کد خبر : 21745

تیم ملی ایران | صعود تیم ملی ایران

شکست 3-2 در برابر استرالیا در بازی دوم کار صعود تیم ملی جوانان را به دور حذفی مسابقات جام ملت‌های آسیا سخت کرد، اما این صعود ناممکن نیست.

به گزارش ورنداز :

شکست 3-2 در برابر استرالیا در بازی دوم کار صعود تیم ملی جوانان را به دور حذفی مسابقات جام ملت‌های آسیا سخت کرد، اما این صعود ناممکن نیست.جوانان ایران بعد از برد یک بر صفر در برابر قطر مقابل استرالیا در شرایطی با نتیجه 3-2 شکست خورد که می‌توانست کامبکش را تکمیل کند اما مهاجم تیم ملی جوانان از یک قدمی دروازه توپ را به بالای تیر فرستاد.

ایران برای صعود به دور بعدی بازی‌ها حالا نیاز به یک برد دارد؛ در برابر ویتنام. تیمی که در دو بازی انجام داده در برابر حریفان شگفت انگیز ظاهر شد و 6 امتیاز کسب کرد و با خیال آسوده تری نسبت به ایران گام به میدان می‌گذارد. ویتنام بر خلاف ایران برای صعود نیاز به برد ندارد و حتی با یک مساوی هم راهی دور بعد می شود. با این حال به نظر می‌رسد، ویتنام ریسک نمی‌کند و به طور حتم با همه توان به میدان می‌آید و دوست خواهد داشت همان نمایش تهاجمی که در برابر استرالیا و قطر داشت در برابر ایران هم داشته باشد. این به سود تیم ملی است تا اینکه ویتنام بخواهد با یک بازی بسته به دنبال حداقل امتیاز بازی باشد.ایران حتی با نمایشی که در برابر استرالیا داشت، شایسته برد در برابر ویتنام است و تنها نیاز به این دارد کمی در خط دفاع منظم و قوی تر باشد و در فاز تهاجمی از بازی احساسی دوری کند. تیم ملی فوتبال جوانان ایران در بازی‌های مقدماتی و در بازی‌های دوستانه به وضوح نشان داد، تیمی قوی و شایسته برای صعود به جام جهانی است. با این حال استرس صعود نه فقط برای ایران بلکه برای همه تیم‌ها است و در هر دوره تیم‌های بزرگی از صعود باز می‌مانند. شکست در برابر استرالیا تنها به اندازه یک بازی صعود تیم ملی جوانان به دور حذفی مسابقات را به تاخیر انداخت. تیمی که در برابر قطر به این خوبی بازی می‌کند و برنده می‌شود. تیمی که دو گل به استرالیا می‌زند و چند گل نمی‌زند به طور حتم شایسته صعود است و می تواند ویتنام را شکست دهد.حیف است این تیم خوب با بازیکنان چون ادیب زارعی در خط دروازه، محمد امین حزباوی در خط دفاعی، سعید سحرخیزان و فرهاد زاوشی در خط جلو از صعود به دور بعدی مسابقات باز بماند. برای صعود تنها به یک بازی خوب نیاز داریم. بازی به دور از احساس. منطقی و با برنامه.

منبع ورزش ۳
ارسال نظر

تبلیغات متنی