کد خبر : 21851

کارگران | حقوق و دستمزد کارگران

برای اطلاع از جزئیات میزان افزایش حقوق و دستمزد کارگران در سال جدید با ما در ادامه همراه باشید.

به گزارش ورنداز :

حقوق و دستمزد کارگران

برای اطلاع از جزئیات میزان افزایش حقوق و دستمزد کارگران در سال جدید با ما در ادامه همراه باشید.

 وزیر کار‌ از تصمیم‌گیری برای تعیین حقوق و دستمزد کارگران در هفته آینده خبر داد و گفت: در جلسه‌ای سه‌گانه با نمایندگان کارگران، دولت و کارفرمایان ‌‌در این زمینه تصمیم‌گیری می‌شود.

سیدصولت مرتضوی امشب‌ در حاشیه جلسه شورای اشتغال مازندران با اشاره به تعیین‌‌تکلیف میزان حقوق و دستمزد کارگران برای ‌سال آینده اظهار داشت: در جلسه‌‌ هفته آینده میزان حداقل حقوق و دستمزد را مشخص می‌کنیم و تلاش می‌شود تا در قالب کارگروه تعیین مصادیق حقوق و دستمزد این موضوع محقق شود و نماینده کارفرمایان، نماینده کارگران و نماینده دولت در این کارگروه عضویت دارند تا پس از طرح همه موضوعات، تصمیم‌گیری صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه تناسبی از سبد معیشتی و احصا نظرات نمایندگان سه‌گانه ملاک عمل در تصمیم‌گیری حقوق و دستمزد خواهد بود، افزود:‌ به همه استان‌ها نیز اعلام شده تا با برپایی جلسه‌ای با نمایندگان دولت، کارگران و کارفرمایان نظرات خود را به کارگروه ملی ارسال کنند.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی ‌به رتبه دوم مازندران در اشتغالزایی کشور اشاره کرد و با بیان اینکه در سال 1402 در حوزه اشتغال دانش‌بنیان تلاش‌های بیشتری خواهد شد، تصریح کرد:‌ از ایجاد سالانه یک میلیون فرصت شغلی عبور کرده‌ایم و کاهش نرخ بیکاری در کشور را شاهدیم‌ و این آمار در سامانه رصد وزارت کار‌ موید ایجاد اشتغال در کشور بوده و این مسیر را برای سال بعد نیز ادامه خواهیم داد.

و‌ی به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه ایجاد شغل اشاره کرد و گفت: متاسفانه در دهه 90 رشد اقتصادی کشور منفی بود و این رشد منفی نیز به دولت مردمی منتقل شد.

وی با تاکید بر اینکه بدهی انباشته حاصل فعالیت دولت‌های گذشته بوده است، اظهار کرد: کسری بودجه در سال 1400 نیز مشکل دیگری بود که دولت مردمی با آن مواجه بود.

منبع انتخاب
ارسال نظر

تبلیغات متنی