کد خبر : 23851

انسان های اولیه | غذای انسان های اولیه

آیا میدانید غذای انسان های اولیه چه بوده ؟ در ادامه بخوانید...

به گزارش ورنداز :

آیا میدانید غذای انسان های اولیه چه بوده ؟ در ادامه بخوانید

حتماً برای شما هم این سؤال پیش آمده که غذای انسان های اولیه چه بوده و آنها چطور خوراک خود را تامین میکردند؛ در پاسخ به این سؤال اطلاعاتی موجود است که چکیده آنها را در ادامه خواهید خواند.

گوشت ماموت، اصلی ترین غذای انسان های اولیه

مطالعات انجام گرفته نشان داده است که انسان‌های اولیه از گوشت ماموت و گیاهان خام به عنوان بخشی از رژیم غذایی‌شان استفاده می‌کردند. پژوهشگران در مطالعه رژیم غذایی انسان‌های امروزی به این نتیجه رسیدند که رژیم غذایی اجداد انسان‌ها، همچنان انعطاف‌پذیرتر از رژیم غذایی نئاندرتال‌ها بوده است و نظریه‌ای که می‌گفت هوموساپینس یا انسان به طور کامل از رژیم غذایی نئاندرتال‌ها متفاوت بوده، تکذیب شده است. بنابراین، به طور مشابه با نئاندرتال‌ها، اجداد ما نیز از گوشت ماموت و گیاهان خام به عنوان بخشی از رژیم غذایی‌شان استفاده می‌کردند.

براساس شواهد آرشئولوژی، ماموت‌ها به عنوان یک منبع غذایی برای برخی از انسان‌های اولیه مصرف می‌شده اند. ماموت‌ها، که حیوانات بزرگی بودند و در مناطق سردسیر زندگی می‌کردند، می‌توانستند یک منبع غذایی قابل توجه برای انسان‌های اولیه باشند. از ماموت‌ها بهره‌برداری‌های مختلفی انجام می‌شد، از جمله شکار آنها برای تأمین گوشت، چربی، استخوان‌ها، و پوست‌ها.

با وجود غول پیکر بودن ماموت ها، جالب است بدانید که انسان‌های اولیه می‌توانستند با استفاده از ابزار‌های سنگی و ابزار‌های چوبی ساده، به شکار ماموت‌ها بپردازند. استفاده از گوشت ماموت‌ها به عنوان منبع اصلی گوشت و چربی برای تأمین نیازهای غذایی آنها بوده است. همچنین، استخوان‌ها و پوست‌های ماموت‌ها نیز به عنوان مواد اولیه برای ابزارسازی و سایر مصارف استفاده می‌شدند.

جزئیات دیگر رژیم غذایی انسان ها اولیه

غذای انسان‌های اولیه بسته به منطقه جغرافیایی و زمانی که در آن زندگی می‌کردند، متفاوت بود. با این حال، بر اساس شواهد آرشئولوژی، برخی از اجداد انسان‌ها عمدتاً از شکار، گردآوری، و گیاه‌خواری برای تأمین غذای خود استفاده می‌کردند. این منابع شامل موارد زیر می‌شود:

شکار حیوانات

شکار حیوانات، از جمله حیوانات بزرگ و کوچک، به عنوان منبع اصلی غذا برای انسان‌های اولیه بود. آنها از شکار حیوانات برای تأمین گوشت و چربی استفاده می‌کردند.

گردآوری گیاهان و میوه‌ها

انسان‌های اولیه گیاهان و میوه‌ها را از طبیعت جمع‌آوری می‌کردند. آنها میوه‌ها، دانه‌ها، ریشه‌ها و سایر مواد گیاهی را به عنوان یک منبع غذایی مصرف می‌کردند.

ماهیگیری

انسان‌های اولیه در مناطقی که نزدیک آب بودند، از ماهیگیری به عنوان یک منبع غذایی استفاده می‌کردند.

شکار گونه‌های کوچکتر

گفتنی است انسان‌های اولیه برای تأمین غذای خود از شکار گونه‌های کوچکتر مانند حشرات، خزندگان و موارد مشابه نیز استفاده می‌کردند.

 

 

منبع فرتاک نیوز
ارسال نظر

تبلیغات متنی