کد خبر : 20009

ترشی اسپانیایی | روش درست کردن ترشی اسپانیایی

طرز تهیه ترشی اسپانیایی را در این مطلب میخوانید

به گزارش ورنداز :

طرز تهیه ترشی اسپانیایی را در این مطلب میخوانید .

ترشی اسپانیایی یکی از انواع ترشی های محبوب و خوشمزه بین المللی است که بر خلاف ترشی های دیگر می توانیم آنرا در ۴ فصل درست کنیم

مواد لازم ترشی اسپانیایی
زیتون بی هسته ۱٫۵ لیوان
ذرت کنسروی ۱ لیوان
هویج ۲ عدد
فلفل دلمه ای رنگی ۲ عدد
موسیر تازه یا خشک ۲ عدد
سرکه ۱٫۵ – ۲ لیوان
روغن زیتون ⅓ لیوان
نمک ۱ قاشق چایخوری
شکر ۱ قاشق مرباخوری
فلفل سیاه و فلفل قرمز هر کدام ½ قاشق چایخوری
پاپریکا و پودر تخم گشنیز هر کدام ½ قاشق چایخوری
سیاه دانه و آویشن هر کدام ½ قاشق چایخوری

طرز تهیه ترشی اسپانیایی

 
 

مرحله اول

برای تهیه  ترشی اسپانیایی خوشمزه  در ابتدای کار هویج ها را پوست می گیریم، سپس به صورت مکعبی ریز خرد می کنیم. در ادامه هویج خرد شده را به همراه ۱ لیوان آب درون یک قابلمه کوچک می ریزیم.

مرحله دوم

قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم تا هویج به مدت ۲۰ دقیقه نیمپز شود، سپس آنرا روی دستمال پهن می کنیم تا خشک شود. در ادامه زیتون ها را به صورت ورقه ای خرد می کنیم و روی دستمال خشک می چینیم.

 
 

مرحله سوم

در این مرحله فلفل دلمه ای ها را به صورت نگینی ریز خرد می کنیم و به همراه ذرت کنسروی روی دستمال می چینیم تا رطوبت شان گرفته شود. موسیر را هم به صورت نگینی خرد کرده و روی دستمال قرار می دهیم.

مرحله چهارم

پس از اینکه رطوبت همه مواد گرفته شد، آنها را درون یک ظرف مناسب می ریزیم و با هم ترکیب می کنیم. در ادامه شکر، نمک و سرکه را درون یک ظرف بزرگ می ریزیم و به خوبی با هم ترکیب می کنیم.

 
 

مرحله پنجم

در این مرحله روغن زیتون را به همراه فلفل سیاه، فلفل قرمز، پاپریکا، پودر تخم گشنیز، سیاه دانه و آویشن به ظرف حاوی سرکه اضافه کرده و مواد را ترکیب می کنیم، سپس مواد ترشی را به ظرف می افزاییم.

 
 

مرحله ششم

مواد را به خوبی ترکیب می کنیم، سپس ترشی را درون ظرف های شیشه ای درب دار می ریزیم. در ادامه روی مواد را با محلول سرکه و روغن زیتون پر می کنیم، سپس به مدت یک هفته در یخچال قرار می دهم تا ترشی آماده مصرف شود.

منبع نکته چی
ارسال نظر

تبلیغات متنی