کد خبر : 21622

فست فود | ضررهای فست فود

در این مطلب در مورد ضررهای خوردن فست فود میخوانید

به گزارش ورنداز :

در این مطلب در مورد ضررهای خوردن فست فود میخوانید 

علاقه و توجه مردم به فست‌فودها روزبه‌روز در حال افزایش است و این در حالی است که مصرف فست‌فودها خطرات متعددی را به همراه خواهند داشت.معمولاً در دنیای مدرن امروزی مردم به دنبال غذاهایی هستند که سریع‌تر و راحت‌تر درست شود و طعم خوشمزه‌تری داشته باشد

ضررهای فست فودها

در ادامه به بررسی آسیب‌های کشنده‌ای که برخی از فست فودها به بدن می‌رسانند صحبت می‌کنیم.

بیماری قلبی از ضررهای فست فودها

رژیم غذایی که در آن چربی اشباع بالایی وجود داشته باشد، عاملی برای ابتلا به بیماری قلبی خواهد بود. متخصصان هشدار می‌دهند که چربی اشباع را نباید بیش از ۱۳ گرم در طول روز مصرف کنید. در غیر این صورت خطر ابتلا به دیابت و چاقی و افزایش سدیم در بدن بالا می‌رود که همگی بسیار خطرناک هستند.

بیماری قلبی

سندروم متابولیک

مطالعات زیادی نشان می‌دهند که استفاده از نوشابه‌های حاوی قند که معمولاً با فست‌فود همراه هستند، عامل ایجاد سندروم متابولیک هستند. سندروم متابولیک وضعیتی است که باعث فشارخون بالا، قند خون بالا و تری گلیسیرید بالا و کاهش کلسترول خوب در بدن می‌شود و چربی دور شکم را نیز افزایش می‌دهد. همچنین خطر ابتلا به بیماری قلبی، دیابت و آلزایمر را بالا خواهد برد.

ضررهای فست فودها، دیابت نوع ۲

چاقی، خوردن بیش از حد قند و مصرف زیاد غذاهای فراوری شده همگی عاملی برای افزایش خطر دیابت نوع ۲ هستند. در چنین حالتی بدن نمی‌تواند به شکل مناسب قند خون را فراوری کند، زیرا بدن نسبت به انسولین مقاوم می‌شود. انسولین هورمونی است که کارهای حیاتی بدن را انجام می‌دهد.

دیابت نوع 2

فشارخون بالا

فست‌فودها چربی، کالری و سدیم بالایی دارند و فشارخون را به‌شدت بالا می‌برند. مصرف زیاد آن خطر ابتلا به فشارخون را افزایش می‌دهد و همچنین عامل حمله قلبی و سکته خواهد بود. مطالعات نشان می‌دهند افرادی که بیشتر از فست‌فود استفاده می‌کنند، فشارخونشان تا حد زیادی از افراد معمولی بیشتر است.

فشارخون بالا

سرطان

مطالعات نشان می‌دهند که مصرف زیاد قند و شکر و غذاهای فراوری شده مثل فست‌فود، عامل افزایش خطر ابتلا به سرطان است. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۸ نشان داده که مصرف فست‌فود تا ۱۰ درصد خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد. طبق نتایج این مطالعه بیشتر افراد، درگیر سرطان سینه، می‌شوند.

منبع مجله دلتا
ارسال نظر

تبلیغات متنی