کد خبر : 24132

باقالی | پاک کردن باقالی

بهترین و سریع ترین روش پاک کردن باقالی را در این مطلب می آموزید .

به گزارش ورنداز :

بهترین و سریع ترین روش پاک کردن باقالی را در این مطلب می آموزید .اگر میخواهی باقالی رو تند و سریع پاک کنی و تا یکسال توی فریزر سبز و تازه نگه داری پس این مطلب برای تو تهیه شده و از دستش نده.

روش پاک کردن باقالی 

 

بهترین و سریع ترین روش پاک کردن باقالی را در این مطلب می آموزید .باقلا یکی از گیاهان خوراکی است که هم‌زمان با فرا رسیدن بهار به بازار می‌آید و در میان ایرانیان یک خوراکی محبوب است. باقلا سرشار از ویتامین و مواد معدنی مانند منگنز، مس، فسفر، منیزیم، آهن، پتاسیم، روی و... است و یکی از غنی‌ترین منابع فیبر، پروتئین و فولات محسوب می‌شود. خوردن باقلا برای کسانی که فشار خون بالا دارند، بسیار مفید است؛ زیرا به تنظیم و پایین آمدن فشار خون کمک می‌کند؛ همچنین خوردن باقلا موجب کاهش خطر بروز بیماری‌های قلبی می‌شود. اما خوردن باقلا برای افرادی که دچار بیماری فاویسم هستند، مضر است و این افراد بهتر است هرگز با گیاه باقلا تماس نداشته باشند.

از آنجا که فصل رویش باقلا در بهار است، بسیاری از افراد این گیاه خوشمزه و مفید را برای روز‌های پاییز و زمستان ذخیره می‌کنند. روش‌های ذخیره کردن باقلا شامل خشک کردن و فریز کردن آن است. برای ذخیره و نگهداری باقلا در طولانی مدت ابتدا باید آن را پوست و پاک کرد. معمولا پوست کردن باقلا کمی سخت است؛ زیرا در بسیاری از موارد باقلا به صورت درسه و کامل از پوسته دوم خود خارج نمی‌شود. در این مطلب بهترین و سریع‌ترین روش مناسب برای پوست کندن باقلا تقدیم به شما کاربران گرامی خواهد شد.۱ ـ ابتدا دانه‌های باقالا را از پوسته اولیه خارج کنید؛ سپس یک قابلمه بزرگ را پر از آب کنید و آن را روی شعله اجاق گاز بگذارید تا به جوش بیاید.

۲ ـ در این مرحله باقلا را داخل آب درحال جوش بریزید و شعله اجاق گاز را زیاد کنید. حدود ۴ دقیقه زمان بدهید تا باقلا داخل آب بجوشد. بعد از گذشت این مدت زمان باقلا را داخل سبد آبکش کنید.
۳ ـ حالا داخل یک کاسه بزرگ را از آب و یخ پر کنید و بلافاصله باقلا را پس از آبکش کردن داخل کاسه آب یخ بریزید. دو تا سه دقیقه زمان بدهید تا باقلا داخل آب یخ بماند.
۴ ـ در مرحله بعد دوباره باقلا را داخل سبد آبکش کنید و اجازه بدهید تا آب اضافی آن خارج شود. حالا می‌توانید به‌راحتی پوست باقلا را از آن جدا کنید. به دلیل شوکی که در اثر تغییرات دمای آب به باقلا وارد شده است، پوست آن خیلی راحت و نرم جدا خواهد شد.

ارسال نظر

تبلیغات متنی