کد خبر : 19918

خونریزی | خونریزی قاعدگی

معمولا مشکلات ناشی از بارداری، اختلالات موجود در کارکرد رحم و مشکلات روحی و روانی به خصوص عوامل عاطفی، می توانند منجر به خونریزی شدید قاعدگی شوند

به گزارش ورنداز :

معمولا مشکلات ناشی از بارداری، اختلالات موجود در کارکرد رحم و مشکلات روحی و روانی به خصوص عوامل عاطفی، می توانند منجر به خونریزی شدید قاعدگی شوند.

نسخه های گیاهی برای درمان خونریزی شدید قاعدگی

نسخه ۱٫ برگ خشک تمشک

جهت بند آمدن خونریزی های شدید قاعدگی، ۳۰ گرم برگ خشک تمشک را به همراه ۵۰۰ میلی لیتر آب جوش به مدت ۱۰ دقیقه حرارت دهید. سپس آن را صاف کرده و ۳ وعده در هر روز یک استکان از آن را بنوشید.

نسخه ۲٫ گل درخت انار

گل درخت انار، به دلیل طعم خوب و خاصیت قابضش داروی مناسب و مفیدی برای جلوگیری از خونریزی شدید قاعدگی است. گل درخت انار را نیز به صورت جوشانده و دم کرده می توانید به عنوان محلولی برای شستشوی واژن و یا شیاف از آن استفاده کنید.

نسخه ۳٫ رب انار یا رب به

مصرف این دو نوع رب همراه با غذا می تواند تا حدودی موجب کاهش خونریزی در زمان قاعدگی شود.

نسخه ۴٫ چای ترکیبی گل زوفا و گزنه سفید

گل زوفا، خاصیت قابض دارد و گزنه سفید در جبران کم خونی موثر است. در نتیجه استفاده از ترکیبی شامل ۱۵ گرم گل زوفا خشک، ۱۰ گرم گزنه سفید خشک و ۵ گل همیشه بهار خشک، به صورت دم کرده می تواند اثر مثبتی در کاهش خونریزی قاعدگی و تقویت قوای از دست رفته داشته باشد. سه گیاه نام برده را نیم کوب کرده و برای هر بار مصرف ۲ قاشق چای خوری از آن را دم کنید. سپس صاف نموده و میل نمایید.

نسخه ۵٫ چای ترکیبی نعنا فلفلی و گل غافث

نعنا خاصیت قابض دارد و علاوه بر درمان اسهال و دلپیچه، می تواند دارویی مفید برای خونریزی شدید قاعدگی باشد. گل غافث نیز دارای همان خاصیت است. با ترکیب کردن ۱۵ گرم برگ نعنا فلفلی، ۱۰ گرم گل غافث، ۱۰ گرم گیاه کیسه کشیش و ۵ گرم برنجاسف موادی برای تهیه چای همانند نسخه قبل در اختیار خواهید داشت.

نسخه ۶٫ چای ترکیبی گیاه پای شیر و مریم گلی

پای شیر به تیره گل سرخیان تعلق دارد و دارای طعم قابضی است و به همین دلیل نه تنها در خونریزی های شدید قاعدگی بلکه برای رفع انواع خونریزی در طب سنتی مورد استفاده قرار می گیرد. مریم گلی نیز از گذشته نقشی همیشگی در درمان قاعدگی های طولانی مدت و با فاصله های کوتاه داشته است. ۲۰ گرم پای شیر خشک، ۱۵ گرم مریم گلی خشک، ۱۰ گرم برگ بادرنجوبه، ۱۰ گرم برگ تمشک خشک و ۵ گرم برنجاسف خشک دستور ترکیب و تهیه این چای مفید است.

نسخه ۷٫ چای ترکیبی زنجبیل و دارچین

شاید شنیده باشید که زنجبیل محرک جریان خون است و موجب افزایش جریان آن می شود. این گفته درست است اما، زنجبیل در تسکین خونریزی های دوران قاعدگی و کاهش دردهای ناشی از آن نقش موثری ایفا می کند. دارچین نیز به دلیل طبع گرمش، تقویت کننده، تحریک کننده رحم و بندآورنده خونریزی شدید قاعدگی است. ۱۰ گرم زنجبیل خشک، ۱۰ گرم گزنه سرخ خشک و ۱۰ گرم دارچین خشک را نیم کوب کنید. و مانند چای دم کرده و روزانه بنوشید.

نسخه ۸٫ دم کرده زالزالک

۳۰ گرم میوه زالزالک را در یک لیتر آب جوش به مدت ۱۵ دقیقه بجوشانید. جوشانده حاصل را ۳ بار در روز و هر بار به اندازه یک استکان بنوشید.

نسخه ۹٫ جوشانده بابا آدم و گل پنیرک

ترکیبی مساوی از گل بابا آدم و گل پنیرک را به صورت جوشانده آماده کنید و در دو وعده صبح و عصر، تا چند روز به صورت متوالی استفاده کنید. جهت موثر تر شدن این جوشانده می توانید به مقدار مساوی گل شقایق را نیز به آن اضافه کنید.

نسخه ۱۰٫ سیر و روغن زیتون

سیر رنده شده را در روغن زیتون تفت دهید و در نان لقمه کرده، مصرف نمایید. مصرف این خوراکی، در طول چند هفته، خونریزی های شدید قاعدگی را کنترل می کند.

منبع فرتاک نیوز
ارسال نظر

تبلیغات متنی