کد خبر : 23924

سهام عدالت | پیامک جعلی سهام عدالت

برای اطلاع از پشت پرده پیامک سهام عدالت در هرمزگان در ادامه این خبر باما همراه باشید.

به گزارش ورنداز :

پشت پرده پیامک سهام عدالت در هرمزگان

برای اطلاع از پشت پرده پیامک سهام عدالت در هرمزگان در ادامه این خبر باما همراه باشید.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری باند مجرمانه در استان هرمزگان که اقدام به برداشت وجه از حساب شهروندان با ارسال پیامک جعلی سهام عدالت کرده بود، خبر د

سرهنگ احسان بهمنی صبح امروز (۱۵ اردیبهشت ماه) در تشریح این خبر گفت: مجرمان سایبری با ارسال پیامک‌هایی تحت عنوان ثبت‌نام جاماندگان سهام عدالت با سرقت اطلاعات حساب‌های بانکی شهروندان اقدام به برداشت از حساب از حساب های بانکی افراد می‌کنند.

این مقام انتظامی افزود: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا در استان هرمزگان و طرح ادعایشان مبنی بر وصول پیامک با سرشماره شخصی در قالب ثبت‌نام جاماندگان سهام عدالت، پرونده اولیه تشکیل و موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان ادامه داد : پس از انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که شاکیان پیامکی حاوی لینک جعلی با عنوان ثبت‌نام جاماندگان سهام عدالت دریافت کرده که نهایتاً منجر به سوءاستفاده از حساب و برداشت ازحسابشان شده است.

سرهنگ بهمنی اظهار کرد: در ادامه تحقیقات مشخص شد که متهم این پرونده پس از ارسال پیامک حاوی لینک آلوده و دسترسی به پنل پیامک گوشی شهروندان و نیز اخذ اطلاعات کارت‌بانکی قربانی ، اقدام به برداشت از حساب‌های آنان می‌کردند.

وی بیان کرد: متهم پس از اجازه کاربر به نصب نرم افزار، بدافزاری با نام سهام عدالت در دستگاه قربانی اجرا می‌شود که طی آن اطلاعات دستگاه کاربر به سرور مهاجم ارسال و مجرم با ایجاد دسترسی به پیامک‌های دریافتی و همچنین دسترسی به تمام مخاطبین اعمال مجرمانه خود را دنبال کرده و از این طریق می‌تواند علاوه بر دسترسی به رمزهای پویا به منظور خالی کردن حساب بانکی، پیامک جعلی را به تمامی مخاطبان قربانی ارسال کند.

سرهنگ بهمنی تصریح کرد: با اقدامات فنی و اطلاعاتی نهایتاً متهم که نوجوانی ۱۸ ساله بود، شناسایی و توسط تیم عملیاتی پلیس فتا استان هرمزگان شناسایی و دستگیر شد.

این مقام مسئول بیان کرد: متهم پس از انتقال به پلیس فتا همه چیز را انکار می‌کرد اما با مشاهده مستندات و ادله دیجیتال جمع‌آوری شده توسط پلیس ضمن پذیرش بزه انتسابی پرده از چگونگی اقدامات مجرمانه خود برداشت.

وی افزود: در این پرونده، متهم با ارسال لینک جعلی تحت عنوان ثبت‌نام جاماندگان سهام عدالت پس از فریب مخاطبان بیش از ۵ میلیارد ریال کلاه‌برداری کرد.

این مقام مسئول از هموطنان خواست موقع دریافت پیامک عجله نکنید و به شماره فرستنده توجه کنید، اگر پیامک از شماره شخصی و حاوی لینک بود ، بدون شک پیامک جعلی و کلاهبرداری است و به هیچ وجه روی لینک موجود کلیک نکنید و این را هم به یاد داشته باشید که پیامک های معتبر با سرشماره مخصوص ارسال می شوند.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان گفت: کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند.

منبع رکنا
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی