کد خبر : 20240

پنینی گوشت | طرز تهیه ی پنینی گوشت

با طرز تهیه ی ساده ی پنینی گوشت یک غذای جذاب و متفاوت با ما همراه باشید.

به گزارش ورنداز :

با طرز تهیه ی ساده ی پنینی گوشت یک غذای جذاب و متفاوت با ما همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر

گوشت چرخ کرده ۴۰۰ گرم

قارچ ۴۰۰ گرم

پیاز ۱ عدد

پنیر پیتزا ورقه ای ۴ عدد

کنسرو ذرت ۲ قاشق غذاخوری

فلفل دلمه ای ۱ عدد

پودر سیر، پودر پاپریکا و پولبیبر به مقدار کافی

آویشن، فلفل قرمز و دارچین به مقدار کافی

نمک و روغن به مقدار کافی

نان برگر ۴ عدد

طرز تهیه پنینی گوشت

مرحله اول

برای تهیه پنینی گوشت و قارچ در ابتدای کار پیاز را به صورت نگینی ریز خرد می کنیم و با کمی روغن درون یک تابه مناسب می ریزیم، سپس تابه را روی حرارت قرار داده و پیاز را تفت می دهیم تا سبک و شیشه ای شود.

مرحله دوم

در این مرحله مقداری زردچوبه به تابه اضافه کرده و یک دقیقه دیگر پیاز را تفت می دهیم. در ادامه گوشت چرخ کرده را به همراه مقداری پودر سیر، پودر پاپریکا، پولبیبر، آویشن، فلفل قرمز و دارچین به تابه اضافه می کنیم.

مرحله سوم

حالا مواد را به خوبی تفت می دهیم تا گوشت تغییر رنگ دهد، سپس قارچ و دلمه ای را به صورت نگینی خرد کرده و به تابه اضافه می کنیم. در ادامه ذرت کنسروی را اضافه کرده و مواد را چند دقیقه دیگر تفت می دهیم.

مرحله چهارم

در این مرحله مقداری نمک و فلفل سیاه به همراه نصف فنجان آب به تابه اضافه کرده و درب تابه را می گذاریم تا گوشت و دیگر مواد به طور کامل بپزند و آب درون تابه به طور کامل کشیده شود، سپس تابه را از روی حرارت کنار می گذاریم.

مرحله پنجم

در این مرحله نان های برگر را باز می کنیم و مواد گوشتی را داخل نان ها می ریزیم. در ادامه روی مواد پنیر روقه ای قرار می دهیم، سپس دستگاه گریل را روشن می کنیم و نان ها را درون آن قرار می دهیم تا گریل شوند.

مرحله ششم

در صورتی که دستگاه گریل یا ساندویچ ساز در منزل نداشته باشیم، یک تابه گریل را به خوبی گرم می کنیم، سپس نان ها را درون آن قرار می دهیم. در ادامه یک جسم سنگین روی نان ها قرار می دهیم تا به طور کامل گریل شوند.

مرحله هفتم

پس از اینکه یک سمت ساندویچ ها گریل شد، آنها را بر می گردانیم تا سمت دیگرشان نیز گریل شود. در نهایت پنینی ها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و پس از برش زدن به همراه سس دلخواه سرو می کنیم.

منبع چی شی
ارسال نظر

نظرات کاربران
  • ناشناس

    براتنوع خوبه خرجش هم زیاد نمیشه اگه بابت نون باگت که گرون شده هزینه می دیم لااقل پنیر پیتزای خدا تومن رو نداره فقط پنیر ورقه ای داره

تبلیغات متنی