کد خبر : 23906

رابطه جنسی | زود انزالی در رابطه جنسی

در این مطلب به علل زودانزالی و راهکارهایی برای درمان آن اشاره می‌کنیم.

به گزارش ورنداز :

با این روش‌ها زودانزالی خود را کنترل کنید!

در این مطلب به علل زودانزالی و راهکارهایی برای درمان آن اشاره می‌کنیم.

فرد باید قابلیت کنترل انزال را پیدا کند تا بواسطه ی آن دیر ارضا شود یا به عبارتی از انزال زودرس جلوگیری به عمل آورده و نهایتاً مقطع زمان بیشتری به روابط خود ادامه دهد.

انزال زودرس رایج ترین مشکل جنسی مردان است که اثرات عمیقی بر زندگی زناشویی اشخاص دارد. اکثر افردی که دچار بیماری زودانزالی هستند به علل گوناگون اخلاقی و فرهنگی از مراجعه به پزشک خودداری میکنند .

آموزش ارضا شدن و چگونه دیر ارضا شویم:

یکی از بهترین شیوه دیر ارضا شدن روش start & stop

یکی از روشهای مؤثر برای آزادی از انزال زود رس یا دیر ارضا شدن شیوه start& stop اسم دارد. در این شیوه شما به فعالیت جنسی پرداخته و پس از آنکه تحریک شما به ماکزیمم رسید و درست قبل از آن که ارگاسم شوید، دست از فعالیت برداشته و برای مقطع کوتاهی اصلاً تحریکی انجام نمی دهید. هر چند در اول امکان دارد مشکل به نظر برسد ولی به مرور زمان شما از لذت جنسی زیادی برخوردار خواهید شد.

استفاده از روش ماستر و جانسون از دیگر راههای دیر ارضا شدن مرد است:این روش حاوی یادگیری تشخیص و کنترل احساسی است که منجر به ارگاسم میشود . این شیوه از دیر ارضا شدن احتیاج به عزم و تمرین دارد ولی بسیار مؤثر است. ماستر و جانسون، حاوی تحریک سکسی به وسیله خود فرد یا زوج جنسی میباشد . انجام تحریک تا رسیدن به نزدیکی قله( ارگاسم) و متوقف کردن آن است.

این کار در چند نوبت و اوقات گوناگون انجام میشود و کم کم زمان هر تحریک افزایش می یابد تا فرد حس میکند زمان طولانی تری را صرف هر بار تحریک می نماید بعد از چند نوبت و چند روز تمرین انجام نزدیکی آغاز میشود . مرد به پشت می خوابد و به آرامی کار نزدیکی انجام میشود . به محض این که تحریک به قله نزدیک میشود با اشاره کردن به زن( پارتنر) مدتی وضعیت ریلکس بخود گرفته و مجددا نزدیکی آغاز میشود .

squeeze technique روش فشار دادن، راهی برای دیر ارضا شدن:

شیوه فشار دادن در دهه ی ۶۰ میلادی به وسیله مسترز و جانسون عرضه شد. در این روش فرد و یا شریک جنسی وی را از لحاظ جنسی به آرامی تحریک میکند ، بعد زمانی که فرد به نزدیک لحظهء انزال رسید، با انگشتهای علامت و شصت حلقه ای به دور آلت درست می کند و محکم آنرا می فشارد تا وقتی که فشار جنسی فروکش کند. بعد مجددا مرحله های بالا را برای سه بار تکرار میکنند و دفعهء سوم اجازهء انزال را می‌دهند . با تکرار این کار ۱ تا ۲ دفعه در هفته کنترل جنسی آن ها بالا می رود و زمان نزدیکی را می توانند افزایش دهند.

اما آنچه مسلم است، این است که زنان معمولاً دیرتر از مردان ارضا می شوند و عدم آگاهی زوجین از چگونگی ایجاد تطبیق، زمان طولانی ارضا شدن زوجه و زمان کوتاه تر زوج، سبب نمود بیشتر و عذاب آورتر این مشکل می شود. در حالی که می توان با یک اموزش درست در این زمینه از حس نارضایتی زوجین جلوگیری کرد.

مشکلات روانی که به اشکال گوناگون می توانند سبب ایجاد انزال زودرس شوند زیادند. به عنوان مثال استرس، هیجان و استرس های روانی که فرد در زندگی روزانه خود دچار آن ها می شود در پیدایش بیماری انزال زودرس نقش مهمی ایفا می کنند.

معمولاً این هیجانات و استرس ها سبب می شوند تا فرد در حین نزدیکی توانایی خود را در راحتی و تمرکز روی روابط جنسی از دست داده و انزال زودرس رخ دهد. یکی دیگر از مسایلی که از طریق ایجاد مشکل روانی سبب پیدایش انزال زودرس می شود، ترس از پیدایش اختلا ل نعوظ است. در واقع ترسی که فرد نسبت به از دست دادن نعوظ دارد سبب می شود تا بصورت ناخود آگاه انزال زودتر از هنگام رخ دهد. اما در موردهای نادری هم استفاده برخی داروها مانند بعضی از دارو های اعصاب سبب پیدایش انزال زودرس می شود.

با تمرین و تکرار سعی کنید آستانه انزال را در خودتان معین کنید و بعد سعی کنید تا بر روی کنترل آن اجحاف کامل پیدا کنید تا بواسطه ی آن قادر شوید مقطع زمان روابط جنسی را افزایش دهید. سعی کنید زمانی که به آستانه انزال نزدیک می شوید کاری کنید تا برانگیختگی کم تر شود. همیشه خودتان را پایین تر از حدی نگه دارید که انزال اجباری صورت پذیرد. هر موقع که حس کردید در حال نزدیک شدن به مرحله ی انزال هستید، حرکت دادن بدن را متوقف کنید، چند ثانیه بخود مهلت بدهید تا آهسته شوید و زمانیکه تحریک اندکی کم تر شد، دوباره بکار خود ادامه دهید.

منبع فرتاک ورزشی
ارسال نظر

تبلیغات متنی