کد خبر : 23204

قیمت کالاهای اساسی | قیمت کالاهای اساسی در بازار

در این مطلب به قیمت برخی کالاهای اساسی اشاره می‌کنیم، در حالی که مدیر کل بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی قیمت مرغ را 63 هزار تومان اعلام کرده، شاهد قیمت‌های مختلفی در بازار هستیم.

به گزارش ورنداز :

نوسان شدید در بازار گوشت مرغ 

در این مطلب به قیمت برخی کالاهای اساسی اشاره می‌کنیم، در حالی که مدیر کل بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی قیمت مرغ را 63 هزار تومان اعلام کرده، شاهد قیمت‌های مختلفی در بازار هستیم.

رصد هفتگی بازار کالاهای اساسی حاکی از تثبیت قیمت‌ها در بخشی از بازار به دلیل گرم شدن هوا است. هنگامی که هوا رو به گرم شدن می‌رود احتمال فاسد شدن اقلام خوراکی بالاست از این رو تا حدودی قیمت‌ها کاهش یافته و تثبیت می‌شود.

قیمت گوشت قرمز نسبت به هفته گذشته تغییری نداشته و به طور میانگین بین ۳۸۰ تا ۴۶۰ هزار تومان در قصابی‌های سطح شهر به فروش می‌رسد. فروشندگان در ارائه گوشت در بازار دام سبک و سنگین ترفندهایی همچون ران پاک شده (بدون چربی)، سردست به اضافه قلوه و.… به کار می‌برند تا سود مورد نظر خود را داشته باشند.

اما بازار گوشت مرغ این روزها با انواع قیمت‌ها رو به رو است و اعلام نرخ از تولیدکنندگان تا مسؤولان دولتی متفاوت است. هفته نخست فروردین امسال رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی، نرخ فعلی هر کیلو مرغ زنده ۴۵ تا ۴۸ هزار تومان اعلام کرد و گفت: این عدد برای هر کیلو گوشت گرم مرغ بین ۶۳ تا ۷۰ هزار تومان خواهد بود. در ادامه دبیر انجمن شرکت‌های زنجیره‌ای تولید گوشت مرغ در برنامه‌ای رادیویی درباره وضعیت تأمین گوشت مرغ گفت: صنعت طیور ظرفیت‌های خوبی در تولید دارد. اقبال به گوشت مرغ با افزایش نرخ گوشت قرمز بیشتر شده است. وی عنوان کرد که هنگام افزایش تقاضا بالانس عرضه و تقاضا تا حدودی بهم می‌ریزد اما در روزهای آینده شاهد ثبات در بازار گوشت مرغ خواهیم بود و حتی پیش‌بینی ما این است که اواخر این ماه و پس از پایان ماه رمضان مرغ مازاد صادرات شود.

وزیر پیشین وزارت جهاد کشاورزی هم در برنامه‌ای تلویزیونی بیان کرد که بازار مرغ تأمین است و کمبودی وجود ندارد. وی با اشاره به قیمت مرغ منجمد اظهار کرده بود، نرخ مشخص و کیلویی ۴۰ هزار تومان است که چند هزار تومان هزینه‌های جانبی به آن اضافه می‌شود. عدد اعلامی وزیر اسبق در بازار به ۵۵ هزار تومان می‌رسد.

مدیر کل دفتر بازرگانی کالاهای کشاورزی هم با اعلام خبر واردات گوشت مرغ گرم اظهار کرد، تاکنون شرکت پشتیبانی امور دام دو یا سه محموله گوشت مرغ گرم وارد کرده که متوسط قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ گرم در بازار ۶۳ هزار تومان است. در نهایت هم مدیر کل بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی در برنامه‌ای رادیویی امروز اعلام کرد، نرخ مصوب مرغ در بازار همان ۶۳ هزار تومان است و تغییری ندارد. در صورت مشاهده هر گونه گران فروشی، با خاطیان برخورد می‌شود. این در حالی است که قیمت هر کیلو گوشت مرغ گرم در بازار به ۸۳.۸۰۰ رسید. آخرین بررسی بازار گوشت مرغ (شامگاه روز گذشته) حاکی از تنوع قیمت در این بازار دارد؛ نرخ گوشت مرغ گرم ۸۳.۸۰۰، با کمر ۷۸.۸۰۰، بدون کمر ۸۲.۸۰۰ و….

