کد خبر : 22762

قیمت بنزین | افزایش قیمت بنزین | قیمت بنزین در سال ۱۴۰۲

تصمیم قطعی دولت برای قیمت بنزین اعلام شد​ و وزیر نفت شایعه افزایش قیمت بنزین را تکذیب کرد.

به گزارش ورنداز :

جواد اوجی در حاشیه هیات دولت  در جمع خبرنگاران گفت: این روزها شایعه افزایش قیمت بنزین  مطرح می‌شود که باید بگویم افزایش قیمت  بنزین در دستور کار  دولت و وزارت نفت  نیست و قصدی برای افزایش قیمت بنزین  وجود ندارد.

در این خبر آمده است که دولت افزایش قیمت سه مرحله‌ای بنزین را در ماه‌های فروردین، تیر و آذر انجام می‌دهد و میزان سهمیه‌ها به روند سابق توزیع می‌شود. همچنین افزایش مبلغ بنزین در فصل‌های بعدی در زمان خود اطلاع‌رسانی می‌شود.

 

 

 

این خبر که بیشتر شبیه شایعه است، از آن‌جایی باورپذیر می‌شود که از ابتدای سال مسئولان دولت، برخی نمایندگان مجلس و رسانه‌های نزدیک به دولت در حال مانور دادن روی رکوردشکنی مصرف بنزین، افزایش قاچاق سوخت و مقصر جلوه‌دادن مردم در این زمینه هستند.اظهارات و اخباری که بی‌شباهت به اخبار هفته‌های پیش از ۲۴ آبان ۱۳۹۸، یعنی آخرین مرتبه‌ای که بنزین گران شد، نیست. البته برخی دست‌اندرکاران هم این موضوع را رد نمی‌کنند و وزارت نفت نیز تا کنون واکنش رسمی به شایعات نشان نداده است

خبر افزایش قیمت بنزین واقعیت دارد؟

رضا نواز، سخنگوی انجمن سراسری جایگاه‌داران کل کشور، به تجارت‌نیوز گفت: این موضوع باید از متولیان دولتی پیگیری شود. هر دستوری از جانب دولت به دست جایگاه‌داران برسد باید اجرا شود.یوسف فرامرزی، نایب رئیس انجمن سراسری جایگاه‌داران کل کشور، نیز درباره شایعات اخیر به تجارت‌نیوز گفت: زمزمه‌هایی درباره افزایش قیمت بنزین وجود دارد. به نظر می‌رسد اتفاقاتی در حال رخ دادن است. افزایش مصرف بنزین می‌تواند یکی از دلایل افزایش قیمت بنزین باشد.

اسدالله قلی‌زاده، رئیس انجمن سراسری جایگاه‌داران کل کشور، هم به تجارت‌نیوز اعلام کرد: اطلاعی از تصویر منتشرشده نداریم و دستورالعملی درباره افزایش قیمت بنزین تا این لحظه به دست جایگاه‌داران نرسیده است.جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، نیز به تجارت‌نیوز گفت: خبر افزایش قیمت بنزین صحت ندارد.

روابط عمومی وزارت نفت نیز در گفتگو با تجارت‌نیوز خبر منتشرشده در فضای مجازی را شایعه دانست و اعلام کرد: تا این لحظه چنین موضوعی مطرح نشده است.هدایت‌الله خادمی، رئیس هیئت مدیره شرکت عملیات اکتشاف نفت، درباره افزایش قیمت بنزین به  گفت: افزایش قیمت بنزین شایعه است.

منبع فرتاک نیوز ،۵۵ آنلاین
ارسال نظر

نظرات کاربران
  • ناشناس

    اگر سالانه مبلغی بنزین گران بشه خیلی بهتره که چند سال قیمت ثابت بمونه و یک شبه چند برابر زیاد بشه مثلا از سال ۹۹ با آغاز سال جدید از ۲۰۰ تومان و سال‌های ۴۰۰ ، ۴۰۱ و ۴۰۲ به ترتیب ۳۰۰ ، ۴۰۰ و امسال ۵۰۰ تومن زیاد میشد بهتر بود ، با تورم پیش می‌رفت

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی