کد خبر : 19958

ساندویچ | ساندویچ تن ماهی

با دستور تهیه ی ساندویچ تن ماهی ساده و خوشمزه با ورنداز همراه شوید.

به گزارش ورنداز :

با دستور تهیه ی ساندویچ تن ماهی ساده و خوشمزه با ورنداز همراه شوید.

مواد لازم برای ۴ نفر

تن ماهی ۱ عدد

کنسرو ذرت یک سوم قوطی

سیب زمینی ۱ عدد بزرگ

خیارشور ۲ عدد

پیازچه و شوید ۴ قاشق غذاخوری

سس مایونز ۲ قاشق غذاخوری

آب لیمو ترش ۱ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی

نان باگت ۴ عدد

دستور تهیه ساندویچ تن ماهی

مرحله اول

برای تهیه ساندویچ تن ماهی مجلسی ابتدا سیب زمینی را همراه کمی آب و نمک داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم و به صورت آبپز می پزیم، سپس با گوشتکوب به طور کامل له می کنیم تا به صورت پوره سیب زمینی در بیاید.

مرحله دوم

در این مرحله سیب زمینی له شده را داخل یک کاسه بزرگ می ریزیم، سپس قوطی کنسرو ماهی را هم به همراه کمی آب داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه می جوشانیم تا از سالم بودن کنسرو مطمئن شویم.

مرحله سوم

پس از اینکه تن ماهی به مدت کافی در آب جوش قرار گرفت، اجازه می دهیم کمی خنک شود، سپس روغن اضافی آنرا به طور کامل خالی می کنیم. حالا تن ماهی را هم به پوره سیب زمینی اضافه می کنیم و با هم کمی مخلوط می کنیم.

مرحله چهارم

پیازچه و شوید را هم به صورت ریز خرد می کنیم و به همراه ذرت به کاسه اضافه می کنیم. در ادامه خیارشور را نیز به صورت نگینی خرد می کنیم و به کاسه اضافه می کنیم. حالا مواد را با هم مخلوط می کنیم تا با هم یکدست شوند.

مرحل پنجم

برای تهیه سس ساندویچ سس مایونز را به همراه آب لیمو ترش و مقداری نمک و فلفل سیاه مخلوط می کنیم، سپس به مواد سالاد اضافه می کنیم و به خوبی مخلوط می کنیم تا با هم یکدست شوند. اگر زمان دارید بگذارید مواد یک ساعت در یخچال بماند.

مرحله ششم

قرار دادن مواد در یخچال باعث می شود سس به طور کامل به خورد مواد برود و ساندویچ خوشمزه تری داشته باشیم. ولی اگر عجله دارید می توانید همان موقع ساندویچ را سرو کنید. برای سرو ساندویچ می توانیم از نان تست یا نان باگت به دلخواه استفاده کنیم.

نکات پخت ساندویچ تن ماهی

نان مناسب ساندویچ

برای تهیه این ساندویچ خوشمزه می توانیم از نان باگت یا نان تست استفاده کنیم، البته این ساندویچ با نان باگت طعم بهتری دارد. در صورتی که بخواهیم ساندویچ تن ماهی خوشمزه تری داشته باشیم توصیه می شود از نان باگت خانگی استفاده کنیم.

منبع چی شی
ارسال نظر

تبلیغات متنی