمال پاره شدن کاندوم در حین مقاربت را کاهش می‌دهند.

راهکارهایی برای بهبود رابطه جنسی در شب زفاف

در مورد اولین رابطه زناشویی یا همان شب زفاف نظرات زیادی وجود دارد. برای برخی رابطه جنسی برای اولین بار با درد شدید یا خونریزی همراه است و برای برخی دیگر این درد و خونریزی تنها چند ثانیه خواهد بود. لازم به یادآوری است که هیچ تعریف روشنی از شرایط اولین رابطه جنسی وجود ندارد. در ادامه نکاتی را برای بهتر شدن اولین رابطه جنسی شرح می‌دهیم:

آناتومی بدن خود را بشناسید

قبل از برقراری اولین رابطه زناشویی، سعی کنید با آناتومی بدن خود آشنا شوید. اگر آناتومی بدن را بدانید، می‌توانید رابطه جنسی را راحت‌تر و بهتر تجربه کنید.

در مورد نگرانی‌های خود با شریک زندگیتان صحبت کنید

یکی از نکات مهم در اولین رابطه زناشویی این است که همدلی و صحبت با همسرتان را جدی بگیرید. اگر در حین اولین رابطه جنسی عصبی یا نگران آسیب هستید، حتماً آن را با شریک زندگی خود در میان بگذارید. شما و شریک زندگیتان می‌توانید اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که از نظر جسمی و احساسی تجربه خوبی خواهید داشت.

در مورد چگونگی رسیدن به ارگاسم بیشتر بدانید

رسیدن به ارگاسم در حین رابطه جنسی برای زوج‌ها بسیار مهم است. برخی افراد در اولین باری که رابطه جنسی دارند به طور طبیعی به ارگاسم نمی‌رسند و این کاملا طبیعی است. رابطه جنسی مهارتی است که با گذشت زمان می‌توانید آن را بهبود ببخشید. درست مانند رانندگی یا هر مهارت دیگری، رابطه جنسیی نیاز به تجربه و کسب مهارت دارد. شما می‌توانید مطالعات لازم را در مورد چگونگی رسیدن به ارگاسم برای خود یا شریک زندگی خود دریافت کنید. سعی کنید در مورد رسیدن به ارگاسم انتظارات واقع بینانه داشته باشید.

اولین رابطه جنسی را به آرامی انجام دهید

رابطه جنسی می‌تواند بسیار هیجان انگیز باشد. با این حال، به خاطر داشته باشید که باید رابطه جنسی را به آرامی انجام دهید تا لذت بیشتری را تجربه کنید. سعی کنید در ابتدا از حرکات آهسته و ملایم استفاده کنید و همانطور که در آن حالت احساس راحتی می‌کنید آنها را تغییر دهید. به خصوص در اولین دخول سعی کنید سرعت خود را کم کنید تا عضلات واژن به آلت مردانه عادت کنند. کاهش سرعت رابطه جنسی به شما فرصتی می‌دهد لذت بیشتری ببرید.

زمان کافی را صرف معاشقه کنید

معاشقه راهی عالی برای آرام کردن ذهن، افزایش آگاهی و تجربه لذت بیشتر است. هر چه معاشقه طولانی‌تر و بهتر باشد، کیفیت رابطه جنسی بالاتر است. همچنین معاشقه به روان شدن واژن کمک می‌کند و اولین دخول را آسان‌تر و بدون درد و خونریزی شدید خواهد کرد.

نکته مهم دیگر برای داشتن رابطه جنسی برای اولین بار استفاده از روان کننده است. استفاده از روان کننده قبل از برقراری اولین رابطه زناشویی کمک زیادی به تسهیل آن و رسیدن به اوج لذت جنسی می‌کند. البته توجه داشته باشید که هنگام استفاده از کاندوم، باید از روان کننده‌هایی با پایه آب استفاده کنید؛ زیرا استفاده از روان کننده‌های روغنی باعث ایجاد اصطکاک در سطح کاندوم و افزایش احتمال پارگی آن می‌شود و به احتمال بارداری ناخواسته افزایش می‌یابد.

در زمان اولین دخول، اعتماد داشتن و حفظ آرامش از هر چیزی مهم‌تر است!

اولین دخول در شب زفاف اهمیت زیادی دارد و با استرس و هیجان بالایی همراه است. در نتیجه باید اطلاعات خود را در زمینه‌های مختلف به خصوص پوزیشن‌های مناسب بالا ببرید تا تجربه لذت بخشی داشته باشید.

شریک زندگی خود را با صحبت در مورد رابطه جنسی غافلگیر نکنید. به این فکر کنید که با چه پوزیشن‌هایی اولین رابطه را هم برای خود و هم برای همسرتان به رابطه‌ای به یاد ماندنی تبدیل خواهید کرد.

اگر در حین رابطه جنسی مشکلی دارید به پزشک شخصی مراجعه کنید. توصیه می‌شود برای بهتر شدن رابطه خود از مشاوره جنسی با بهترین متخصصین زنان، زایمان یا اورولوژی بهره‌مند شوید.

منبع دکتر دکتر
ارسال نظر

نظرات کاربران
 • محسن

  باسلام من که شب عروسی‌ هرکار کردم نشد دوخول انجام بدم تازه باید دستمال خونی هم تحویل می‌دادیم که نشد
  وچون پرده ارتجاعی داشت خونریزی نداشت
  قابل توجه بعضی ها پرده همه ی خانم ها خونریزی نداده
  وهمیشه تنگ هستش
  ممنون

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی