کد خبر : 23835

دوقلو | عجیب ترین دوقلوها

در این مطلب دو دوقلوی غیر همسان را میبینید که حتی پدر و مادرشان از اینکه شباهتی بهم ندارند متعجبند !

به گزارش ورنداز :

در این مطلب دو دوقلوی غیر همسان را میبینید که حتی پدر و مادرشان از اینکه شباهتی بهم ندارند متعجبند ! 

در فیلم بالا کتک کاری دوقلو ها در رحم مادر را ببینید

علم پر از معجزاتی است که مردم عادی از آن بی‌خبرند. به عنوان مثال، نوزادان دوقلو متولد شده از زوج‌های با نژادهای مختلف، شانس داشتن رنگ پوست متفاوت را دارند.یک زوج بریتانیایی مختلط، در سال ۲۰۰۱، صاحب دوقلوهای دو نژادی خود شدند که رنگ پوست و رنگ چشم متفاوتی داشتند. هایلی پوست تیره‌تر پدرش را داشت و لورن با چشمان آبی و پوست روشن بیشتر شبیه مادرشان بود. این زوج در سال ۲۰۰۸ از خواهران دوقلوی دیگری به نام‌های میا و لیا استقبال کردند که ظاهری متفاوت از یکدیگر داشتند. حتی خود پدر نیز پس از به دنیا آمدن این نوزادان متعجب شد و گفت: «راه آسانی برای توضیح همه چیز وجود ندارد. من خودم هنوز در شوک هستم.» هیچ کس انتظار نداشت این معجزه برای بار دوم تکرار شود.

دوقلو عجیب

*هیچ کس باور نمی‌کند که این دختران دوقلو هستند

دو خواهر دوقلو بزرگ‌تر می‌گویند که برای مردم سخت است باور کنند که آن‌ها دوقلو هستند. برخی افراد شوکه می‌شوند و برخی دیگر حتی ممکن است فکر کنند که آن‌ها دروغ می‌گویند. بیشتر اوقات، مردم گمان می‌کنند هایلی و لورن فقط بهترین دوستان هم هستند نه خواهران دوقلو. اما چنین واکنش‌هایی قابل درک است، زیرا پدیده‌های نادری مانند این فقط ۱ در ۵۰۰.۰۰۰ اتفاق می‌افتد. به همین دلیل، دختران هرگز از واکنش‌های حیرت‌انگیز مردم خسته نمی‌شوند. در واقع، آن‌ها دوست دارند پاسپورت خود را بیرون بیاورند و صورت‌های شگفت زده مردم را تماشا کنند.

دوقلو عجیب

*این خانواده در رکوردهای جهانی گینس ثبت شدبا تولد خواهران کوچکتر، خانواده در رکوردهای جهانی گینس ثبت شد. چنین پدیده‌ای حتی نادرتر و اکنون واقعاً منحصر به فرد است زیرا آن‌ها تنها خانواده در جهان هستند که دو بار چنین پدیده‌ای را تجربه کرده اند. احتمال تولد دوقلو با رنگ پوست متفاوت از یک پدر و مادر برای بار دوم، ۱ در ۱.۰۰۰، ۰۰۰ است. حتی هیچ آماری برای توصیف آن وجود ندارد، اگرچه فراوانی آن در طول سال‌ها به دلیل افزایش تعداد ازدواج‌های مختلط نژادی احتمالاً افزایش می‌یابد.چگونه یک فرد می‌تواند دوقلوهای دو نژادی به دنیا بیاورد؟

اعتقاد بر این است که ترکیبی از چندین ژن، رنگ پوست افراد را تعیین می‌کند. برای زوجی که نمایندگان نژادهای مختلف هستند، بسته به ژن غالب و مغلوب آن‌ها، احتمال به دنیا آوردن یک کودک با ژن متفاوت وجود دارد.دوقلوهای غیر همسان می‌توانند با رنگ پوست متفاوت به دنیا بیایند. وقتی ۲ تخمک جداگانه توسط ۲ اسپرم بارور شوند، به این معنی است که هر یک از فرزندان، ارث ژنتیکی متفاوتی از والدین خود دارند.

حجم ویدیو: 2.74M | مدت زمان ویدیو: 00:00:28
منبع رکنا
ارسال نظر

تبلیغات متنی