نرخ حبوبات در بازار هم تقریباً تثبیت شده و در دو هفته اخیر تغییر قیمتی نداشته است.

قیمت انواع لبنیات هم همچون چند ماه گذشته بدون تغییر قیمت از سوی فروشگاه‌های زنجیره‌ای در حال عرضه است.

در ادامه قیمت برخی کالاهای اساسی به شرح زیر اعلام می‌شود (تمام قیمت‌ها به تومان است).

قیمت کالاهای اساسی

کالای اساسی قیمت هفته جاری قیمت هفته گذشته
شقه گوسفند ۳۸۰-۳۹۵ ۳۸۰
گوشت ران گوسفند- بدون چربی ۴۶۰ ۴۸۰
گوشت گوساله ۳۵۰ ۳۶۰
گوشت قرمز چرخ کرده ۱۹۹-۳۲۵ ۱۹۹-۳۱۵
گوشت مرغ گرم ۸۳.۸۰۰۰ ۷۹.۸۰۰
گوشت مرغ گرم بدون کمر ۸۲.۸۰۰ ۸۲.۸۰۰
گوشت مرغ گرم با کمر ۷۸.۸۰۰ ۷۶.۸۰۰
گوشت مرغ چرخ کرده (کیلویی) ۱۲۰ ۱۲۰
کله و پاچه ۳۶۰-۴۰۰ ۳۶۰-۴۰۰
ماهی قزل آلا ۱۳۴ ۱۳۴
میگو ۳۲۰-۴۸۵ ۲۷۰-۴۸۰
تن ماهی ۲۷-۵۰ ۲۷-۵۰
تخم مرغ زرده طلا دولتی-شانه ۳۰ تایی ۸۹ ۸۹
تخم مرغ دولتی-شانه ۳۰ تایی (کوچک) ۷۹ ۷۹
ماکارانی با قیمت دولتی ۱۸.۷۰۰ ۱۸.۷۰۰
ماکارانی ۵۰۰ گرمی غنی شده ۲۷ ۲۷
ماکارانی ۶۰۰ گرمی ۲۲ ۲۲
ماکارانی ۷۰۰ گرمی ۱۷-۲۴ ۱۷-۲۴
روغن مایع ۱.۸ ۱۱۵-۳۶۰ ۱۱۵-۳۶۰
روغن جامد ۵ کیلویی ۳۶۰-۳۶۵ ۳۶۰-۳۶۵
رب گوجه فرنگی ۳۵-۴۵ ۳۵-۴۵
پنیر سفید ۵۱۵ گرمی ۶۱ ۶۱
کره ۵۰ گرمی ۱۴ ۱۴
خامه ۳۰۰ گرمی ۲۳-۳۰ ۲۳-۳۰
شیر بطری کم چرب ۱۸-۲۳ ۱۸-۲۳
شیر بطری پر چرب ۱۹-۲۴ ۱۹-۲۴
ماست دبه ای ۵۰-۸۵ ۵۰-۸۵
برنج شمشیری ۶۰ ۶۰
برنج طارم عطری ۹۸-۱۱۸ ۹۸-۱۱۸
برنج هاشمی ۱۱۵-۱۳۰ ۱۱۸-۱۳۰
برنج هندی کیسه ۱۰ کیلویی ۴۲۰-۴۸۵ -
قند هر کیلو ۳۲ ۳۲
شکر هر کیلو ۲۶ ۲۶
نخود ۶۹ ۶۹
لپه ۵۳ ۵۳
عدس ۵۴-۵۹ ۵۴-۵۹
لوبیا چشم بلبلی ۵۷ ۵۷
لوبیا قرمز ۶۴ ۶۴
لوبیا سفید ۸۴ ۸۴
لوبیا چیتی ۸۲

۸۲

منبع خبر آنلاین
ارسال نظر

تبلیغات متنی