کد خبر : 19953

ماریجوانا | عوارض ماریجوانا

وقتی ماری جوانا مصرف می­کنید ممکن است چند اتفاق متفاوت برایتان بیفتد. علاوه بر تأثیر کوتاه مدت آنی ماده، استعمال آن می‌تواند تاثیرات بلندمدتی بر ذهن و جسم­تان بگذارد. که این تأثیرات در افراد مختلف متفاوت هستند.

به گزارش ورنداز :

وقتی ماری جوانا مصرف می­کنید ممکن است چند اتفاق متفاوت برایتان بیفتد. علاوه بر تأثیر کوتاه مدت آنی ماده، استعمال آن می‌تواند تاثیرات بلندمدتی بر ذهن و جسم­تان بگذارد. که این تأثیرات در افراد مختلف متفاوت هستند.

نحوه مصرف این ماده نیز می‌توانند در نحوه تاثیراتش بر شما نقش داشته باشد. کشیدن ماری جوانا (به صورت دود) یکی از سریعترین راههای مصرف آن است که باعث تولید تغییرات سریعی در مغز و بدنتان می‌گردد. برای درک خطرات احتمالی مارجوانا، باید ابتدا بدانید که وقتی آنرا می‌کشید چه اتفاقی در بدنتان روی می‌دهد.

عوارض مصرف گل در کوتاه مدت بر بدن

تاثیرات مصرف ماری جوانا ممکن است قابل پیش بینی نباشند، به ویژه زمانی که با مواد مخدر دیگر ترکیب شود. ممکن است با مصرف مواد احساس آرامش کنید، اما برخی دیگر از مواردی که شاید انتظارش را نداشته باشید با مصرف ماری جوانا اتفاق بیفتند هم وجود دارند از جمله افزایش طپش قلب و برخی نشانگان ناخوشایند دیگر.

تسریع سرعت ضربان قلب

قرمزی چشم

خشکی دهان

از دست دادن تعادل

تورم پلک‌ها

عوارض مصرف گل  در کوتاه مدت بر ذهن

مثل هر ماده مخدر یا ماده دیگری که می‌تواند باعث ایجاد تغییر در ادراک، منطق و رفتار معمولی فرد شود، چندین خطر کوتاه مدت هم از مصرف ماری جوانا ناشی می‌شوند از اختلال در توانایی در رانندگی گرفته تا کاهش حافظه.

اضطراب و بدبینی

مشکل در تفکر

اختلال در حافظه

بی توجهی و عدم تمرکز

مشکلات یادگیری

مهارت‌های ضعیف رانندگی

برخی از کسانی که ماری جوانا مصرف می‌کنند می گویند یک مرتبه احساس اضطراب می‌کنند و دچار افکار بدبینانه (پارانویا) می‌شوند که به گفته موسسه ملی سوء مصرف مواد مخدر ممکن است علتش مصرف ماری جوانای قوی‌تر باشد.

عوارض مصرف گل در طولانی مدت:

هر ماده مخدری که طولانی مدت مصرف شود می‌تواند بر سلامت شما تأثیر بگذارد. مشکلات فیزیکی متفاوتی نیز ممکن است برایتان پیش بیایند، از مشکلات ناباروری گرفته تا مشکلاتی در کارکرد کلی مغز.

افزایش احتمال بروز سرطان‌های ریه، سر، و گردن.

کاهش تعداد اسپرم‌ها در مردان

افزایش خطر عفونت‌ها به خصوص عفونت ریه

ناتوانایی در تغییر طبیعی توجه

ناتوانی در درک اطلاعات پیچیده

قاعدگی نامنظم در زنان

بی انگیزگی

یادآوری حافظه کوتاه مدت ضعیف

مشکلات تنفسی.

برخی مطالعات نشان می‌دهند تاثیری که ماری جوانا بر افراد می گذار ممکن است به سنی که در آن شخص شروع به کشیدن ماری جوانا کرده و مدت زمان مصرف آن نیز بستگی داشته باشد.

منبع دی آر رشن
ارسال نظر

تبلیغات متنی